Haberler

Arap Devletleri Ligi Misyonu Büyükelçisi Abdulhamed Hamza ULUSKON'u ziyaret etti

Son Güncelleme:
Abone Ol

Arap Devletleri Ligi Misyonu Büyükelçisi Abdulhamed Hamza, ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy'u ziyaret etti. Ziyaret kapsamında ülkeler arası ilişkilerin güçlendirilmesi için stratejik adımların atılması gerektiği vurgulandı.

Arap Devletleri Ligi Misyonu Büyükelçisi Abdulhamed Hamza, ULUSKON Genel Başkanı, Birleşmiş Milletler (UNOPS) Danışmanı ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) Danışmanı Nezaket Emine Atasoy'u ziyaret etti. Ziyaret kapsamında ülkeler arası ilişkilerin güçlendirilmesi için stratejik adımların atılması gerektiği vurgulandı.

ULUSKON genel merkezinde gerçekleştirilen ziyaret kapsamında Türkiye ve Arap Birliği ülkeleri arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi konuları ele alındı. Arap Devletleri Ligi Misyonu Büyükelçisi Hamza, ULUSKON Başkanı Atasoy ile Arap Birliği'nin geçmiş yıllarında Ortadoğu Barış Zirvesi ve Barış Kenti Kudüs Zirvesi gibi önemli toplantıları gerçekleştirmiş olmaktan gurur duyduklarını ve Türkiye ve Arap Birliği ilişkilerinin iyi bir düzeye geldiği için mutluluk duyduklarını ifade etti. Büyükelçi, "Sizin çalışmalarınızı takip ediyoruz ve çok başarılı buluyoruz, sizinle iş birliği yapmak ve birlikte çalışmak bizim için bir onurdur. Yeni iş birliklerine hazırız ve gelecekte önemli toplantıları birlikte yapmaktan mutluluk duyarım ve bu ilişkileri daha da büyütmek için her türlü iş birliğine hazırız" dedi.

'ÜLKEMİZİN BÜYÜMESİNE KATKI SAĞLAYACAK İŞ BİRLİKLERİNE HAZIRIZ'

Başkan Atasoy, Arap Devletleri Ligi Misyonu Büyükelçisi Abdulhamed Hamza'nın yapmış olduğu ziyaretten mutluluk duyduğunu ve iş birliklerinin her alanda devam edeceğini ifade etti. Atasoy, "Arap Devletleri Ligi Misyonu Büyükelçisi Sayın Abdulhamed Hamza'nın, ULUSKON genel merkeze gerçekleştirdiği ziyaretten onur duydum Türkiye Cumhuriyeti devleti çok güçlüdür. Bütün coğrafyada ülkemizin büyümesine katkı sağlayacak iş birliklerine hazırız" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Birleşmiş Milletler Türkiye Politika Haberler

Bakmadan Geçme

BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER || Son Dakika DEPREMLER listesi 10 Aralık! GALATASARAY KOPENHAG maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Kopenhag vs GS maçı ilk 11'ler belli oldu mu, maçın hakemi kim? Olips hangi ülkenin, kimin markası? Olips İsrail malı mı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title