Haberler

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye ve İtalya'nın EURO 2032'ye ev sahipliği yapacağını açıkladı

Güncelleme:

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye ve İtalya'nın EURO 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağını belirtti. Bakan Bak, yeni yapılan stadyumlar sayesinde bu başarının elde edildiğini söyledi. Ayrıca, Konya'da gerçekleştirdiği ziyaretlerde gençlere yönelik yapılan projelerin önemini vurguladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2032) Türkiye ve İtalya'nın ev sahipliği yapacağını belirterek, bunun yeni yapılan stadyumlar sayesinde olduğunu söyledi.

Bakan Bak, kentteki temasları kapsamında, Konya Valisi Vahdettin Özkan'ı ziyaret etti.

Selçuklu Belediyesi tarafından Bosna Hersek Mahallesi'nde yaptırılan Yeni Nesil Şehir Kütüphanesi'nin açılışına katılan Bak, gençlere kendi öğrenciliğinden örnekler vererek, kütüphanelerin çağa ayak uydurduğunu ama bilgiye ulaşmak için en önemli kaynak olduğunu vurguladı.

Bak, daha sonra Selçuklu Sporcu Seçme ve Yetiştirme Merkezi'nin temel atma törenine katıldı. Burada yaptığı konuşmada, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nin (TOHM) sporcu fabrikası olduğunu ifade eden Bak, Sporcu Seçme ve Yetiştirme Merkezi'nin de geleceğin sporcularının küçük yaşta keşfedilmesine olanak sağladığını söyledi.

Daha sonra, Karatay Belediyesi Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi'nin açılış törenine katılan Bak, burada yaptığı konuşmada, Konya'nın spor şehri olduğunu, kentte nitelikli spor tesislerinin bulunduğunu söyledi.

Bu tesislerin gençler için önemli olduğunu belirten Bak, şöyle konuştu:

"Gençlerimizi başta uyuşturucu olmak üzere kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için böylesine önemli tesislere ihtiyacımız var. Bir kültür oluşuyor, kültürlü bir gençlik oluşuyor, okuyan bir gençlik oluşuyor. Bu bizleri mutlu ediyor. Malumunuz ülkemizde teknoloji alanında, uzay alanında, havacılık alanında Teknofest dalgası var. Sayın Cumhurbaşkanımız da onları 'Teknofest gençliği'yle ifade ediyor. Artık dünyada teknolojide söz sahibi, savunma sanayinde söz sahibi şirketlerimiz var. Büyüyen, gelişen, güçlü Türkiye var. Bizim en büyük sermayemiz, en büyük gücümüz gençlerimiz. İşte bu gençlerimizi en güçlü şekilde, en iyi şekilde yetiştirmek için hem hükümetimiz, hem Milli Eğitim Bakanlığımız, hem Gençlik ve Spor Bakanlığımız, hem de belediyelerimizle ortak çalışıyoruz."

Bak, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2032) Türkiye ve İtalya'nın ev sahipliği yapacağını hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Bunun sebebi de yapılan 38 yeni stadyum. Dünyanın en yeni stadyumlarına, Avrupa'nın en iyi stadyumlarına Türkiye sahip. İşte bu nedenle bir spor ülkesi Türkiye, gençlerin ülkesi Türkiye, 85 milyon nüfusuyla bölgenin güçlü ülkesi Türkiye geliyor. Sizlerin sayesinde geliyor. Gençlerimizin sayesinde geliyor. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde geliyor."

Programa Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, bazı milletvekilleri ve gençler katıldı.

Kaynak: AA / Spor

Osman Aşkın Bak EURO 2032 Türkiye Gençlik İtalya Konya Spor Eğitim Politika Spor Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title