Ümit Karan arkadaş kurbanı oldu! 1 milyon 700 bin lira kaptırınca soluğu savcılıkta aldı - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Ümit Karan arkadaş kurbanı oldu! 1 milyon 700 bin lira kaptırınca soluğu savcılıkta aldı

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Spor

Teknik Direktör Ümit Karan ve kardeşi Aykut Karan, yüzde 50 karla para kazanacağını vaat eden arkadaşına 1 milyon 700 bin lira kaptırdı. Karan ve kardeşi, paralarını iade edeceğini söyleyen arkadaşlarının ortadan kaybolması sonrası soluğu savcılıkta aldı.

Ümit Karan ve kardeşi Aykut Karan, Ender S. isimli kişiyle arkadaşlık kurdu. Ender S. iddiaya göre geçtiğimiz yıllarda, bir medya grubuyla irtibata geçip broker'lığa başladığını ve Karan kardeşlerin yatırım yapması durumunda yüzde elli kazanç sağlayabileceğini söyledi.

Arkadaşlarının bu sözlerine inanan Karan kardeşler, toplamda 1 milyon 700 bin liralık bir ödeme yaptı. Ödeme yaptıktan sonra iki kardeş, çevresindeki diğer arkadaşlarının da çeşitli miktarda para yatırdığını öğrendi. Aradan aylar geçmesine rağmen Ender S., yatırımdan kâr elde ettiremediği gibi bir de anaparanın azaldığını söyledi.

Ümit Karan arkadaş kurbanı oldu! 1 milyon 700 bin lira kaptırınca soluğu savcılıkta aldı

Karan kardeşler ve diğer arkadaşlarına paralarını iade edeceğini söyleyen Ender S., ortadan kayboldu. Dolandırıldığını anlayan Karan kardeşler, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık, ünlü teknik direktör ve kardeşinin yanı sıra toplamda 7 kişinin mağdur olduğunu belirledi.

Savcılık, olayın hukuki itilaf olduğunu belirterek soruşturmayı takipsizlik kararıyla sonuçlandırdı. Sabah'ın haberine göre Karan, takipsizlik kararına itiraz etti. İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği ünlü futbolcunun itiraz kararını kabul etti. Soruşturma sürüyor.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Spor Haberleri

Haberler.com - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (3)
tövbekar 34:ALLAH icin malinizin paranizin 40 da 1 zekatinizi vermezseniz sonuc malesef bu ve benzeri durumlar Cevap Yaz 20 37 Yayından Kaldır
Atakan Baştürk:Doymadınız paraya beee... Milyon dolarlar kazandınız, yediniz içtiniz, yine doymadınız. Hala haram para peşinde koşuyorsunuz ne doymak bilmez insanlarsınız yav... Cevap Yaz 32 166 Yayından Kaldır
Theo:Vallahi siz akıllanmasınız gerçekten yüzde 50 kar yapacakmış 2000 li yıllarda Avrupa ve Türkiyede milleti dolandıran şirketleri hatırladınızmı isimlerini yazacağım ama beni tutuklarlar dayıları çok yüksek makamlarda dolandırılanlar mahkemeye verildi milyonlar mahkemeye aktarıldı harç parası tek bir dava kazanıldı kararıcveren hskim sürgüne gönderildi ümit kıran sana tavsiyem bir bardak soguk su veya soguk bir tuborg iç üstüne yoksa gene magdur olursun burası Türkiye dolandırıcı çok Cevap Yaz 12 95 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title