Son Dakika: Reform görüşmelerinin ilki yarın TÜSİAD'la yapılacak

Son Dakika: Reform görüşmelerinin ilki yarın TÜSİAD'la yapılacak

26.11.2020 18:42 | Son Güncelleme: 26.11.2020 19:10

Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, reform görüşmeleri kapsamında yarın "patronlar kulübü" olarak bilinen TÜSİAD yönetimiyle bir araya gelecek. İkinci görüşme ise, cumartesi günü TOBB heyeti ile gerçekleştirilecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün yapacağı reform görüşmelerinin ilkinin yarın Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği ile (TÜSİAD) olacağı açıklandı.

İKİNCİ TOPLANTI TOBB HEYETİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

İkinci görüşme ise, cumartesi günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) heyeti ile gerçekleştirilecek. Toplantıya, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katılacak.

"REFORM NİTELİĞİNDE ADIMLAR ATACAĞIZ"

Bakan Elvan, geçtiğimiz günlerde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı açıklamada, ekonomide reform niteliğinde adımlar atılacağını belirtmişti.

İstişareye sonuna kadar açık olacaklarını vurgulayan Bakan Elvan, "Hiçbir insanımızın, vatandaşımızın kafasında en ufak kaygı olmasın. Kapılarımız 24 saat tamamen açık olacak. Bizim de makul gördüğümüz, rasyonel ve haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları atacağız, kararlılıkla atacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Son Dakika: Reform görüşmelerinin ilki yarın TÜSİAD'la yapılacak
Haber Yorumları (24)
HAKAN: Suçluları savunan masum sayan adalet bakanı da orada. Yahu bir anket yaptırın adalete güven kaç. 1 Kişi güveniyorum desin. hiç mi haber okumuyorsunuz.
AHMET ÇIFAK: Bu yerli malı belgelerini çıkarttık müşteriyi kdv den muaf ettik ve bizim devlete borcumuz yok kdv leri kimden ve nasıl alacağız yeminli muşavilerde %8 istiyor evrak için bu nasıl olacak imalatcıya bir yük daha yüklendi zaten %5 bile zor kalıyor onu işciyemi kirayamı elektiriğemi dükkan giderlerinemi evimizi geçindirmeyemi vereceğiz küçük esnafıda bir düşünün ve bize bir çıkış yolu gösterin çok kötü bir uygulama lütfen yardımcı olursanız sevinirim
OLAYA FRANSIZLAR: Siz anca geriye reform yaparsınız. Sizin zihniyetiniz geri, inandığınız değerler geri. Sizin durumunuz dünyada Fransız ihtilaliyle özgürlüklerin genisledigi bir ortamda köleliği geri getirmeye çalışmak gibi birsey. Sizden olmaz. Hatta ne acı ki, şu anki mevcut hiçbir oluşumdan hayır gelmez...
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title