Sinop: Bayram Öncesi Gıda Denetimleri

Sinop: Bayram Öncesi Gıda Denetimleri

Sinop'un Durağan İlçesi'nde, Tarım İlçe Müdürlüğü Tarafından Oluşturulan Gıda Kontrol Ekibi Tarafından İşyerleri Denetlendi.

Sinop: Bayram Öncesi Gıda Denetimleri

Sinop'un Durağan İlçesi'nde, Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından oluşturulan gıda kontrol ekibi tarafından işyerleri denetlendi.

Bayram öncesi artan şeker ve çikolata satışlarında olası olumsuzlukları önlemek için Durağan Tarım İlçe Müdürlüğü Gıda Kontrol ekibi, işyeri denetimlerine ağırlık verdi. Tarım İlçe Müdürü Mustafa Gültekin başkanlığında denetimleri hafta sonunda sürdüren ekipte ziraat mühendisleri de görev aldı.

Denetimler hakkında bilgi veren Tarım İlçe Müdürü Mustafa Gültekin, Ramazan Bayramı'nda halkın şeker, çikolata ve tatlı gibi ürünlerde olan tüketiminin arttığına dikkat çekerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı denetimlerin sıklaştırıldığını söyledi. Gültekin, "Bayram arifesinde denetimlerimizi daha da yoğunlaştırdık. Fakat yine de bizim gözümüzden kaçabilecek olaylarda tüketicilerimizin vakit geçirmeden İlçe Tarım Müdürlüğü'ne haber vermelerini istiyoruz. Esnafımızı da sattıkları ürünlerde dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. Cezalar çok ağır. Hiçbir esnaf son kullanma tarihi geçmiş ve merdiven altı üretim tabir ettiğimiz ürünleri satmaya kalkmasın. Aksi takdirde 5179 sayılı kanunun 29. maddesine göre cezai işlem uygulamak zorunda kalırız" dedi.

Kaynak: İHA