Bu sözler çok su kaldırır! Şenol Güneş'ten ünlü yorumculara 'seçilmiş' kelimelerle gönderme - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Bu sözler çok su kaldırır! Şenol Güneş'ten ünlü yorumculara "seçilmiş" kelimelerle gönderme

Haberler.com / Ali Gülhan - Haberler | Spor

Hollanda hezimeti sonrası A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş imalı açıklamalarda bulundu. Güneş kendisine yöneltilen eleştirilere, "Düzen ve şeytanlığın karıştığı bir sıkıntı yaşıyoruz şu anda. Düzen artık şeytanlık olmuş. İyi sonuçlar alarak şeytani düzeni bozabilirdim" dedi. Sosyal medyada bu ifadelerin Ersin Düzen ve futbolculuk döneminde "Şeytan" lakabıyla bilinen Rıdvan Dilmen'e bir gönderme olduğu yorumları yapıldı.

A Milli Takım, 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu'nda Hollanda'ya 6-1 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Şenol Güneş'in, "Düzen ve şeytanlık karışmış" sözleri, sosyal medyada Ersin Düzen ve Rıdvan Dilmen'e gönderme olarak algılandı.

Hatalar yapıldığını kabul eden Güneş, "Kötü bir gece, kötü bir maç oldu. Daha iyi oynayabilirdik başaramadık. Farklı bir skordan sonra 'Şöyle yapsaydık, böyle yapsaydık' olmaz. Seçimlerimiz yanlıştı. Oyuncularımız yetenekli ve karakterli. Oyun olarak geriye gitmemiz olmadı. 15-16 puan yapmamız gerekirken 11 puandayız, üzgünüz. EURO2020 ve Dünya Kupası'na gitme hayalimiz vardı. Ancak hala şansımız var. Çok üzgünüm." dedi.

İstifa çağrılarına yanıt veren deneyimli hoca, "Bir senedir hakkımda yapılmak istenen şeyleri saygıyla karşılıyorum. Sorumlusu benim. Yönetim gereken desteği verdi. Herkes üzülüyor. Beni seven de sevmeyen de üzülüyor. Türk olan üzülür ama oyunculara dokunurlarsa yanlış yaparlar. Yönetim de sahaya çıkıp oynamadı. Sorumlu benim, konuşulur. Var olanı yok etmek istiyorsanız, yerine bir şey koymalısınız. Benim için demiyorum, kültürle ilgili diyorum." ifadelerini kullandı.

Kendisine gösterilen bazı tepkilere imalı bir yanıt veren tecrübeli teknik adam, "Düzen ve şeytanlığın karıştığı bir sıkıntı yaşıyoruz şu anda. Düzen artık şeytanlık olmuş. İyi sonuçlar alarak şeytani düzeni bozabilirdim." diye konuştu.

İstifa edip etmeyeceği yönünde de açıklama yapan Şenol Güneş, "Durum değerlendirmesi her zaman yapıyorum. Sorumluluktan kaçmam. Doğru olan şeyler bozulmamalı, şahsımla alakalı değil. Oyunculara da 'İşlerine sahip çıkın' dedim. Benim, onları korumaya ihtiyacım var, onların beni değil. Ben, ülkem ve takım için en doğru olanı yapabileceğimi biliyorum." mesajını verdi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in maçta sonra özellikle, "Düzen ve şeytanlığın karıştığı bir sıkıntı yaşıyoruz şu anda. Düzen artık şeytanlık olmuş. İyi sonuçlar alarak şeytani düzeni bozabilirdim" sözleri sosyal medyada çok konuşuldu. Deneyimli hocanın bu sözleri söylerken Rıdvan Dilmen ve Ersin Düzen'i hedef aldığı şeklinde yorumlar yapıldı.

Bu sözler çok su kaldırır! Şenol Güneş'ten ünlü yorumculara 'seçilmiş' kelimelerle gönderme

Bu sözler çok su kaldırır! Şenol Güneş'ten ünlü yorumculara 'seçilmiş' kelimelerle gönderme

Bu sözler çok su kaldırır! Şenol Güneş'ten ünlü yorumculara 'seçilmiş' kelimelerle gönderme

Bu sözler çok su kaldırır! Şenol Güneş'ten ünlü yorumculara 'seçilmiş' kelimelerle gönderme

Bu sözler çok su kaldırır! Şenol Güneş'ten ünlü yorumculara
Haberler.com - Spor Haberleri
Yorumlar (23)
sedat :Yorumcularla uğraşacağına yaptığı manasız seçimlerle yaşadığımız hezimetlerden bahsetsin. Neden oldu? Nasıl oldu?
Orhan Tuna:Bizim turk futbolcular paraya doymaz. Sürekli pirim vericeksin milli takımda vatan için deyil pirim için oynarlar pirim sözü verilmediği için kötü oynadılar kastı larak elin yabancısı vatan için oynar bizimkler hariç ve milli takım hocasının aldigi 3bucuk milyon Euro verilirse allahda rezil eder bizi
Qwe Qwe:Adamların topculari canavar. Hepsi süratli güçlü teknik seviyeleri çok üst düzey. Bizimkilere bakıyorsun yetisemiyor. Yani önce şunu kabullenelim. Fizik anlamında biz Türkler futbolda gerideyiz. Ve futbol artık güce hıza dayanan bir oyun. E tabiki adamlarda teknik te çok üst düzey olunca fark olmaması mucize.
500