Haberler » Spor » Okullar Arası Genç Erkekler Basketbol Kupası Sahibini Buldu - Spor

Okullar Arası Genç Erkekler Basketbol Kupası Sahibini Buldu

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları, Okullar Arası Genç Erkekler Basketbol Kupası Karşılaşmaları, Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi ve Bilecik Sınav Temel Lisesi arasında oynanan final maçıyla sona erdi.

Okullar Arası Genç Erkekler Basketbol Kupası Sahibini Buldu

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları, Okullar Arası Genç Erkekler Basketbol Kupası Karşılaşmaları, Refik Fen Lisesi ve Bilecik Sınav Temel Lisesi arasında oynanan final maçıyla sona erdi.


Final maçına, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Bilecik Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürü 'ın da katıldı. Maç sonunda galip gelen Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Basketbol Takımı kupasını, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un elinden aldı. Bilecik istasyon Kapalı Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ardından dereceye giren okul takımlarımız sırasıyla katılım belgesi, madalya ve kupalarını aldılar. Genç Erkekler Basketbol dalında Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi birinci, Bilecik Sınav Temel Lisesi ikinci, Bozüyük Sınav Temel Lisesi ise üçüncü oldu. Genç Kızlar Basketbolda da Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci oldu. Yoğun seyirci katılımıyla ve dostluk havası içinde geçen final maçı sonunda birinci olan Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Basketbol Takımı Balıkesir'de oynanacak grup müsabakalarında temsil etme hakkını kazandı.


Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, dereceye giren ve giremeyen tüm takımlarımızı kutladığını, böyle güzel bir organizasyona katılarak sportif etkinlikte bulunmanın öğrencilerimize çok şeyler kazandırdığını dile getirdi. Sporun dostluk, kardeşlik, kaynaşma ve tanışma vesilesi olduğunu, aynı zamanda sağlıklı bir yaşamın da vazgeçilmez bir unsuru olduğunu ifade eden Durmuş, tüm öğrencilerimizi bir spor dalı ile uğraşmaya davet etti. Sporun, insanların sosyalleşmesinde büyük yararları olduğunu vurgulayarak, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, okulların yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti. - BİLECİK

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler