Halı sahada futbol oynarken bir anda yere yığıldı, ümitlerin bittiği noktada mucize gerçekleşti - Haberler
Haberi Paylaş

Halı sahada futbol oynarken bir anda yere yığıldı, ümitlerin bittiği noktada mucize gerçekleşti

İhlas Haber Ajansı - Spor
 - Güncelleme:

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde halı sahada maç yapan gençlerden Azat Halo bir anda yere yığılarak saha içinde baygınlık geçirdi. Dili boğazına kaçan sporcuya ilk müdahale saha kenarındaki Yunus Kara'dan geldi. Kara, ambulans gelene kadar ilk müdahaleyi yaparak, sonu ölüm ile bitecek bir olayda gencin nefes almasını sağladı. Çenesi açılıp dili çıkarılan genç nefes alarak hayata döndürülürken, olay yerine gelen ambulansla devlet hastanesine kaldırıldı.

Çerkezköy ilçesinde bir halı sahadaki futbol maçı sırasında 21 yaşındaki Azat Halo bir anda yere yığılarak saha içinde baygınlık geçirdi. Dili boğazına kaçan sporcuya ilk müdahale saha kenarındaki Yunus Kara'dan geldi. Kara, ambulans gelene kadar ilk müdahaleyi yaparak, sonu ölüm ile bitecek bir olayda gencin nefes almasını sağladı. Çenesi açılıp dili çıkarılan genç nefes alarak hayata döndürülürken, olay yerine gelen ambulansla devlet hastanesine kaldırıldı. Kara'nın DEVA Partisi İlçe Başkanlığı yaptığı öğrenildi.

Halı sahada futbol oynarken bir anda yere yığıldı, ümitlerin bittiği noktada mucize gerçekleşti

"ÖNLEM ALINMASI GEREKİYOR"

Dili boğazına kaçan gence hayati müdahaleyi yapan Kara; "Olay anında yan sahada maç yapıyorduk. Ambulans çağırın seslerini duyunca koşarak olay yerine gittim. Yerde yatan gencin nefes alamadığını fark edince dilinin boğazına kaçtığını tahmin ettim. Öyle de olmuştu. Boğaza kaçan dilin çıkarmak için baya uğraştım. Ambulans gelene kadar gencin nefes alışverişi biraz normalleşti. Gece hastaneye yaptığımız ziyarette de gencimizin durumunun iyi olduğunu gördük. Tekrar geçmiş olsun. Halı saha işleten kişilerde veya çalışanlarda mutlaka ilk yardım eğitimin olması gerekiyor. Bu gibi yerlerde her an ilkyardım gerektirecek olaylar yaşanıyor. Her yıl halı sahalarda yaşanan ölüm haberlerini duyuyoruz. Bunun için her türlü önlemin alınması gerekiyor" dedi.

Halı sahada futbol oynarken bir anda yere yığıldı, ümitlerin bittiği noktada mucize gerçekleşti

İhlas Haber Ajansı / Spor

Çerkezköy Tekirdağ Ambulans Futbol Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

GÖBEĞİNİ KAŞIYAN ADAM :

İlk yardım bilmek ne kadar önemli şu hayatımızda! Hala okullarımızda çocuklarımıza uygulamalı ve zorunlu ders olarak vermiyoruz. Hem sağlık hem ilk yardım hem de finans okur yazarlığı çocuklarımıza ilköğretimde orta öğretim kadar her senesinde verilmeli.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title