Espor tutkunlarına üzücü haber! Ataşehir'deki Avrupa'nın en büyük 'Espor Sahnesi' kapatıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Espor tutkunlarına üzücü haber! Ataşehir'deki Avrupa'nın en büyük "Espor Sahnesi" kapatıldı

Playerbros - Haberler | Gamegar

Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın ise en büyüğü olan Riot Games Espor Sahnesi koronavirüs sebebiyle kapatıldı. Son yılların en önemli espor karşılaşmalarından olan Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi sahne heyecanı bu nedenle sona erdi. Espor oyuncuları, sosyal medyada durum hakkında üzüntülerini dile getirdi.

Riot Games Türkiye, 2019 yılının başında İstanbul'un Ataşehir ilçesinde açılan ve bu tarihten beri League of Legends turnuvalarının düzenlendiği "Riot Games Espor Sahnesi"nin kapatıldığını duyurdu. Pandemi sebebiyle yaklaşık iki yıldır seyircisiz kalan espor sahnesi açıldıktan iki buçuk yıl sonra resmen kapandı. Artık Vfşl maçları sahnede oynanmayacak. Karşılaşmalar tamamen çevrimiçi bir şekilde gerçekleştirilecek.

OYUNLARI VE OYUNCULARI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEK

EMEA Espor Direktörü Alberto Guerrero, VFŞL canlı yayınlarının 2022 yılından itibaren farklı bir stüdyoda çekileceğini, Riot Games bütün oyunları ve espor branşlarıyla birlikte Türkiye'deki oyuncuları desteklemeye devam edeceğini bildirdi.

Riot Games destekli Avrupa'nın en büyük merkezi olan 'Espor Sahnesi' kapatıldı

Riot Games espor sahnesinin kapatılması üzerine Riot Games Türkiye yaptığı açıklamada: "Bugün sizlerle VFŞL ve Riot Games Espor Sahnesi'yle ilgili aldığımız 2022 kararlarını paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere 2019 yılında Türkiye'de esporu daha ileriye taşımak amacıyla on takımla üç sene sürecek bir iş ortaklığı sistemine geçiş yapmıştık. Aradan geçen süre içerisinde oyuncuyla buluşan yeni oyunlarımız ve ekosistemimize dahil ettiğimiz yeni espor branşlarımızla birlikte, uzun vadeli ve sürdürülebilir yapılar kurmak üzerinde çalışmaya başladık. Bu planlar kapsamında başlangıçta üç sene süreceğini açıkladığımız iş ortaklığı sistemini bir sene daha uzatmaya karar verdik."

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

"Uzun vadeli yol haritamıza odaklanmaya devam edeceğimiz 2022 yılında, yaklaşık iki senedir pandemi nedeniyle seyirci ve takımlarımızı ağırlayamadığımız Riot Games Espor Sahnesi'ni kapatmaya karar verdik. VFŞL, 2022 yılında oyuncuların maçlara takım evlerinden bağlanacakları çevrimiçi bir formata geçiş yapacak. Bu karar sayesinde kaynaklarımızı pandemi belirsizliklerinden bağımsız olarak hem izleyici deneyimini, hem de içerik çeşitliliğini artıracak şekilde daha etkin ve verimli kullanabileceğimize inanıyoruz." sözlerine yer verdi.

Türkiye'nin ilk Avrupa'nın ise en büyük espor sahnesi olan Riot Games Espor Sahnesi'nde geçen senelerde VFŞL kapsamında 20 bine yakın bilet satılmıştı.

"O SAHNEDE ÇOK GÜZEL ANILARIM OLDU"

Espor Sahnesinin kapanmasının üzere geçtiğimiz ay 100 Thieves'de şampiyon olan Can "Closer" Çelik, sahnenin kapanmasına üzüldüğünü belirtti. Can Closer'ın Twitter'dan yaptığı açıklamada: "Bu durumu nasıl değiştirebiliriz bilmiyorum ama esporun Türkiyede bu durumda olduğunu görmek beni gerçekten çok üzüyor. O sahnede çok güzel anılarım oldu." şeklinde açıklama yaptı.

Riot Games destekli Avrupa'nın en büyük merkezi olan 'Espor Sahnesi' kapatıldı

Espor tutkunlarına üzücü haber! Ataşehir'deki Avrupa'nın en büyük
Playerbros - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500