Fenerbahçe Asbaşkanı Semih Özsoy: Fikret Orman, Ozan Tufan İçin Takas Teklifinde Bulundu

Fenerbahçe Asbaşkanı Semih Özsoy, transfer döneminin kapanmasına 1-2 gün kala Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın kendilerini aradığını ve Ozan Tufan için takas teklifinde bulunduğunu, kendilerinin bu teklifi kabul etmediğini söyledi.

Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy, transfer döneminin kapanmasına 1-2 gün kala Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın kendilerini aradığını ve Ozan Tufan için takas teklifinde bulunduğunu, kendilerinin bu teklifi kabul etmediğini söyledi.

Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy, Yasin Dallı'nın moderatörlüğünde gerçekleşen programda, İhlas Haber Ajansı Spor Müdürü Mustafa Karagöl, Anadolu Ajansı Spor Yayın Yönetmeni Ersin Şiyhan ve Demirören Haber Ajansı Spor Müdürü Uğur Demirkırdı'nın gündeme dair sorularını cevapladı.

"FUTBOLCULARDAKİ İSTEKSİZLİK BİZİ ÜZDÜ"

Semih Özsoy, ilk olarak UEFA Avrupa Ligi'nde farklı mağlup oldukları Dinamo Zagreb maçıyla ilgili konuşarak, "Sonuç olarak ve futbol olarak Dinamo Zagreb maçı kabul edilebilir değildi. Futbolculardaki isteksizlik bizi üzdü. Ancak bu böyle devam edecek değildir. Bizim için beklenmeyen bir mağlubiyet. En kısa sürede bunu atlatacaklarına inanıyorum. Görevimizin başındayız, neyin ne olduğunun farkındayız. Biz seçim kampanyası sürece 'Açık olacağız, şeffaf olacağız' dedik. Bunu her platformda uyguladık. Çok tecrübeli oyuncularımız var. Beş maçta verilen resim devamlılık olmadığı yönünde ancak bunlar zaman içerisinde düzelecek. Phillip Cocu da, takım da haliyle yönetim kurulu da başarılı değil. Sayılara bakılmaz ama bir iki gün içinde alınan sonuçlar bile futbolda bir şeylerin değişmesine neden olabilir" dedi.

"UEFA AVRUPA LİGİNDE GRUPTAN YÜZDE YÜZ ÇIKARIZ"

UEFA Avrupa Ligi'nde gruptan yüzde yüz çıkacaklarını vurgulayan Özsoy, "Dinamo Zagreb maçının izahı yok ancak gruptan çıkacağız. Samimiyet denen şeyin her platformda olması lazım. Fikret Orman'ın sözde yaptıklarını eylemde de yapması lazım. Konyaspor maçından sonra buyursunlar gelsinler şeref duyarız dediğimiz insanların böyle beyanları üzücü" diye konuştu.

"FİKRET ORMAN SÖZDE YAPTIKLARINI EYLEME DE GEÇİRMELİ"

Fikret Orman'ın açıklamalarıyla ilgili de konuşan Fenerbahçe Başkanvekili, "Fikret Orman'ın 'Bir teknik adam, geçen sezonu katletti' sözleri kabul edilebilir değil. Bunu Aykut Kocaman için söylendi olarak algılıyorum. Bu açıklamayı anlamsız bulduk. Fikret Orman sözde yaptıklarını eyleme de geçirmeli. Küfürler edilirken durdurmak yerine tasdik etmek kabul edici değil. Ali başkan niye Şenol Güneş'e çiçek versin? Bu külliyen yalandır. Ağırlamak başka bir şeydir, ağırlayacağız. Büyük Fenerbahçe taraftarı küfür etmeyecektir. Şenol Hoca'nın ve Beşiktaşlı futbolcuların bir tahriki olmazsa derbide sorun çıkacağını sanmıyorum. Taraftarımızın küfür etmeyeceğine inanıyoruz. Tahriklere de lütfen kapılmasınlar" ifadelerini kullandı.

"OZAN TUFAN İÇİN TAKAS TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİK"

Transfer döneminin bitimine kısa bir süre kala Beşiktaş'tan Ozan Tufan için teklif geldiğini de açıklayan Semih Özsoy, "Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Ozan Tufan için bir takas teklifinde bulundu ancak kabul etmedik. Bazı oyuncularımıza teklif geldi ancak gitmek istemedikleri için gönderemedik. Kameni'nin Fenerbahçe'ye hiç faydası olmadı" sözlerini sarf etti.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.