Trabzonspor, Gökdeniz'le Hayat Buldu

Trabzonspor, Turkcell Süper Lig'in 16. Haftasında Sahasında Ağırladığı İstanbul Büyükşehir Belediyespor Karşısında 1-0 Geriye Düşmesine Rağmen Yıldız Futbolcusu Gökdeniz Karadeniz'in Kaydettiği 2 Golle Kazanmayı Bildi.

Trabzonspor, Gökdeniz'le Hayat Buldu

Trabzonspor, Turkcell Süper Lig'in 16. haftasında sahasında ağırladığı İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında 1-0 geriye düşmesine rağmen yıldız futbolcusu Gökdeniz Karadeniz'in kaydettiği 2 golle kazanmayı bildi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, maça avantajlı başladıklarını ancak yakaladıkları pozisyonları değerlendiremediklerini söyledi. Golü yedikten sonra toparlanmaya başladıklarını kaydeden Yanal, "Oyuncularımı maçı bırakmadıkları için kutluyorum. Maç kazanma arzuları iyiydi. Gergin bir hafta yaşadık. İnşallah bundan sonraki süreçte takım ve kazanımlarımız adına böyle bir süreci hissetmeyiz. Ben bütün oyuncularımı 2. yarıdaki performansından

dolayı kutluyorum" dedi.

Bugün yapılması gereken ancak ileri bir tarihe ertelenen Trabzonspor Genel Kurulu'nun ardından Kulüp Başkanı Nuri Albayrak'la görüştüğünü dile getiren Yanal, görüşmede Albayrak'ın yapılan çalışmalar için kendilerine destek verileceğini söylediğini aktardı.

Önümüzdeki hafta oynanacak Fenerbahçe maçıyla ilgili soruları cevaplandıran Yanal, "Biz bütün maçları kazanmak arzusuyla çıkıyoruz. Bu maçı da kazanmak arzusuyla çıkacağız. İnşallah bugünkü gibi oynarsak Fenerbahçe karşısında da sahadan puanla ayrılabiliriz" diye konuştu.

Yanal, İstanbul'a gitmek üzere uçağa yetişmek için basın toplantısını kısa keserken, Ayman'la ilgili olarak rakip takım teknik direktörü Abdullah Avcı'nın söylediği sözlerle ilgili pozisyonu seyretmeden yorum yapamayacağını sözlerine ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, oyunun büyük kısmında dengeli bir futbol sergilediklerini belirterek 1-0 öne geçtikten sonra farkı daha da artırabileceklerini ancak bunu başaramadıklarını söyledi. Trabzonspor'u aldığı galibiyetten dolayı tebrik eden Avcı, "Trabzonspor'un 10 futbolcusunu Fair Play adına kutluyorum. Ancak Ayman hariç. Ayman gibi futbolculara prim vermememiz lazım" dedi.

Trabzonspor'un 2 golünü kaydeden Gökdeniz ise kazanmaları gereken bir maçı kazandıkları için mutlu olduğunu söyledi. Gökdeniz, "Maçı tek başıma ben çevirmedim. Trabzonspor takımı çevirdi. Takım olarak kazandık galip geldiğimiz için mutluyuz. Artık Fenerbahçe maçını düşüneceğiz" diye konuştu.

Gineli futbolcu İbrahim Yattara da, "Bizim için önemli olan 3 puanı almaktı. Bunu da aldığımız mutluyuz. Yavaş yavaş toparlanıyoruz. İnşallah Fenerbahçe maçını kazanıp ilk yarıyı 3 puanla tamamlamak istiyoruz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolculardan Efe ise maçı son 15 dakikada kaybettiklerini belirterek üzgün olduklarını söyledi. Rızvan da zor bir maç olduğunu, puan almak istediklerini ancak bunu başaramadıklarını kaydederek üzgün olduğunu ifade etti.

(BK-MU-MFS-MFS-S)

Kaynak: İHA