Semazenleri Taşıyan Minibüs Otomobille Çarpıştı: 7 Ölü, 5 Yaralı
Haberler » Güncel » Semazenleri Taşıyan Minibüs Otomobille Çarpıştı: 7 Ölü, 5 Yaralı - Haber

Semazenleri Taşıyan Minibüs Otomobille Çarpıştı: 7 Ölü, 5 Yaralı

Ankara- Konya Karayolu'nda içinde düğünden gelenlerin bulunduğu otomobil ile gösteriden dönen semazenleri taşıyan minibüs çarpıştı.

Semazenleri Taşıyan Minibüs Otomobille Çarpıştı: 7 Ölü, 5 Yaralı

Ankara- Karayolu'nda içinde düğünden gelenlerin bulunduğu otomobil ile gösteriden dönen semazenleri taşıyan minibüs çarpıştı. Karayolunun kan gölüne döndüğü kazada otomobilde bulunan aynı aileden 6 kişi ile minibüsteki 1 semazen yaşamını yitirdi, 5 kişi yaralandı.

Kaza, saat 19.30 sıralarında nkara-Konya Karayolu'nun 80'inci kilometresindeki Makas mevki'nde meydana geldi. Konya'da bir yakınlarının düğününden Ankara'ya dönenlerin bulunduğu Yusuf Çevik yönetimindeki 06 LM 487 plakalı hafif ticari araç, Van'da gösteri yaptıktan sonra uçakla Ankara'ya gelen semazenleri taşıyan İsa Uğur yönetimindeki 42 CNZ 93 plakalı minibüsle çarpıştı. Ankara-Konya Karayolu'nun 80'inci kilometresindeki Kulu Makas mevki'nde aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu meydana gelen kazada demir yığını haline dönüşen ticari araçtaki aynı aileden 6 kişi ile minibüsteki 1 semazen yaşamını yitirdi. Minibüste yaralanan 5 kişi ile ise çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. - Ankara

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler