Rıce, İstanbul'daki Toplantıya Katılmayı Planlıyor

Rıce, İstanbul'daki Toplantıya Katılmayı Planlıyor

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın, Gelecek Ay İstanbul'da Düzenlenmesi Öngörülen Irak'a Komşu Ülkeler Toplantısına Katılmayı Planladığı Bildirildi.

Rıce, İstanbul'daki Toplantıya Katılmayı Planlıyor
11.09.2007 22:56 | Son Güncelleme: 11.09.2007 22:56

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın, gelecek ay İstanbul'da düzenlenmesi öngörülen Irak'a komşu ülkeler toplantısına katılmayı planladığı bildirildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Sean McCormack, toplantının amacının, "Irak'ın istikrarına yardım etmek" olduğunu kaydetti ve Rice'ın, bu toplantı sırasında, henüz planlanmamış olmasına rağmen, İran ve Suriye'nin Dışişleri Bakanlarıyla bir araya gelebileceğine işaret etti.

Toplantının tam tarihi konusunda bilgi vermekten kaçınan ve sadece "Ekim sonunda" demekle yetinen McCormack, tam tarihi açıklamayı Türk yetkililere bıraktığını söyledi.

McCormack, toplantıya, BM Güvenlik Konseyinin beş daimi üyesi İngiltere, Çin, Fransa, Rusya ve ABD'nin yanı sıra G-8 ülkelerinden Kanada, Almanya, İtalya ve Japonya'nın katılmasının beklendiğini de kaydetti.

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title