Stada isminin verilmesine karşı çıktı! Rıdvan Dilmen'den şaşırtan vasiyet açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Stada isminin verilmesine karşı çıktı! Rıdvan Dilmen'den şaşırtan vasiyet açıklaması

Demirören Haber Ajansı - Bahattin Albayrak - Spor
 - Güncelleme:
Stada isminin verilmesine karşı çıktı! Rıdvan Dilmen'den şaşırtan vasiyet açıklaması

Aydın'ın Nazilli ilçesinde doğup büyüyen efsane futbolcu Rıdvan Dilmen; Nazilli İlçe Stadı'na adının verilmesine karşı çıkıp, başka bir öneride bulundu. Dilmen, Nazilli'nin her sokağının kendisinin üzerinde emeği olduğunu belirtip, ölünce memleketine gömülmeyi vasiyet etti.

Aydın'ın Nazilli ilçesinde doğup büyüyen, Türkiye'nin ünlü eski futbolcularından, yorumcu Rıdvan Dilmen; Nazilli İlçe Stadı'nın adının 5 Eylül Stadı olarak değiştirilmesini önerdi.

"5 EYLÜL OLSUN"

Nazilli Sümerspor'da futbola başlayan Dilmen, katıldığı bir televizyon programında son dönemde Fatih Terim, Şenol Güneş, Mustafa Denizli gibi büyük başarılar yakalamış teknik direktörlerin isimlerinin statlara verilmesinin kendisine sorulması üzerine, "Statlara hocalarımızın isimleri konuluyor. Doğup büyüdüğüm, yetiştiğim, futbola Nazilli Sümerspor da başladığım Nazilli'de benimle ilgili bir tasarruf olmasını asla istemiyorum. Şu anda Nazilli Şehir Stadı olarak devam ediyor. Eğer uygun görürlerse 5 Eylül Stadyumu olarak değişmesinde fayda var. Çünkü; 5 Eylül Nazilli'nin kurtuluşudur. Eğer değerlendirirlerse mutlu oluruz" dedi. Dilmen, Nazilli'nin her sokağının kendisinin üzerinde emeği olduğunu belirtip, ölünce memleketine gömülmeyi vasiyet etti.

Demirören Haber Ajansı / Bahattin Albayrak - Spor

Rıdvan Dilmen, Nazilli, Aydın, Eylül, Spor, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title