Televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyumda kredi kartı taksit sayısı azaltıldı

Televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyumda kredi kartı taksit sayısı azaltıldı

26.12.2020 11:23 | Son Güncelleme: 26.12.2020 12:17

Ticaret Bakanlığı, televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum satışlarında kredi kartı taksit sayılarını düşürdü. Buna göre, 3.500 TL'nin üstündeki TV satışlarında taksit sınırı 4 ay, beyaz eşya ve mobilyada 12 ay, kuyum satışlarında ise 6 ay olacak.

Bakanlık tarafından hazırlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, perakende işletmelerce tüketicilere yönelik gerçekleştirilen taksitli satışlar yeniden düzenlendi.

3.500 TL'NİN ÜSTÜNDEKİ TV SATIŞLARINDA 4 TAKSİT YAPILACAK

Video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya satışları ile fiyatı 3 bin 500 liranın üstünde olan televizyon satışlarında taksit süresi 6 aydan 4 aya çekildi. Tablet bilgisayar satışları için süre 6 ay olarak devam edecek.

BEYAZ EŞYA VE MOBİLYADA TAKSİT SINIR 12'YE DÜŞTÜ

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ve mobilya satışlarında daha önce 18 olan taksit sayısı sınırı 12'yi geçemeyecek.

Hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda taksit sayısı 18 olarak uygulanmaya devam edecek.

KUYUM SATIŞLARINDA TAKSİT SAYISI 6 AYA ÇEKİLDİ

Perakende işletmelerce basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışlarında taksitlendirme süresi daha önce 8 ayı geçemezken, bu süre 6 aya çekildi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) da 18 Aralık'ta söz konusu harcamalara ilişkin kredi kartı taksitlendirme sürelerinin düşürüldüğünü duyurmuştu.
Televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyumda kredi kartı taksit sayısı azaltıldı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Göksel Yıldırım

Haber Yorumları (24)
DANZEL WASHİNGTON: SIRF BİR ŞEHİRDE 654 BİN KİŞİ İCRALIK DURUM DA OLACAĞI BUYDU :)
KAKEL: Taksit kısalta kısalta tek çekime doğru gidiyoruz. Bence bu bir çözüm değil. Limit i maaş ile orantılı değişirse o zaman kişiler kendi ne göre alım satım yapar
YAMAN: Milletin alım gücü yokki taksidi neden kısalttınız
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title