Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası

Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası

Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası
Anadolu Ajansı - Haberler | Spor

Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası Erzurum'da düzenlendi.

Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası Erzurum'da düzenlendi.

Organizasyon, 28 ilden 80 sporcunun katılımıyla Palandöken ile Kandilli kayak merkezlerinde gerçekleştirildi. Oldukça heyecanlı geçen yarışlarda, özel sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Kayaklı koşu ve Alp disiplininde yarışan sporculardan dereceye girenler Polonya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Palandöken Kayak Merkezi'nde yapılan ödül töreninde yaptığı konuşmada, özel sporcuların Türk bayrağını Dünya Şampiyonası'nda dalgalandıracağına inandığını söyledi.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanı Ensar Kurt ise Aliye Zeynep Bingül ile Muhsin Murat Bingül kardeşlerden çok umutlu olduklarını belirterek, bu sporculardan uluslararası organizasyonlarda başarılar beklediklerini dile getirdi.

Törende, Vali Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bekir Uzun, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanı Ensar Kurt, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil dereceye giren sporculara ödüllerini takdim etti.

Yarışlar sonucunda kategorilerinde ilk sırayı alan sporcular şunlar:

Alp disiplini büyük kadınlar: Tuğba Çelik

Alp disiplini genç kızlar: Ayşe Kader Yavuz

Alp disiplini küçük kızlar (Otizm): Aliye Zeynep Bingül

Alp disiplini büyük erkekler: Mehmet Yıldırım

Alp disiplini büyük erkekler (Otizm): Doğa Kozlu

Alp disiplini genç erkekler: Nusret Doğukan Toptaş

Alp disiplini küçük erkekler (Otizm): Muhsin Murat Bingül

Alp disiplini küçük erkekler: Yağız Tuğra Oral

Kayaklı koşu büyük erkekler: Tacdin Ören

Kayaklı koşu büyük erkekler (Otizm): İhsan Çelik

Kayaklı koşu genç erkekler: Batuhan Öz

Kayaklı koşu küçük erkekler: Enes Karaca

Kayaklı koşu büyük kadınlar: Neslihan Baş

Kayaklı koşu küçük kızlar: Yonca Yüksekdağ

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title