Tarihi hakem kıyımına Ahmet Çakar'dan olay yorum: Şike mi, terör mü? - Haberler
Haberi Paylaş

Tarihi hakem kıyımına Ahmet Çakar'dan olay yorum: Şike mi, terör mü?

Spor
 - Güncelleme:

Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Ali Palabıyık, Abdülkadir Bitigen gibi isimlerin dahil olduğu 13 kişilik hakem listesinin sezon sonuna kadar görev almayacağı açıklandı. Ahmet Çakar bu çarpıcı karar için, "Şike mi, terör mü? Neden görevden alındıklarını açıklayacaksınız" yorumunu yaptı.

Ahmet Çakar, Sabah gazetesindeki köşesinde MHK'nin bazı hakemlere sezon sonuna dek maç vermeyeceğini açıklamasını yorumladı.

İşte Çakar'ın yazısındaki hakem bölümü:

"Tff ve MHK, Türk hakemliğine en büyük ihaneti yapmıştır. İşin aslı çok açık: Servet Yardımcı, MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu ve MHK üyesi Ahmet Şahin sözüm ona kendilerini kurtarmak için ve onlara destek veren birkaç kulübü mutlu etmek amacıyla 13 hakemin kellesini almışlardır.

Bunların içinde FIFA hakemleri var. Bunların içinde Cüneyt Çakır gibi Avrupa'nın en iyi üç hakeminden biri var. Bunların içinde Türk hakemliğinin yıllarca hamal gibi yükünü taşıyan Fırat Aydınus var. Bunların içinde Ali Palabıyık gibi, Abdulkadir Bitigen gibi FIFA hakemleri mevcut. Neymiş yeni yapılanma bırakın bu işleri.

Mesela görev vermeyeceğiniz Abdulkadir Bitigen bu gece Manchester'da VAR hakemi. Mesela kafasını kopartmayı düşündüğünüz Çakır, haftaya Avrupa'da maç yönetecek, sonra da Dünya Kupası'na gidecekti. 2-3 ay maç yönetmeyecek olan bir Çakır, Avrupa'da nasıl maç yönetebilir?

Bu yapılanlar TFF ve MHK'de bir avuç adamın birçok hakemi feda etme operasyonudur. Türk futbolu için Sayın Cumhurbaşkanımızı, Sayın Spor Bakanımızı göreve davet ediyorum. Bu 13 hakem maç mı satmıştır? Bu 13 hakem şike mi yapmıştır? Bu 13 hakem uyuşturucu aleminde mi yakalanmıştır ya da terör örgütü üyesi midir ki bunları tasfiye ediyorsunuz? Türk devleti böyle bir şeye izin vermemelidir.

Buradan FIFA Başkanı İnfantino'ya sesleniyorum. Bu duruma el koymazsanız Türkiye'de önemli sıkıntılar yaşanacak. Dünyanın en önemli maçlarını yöneten bir adama yani Çakır'a siz Türkiye'de maç yönettirmezseniz şaibeli olan taraf TFF ve MHK'dir.

Biliyorum ki bazı TFF üyeleri ve MHK baskı altındadır. Bunların araştırılması gerekir."

Spor

Fırat Aydınus Cüneyt Çakır Ahmet Çakar Mhk TFF Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Murat Vural:

Türkiye'yi dünyada iyi bir şekilde temsil edenlere ancak İngiliz uşakları operasyon yapabilir. Heryer satılmış hainlerle dolu ... 15 yerinden ölümcül bıçak darbesi alan bir kadına bunu yapanlar cezasız serbest kalıyorsa bu ülkede birçok şey bitmiş demektir !!!

Hamit Gündoğdu:

Ahmet Çakar sen terör değil şikeden dolayı böyle bir örtbas kararı alındığını en iyi bilenlerdensin. Açıklanır mı? Tabiki hayır. Lig başında dizayn edilmiştir ve olay bu şekilde kapatılmıştır.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Diğer tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Diğer tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Diğer kurumudur.
title