Spor Camiasından Vali Işın'a Ziyaret? - Haberler
Haberi Paylaş

Spor Camiasından Vali Işın'a Ziyaret?

AA - Haberler | Yerel
Spor Camiasından Vali Işın'a Ziyaret?

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez ve spor yöneticileri, Vali Musa Işın'ı makamında ziyaret etti.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez ve spor yöneticileri, Vali Musa Işın'ı makamında ziyaret etti.

Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen "Yılın Spor Adamları" ödül törenine katılmak üzere Ağrı'ya gelen Durmuş, Düşmez, Beşiktaş Spor Kulübü eski yöneticisi Seyit Ateş, Ağrı ASKF Başkanı Erkan Kösedağ ve bölge illerin ASKF Başkanları Vali Işın'ın makamına giderek ziyarette bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Işın, Ağrı'ya geldiğinde kent ile ilgili birçok bilgiye sahip olduğunu ama spor konusundaki başarıları bilmediğini söyledi.

Ciddi bir potansiyelin olduğunu ve bunun kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğine inandığını ifade eden Işın, "Sizleri burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ağrı'nın her alanda istenilen düzeye gelmesi için var gücümüzle çalışacağız. Ama özellikle sporda sizlerin desteğini bekliyoruz. Çeşitli etkinlikler yapmak ve sportif aktiviteler düzenlemek önemlidir. Bu noktada sizden destek bekliyoruz, bizim de üstümüze ne düşüyorsa yapacağız" diye konuştu.

Ağrı'nın spora karşı özel bir ilgisinin olduğunu kaydeden Düşmez, buradaki spor aşkını görünce İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak Ağrı'yı kardeş il ilan ettiklerini söyledi.

Bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Düşmez, "Ağrı'da farklı branşlarda elde edilen başarıları görünce sporun sadece futboldan ibaret olmadığını bir kez daha görmüş olduk. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Durmuş ise Ağrılı olarak iliyle gurur duyduğunu ve Ağrı'da tenis sporunu başlattığı zaman, normalde iki senede alınması gereken mesafeyi, Ağrılı gençlerin kısa bir zamanda katettiğini belirtti.

Durmuş, "Ağrılı tenisçiler Türkiye genelinde ciddi başarılara imza attı. Daha önce burada uluslararası düzeyde turnuvalar düzenledik. İnşallah bu yaz da güzel bir turnuvayı Ağrı'da gerçekleştireceğiz. Umuyorum sporun her alanında başarılara devam ederiz" ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonrasında Işın'a milli takım forması ve tenis raketi hediye edilirken, Işın ise misafirlerine Ağrı motifli çeşitli hediyeler verdi.

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title