Haberi Paylaş

Kritik zirveden tarihi karar! Futboldaki tartışmalar son bulacak

Spor Haberleri

Kritik zirveden tarihi karar! Futboldaki tartışmalar son bulacak

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), şubat ayında Fas'ın ev sahipliğiyle gerçekleşecek FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nda hakemlerin, VAR kararlarını mikrofonları aracılığıyla tribündeki taraftarlara ve televizyon yayınına açıklamasını kararlaştırdı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da toplanan Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), şubat ayında Fas'ın ev sahipliği yapacağı FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nda hakemlerin, VAR kararlarını mikrofonları aracılığıyla tribündeki taraftarlara ve televizyon yayınına açıklamasını kararlaştırdı.

Futbolun kaderini değiştirecek karar alındı! İşte uygulamaya geçecek tarih

ODADAKİ KONUŞMALAR GİZLİ KALACAK

Hakemlerin VAR odasıyla yaptığı konuşmaların gizli kalacağı, uygulamanın Kadınlar Dünya Kupası'nda da denenmesi düşünülüyor. Uygulamanın kademeli olarak futbol dünyasına yayılması planlanıyor.

BASKETBOLDAKİ KURAL GELMEYECEK

IFAB, maçlardaki süre kaybını önlemek için gündeme gelen basketboldaki gibi saatin durdurulması fikrine karşı çıktı. 2022 Dünya Kupası'ndaki duraklama dakikaları uygulamasını olumlu karşılayan IFAB, ek sürenin daha katı ve daha doğru hesaplanmasını değerlendirdi.

Fifa Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title