Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı

Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı

Anadolu Ajansı / Emre Gürkan Abay - Haberler | Ekonomi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 2 artışla 9,9 milyon ruble yani yaklaşık 1 milyon 53 lira gelir elde ettiği açıklandı. Ayrıca, Putin'in Rusya'da 2 apartman dairesi, 2 otomobil garajı ve 3 otomobili bulunuyor.

Kremlin tarafından devletin üst kademelerindeki kişilere ilişkin yayımlanan mal varlığı bilgilerine göre, 2019'da 9,7 milyon ruble kazanan Putin'in geliri, geçen yıl 9,9 milyon rubleye (yaklaşık 1 milyon 53 bin TL) yükseldi.

Geçen yıl Rusya Başbakanı Mihail Mişustin 19,9 milyon ve Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov 12,5 milyon ruble gelir elde etti.

3 OTOMOBİLİ BULUNUYOR

Beyana göre, Putin'in Rusya'da 2 apartman dairesi, 2 otomobil garajı ve 3 otomobili bulunuyor. Putin'in 2019'da imzaladığı kararnameye göre, Rusya'da devlet başkanı ve başbakanlık görevleri için ödenen maaşlar yüzde 4,3 artırılmıştı.

Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Emre Gürkan Abay

Haber Yorumları (2)
HASAN AKDEMİR: Devlet Başkanı , devlet sözcüsünden ve başbakandan daha düşük gelir elde etmiş gözüküyor. Türk kafasında oluşan imaj : adam bu kadar beceriksizse devletin başında olmaması gerek ya da başka birilerinin üzerinden malı götürmüş olmalı.
RAŞİT YANMAZ: doğu ülkelerinde hep halk fakir hükümetler zengin türkiye gibi 2 3 ülke haricinde
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title