Naci Görür kimdir? Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görü hayatı ve biyografisi!

Naci Görür kimdir? Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görü hayatı ve biyografisi!

04.08.2020 14:51 | Son Güncelleme: 04.08.2020 14:52

Depremden konusunda uyarılarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, yakında yaşanabilecek depremlerle ilgili yaptığı açıklamalarla dikkatleri çekiyor. Peki, Naci Görür kimdir? İşte deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görü hayatı ve biyografisi!

Depremler konusunda dikkat çekici açıklamalar ve "Uyardık. Dikkate almadılar" sözleri ile gündem olan Prof. Dr. Naci Görür, yeni uyarılarda bulundu. Ülke gündemine oturan açıklamalara imza atan Naci Görür, vatandaşların merak konusu oldu.Naci Görür kimdir? İşte, Prof. Dr. Naci Görü hayatı ve biyografisi!

NACİ GÖRÜR KİMDİR?

Prof. Dr. Naci Görür (d. 1947, Elazığ, Türkiye), Yer Bilimci, Sedimantoloji ve Deniz Jeolojisi konularında uzmandır.

NACİ GÖRÜR EĞİTİMİ

İstanbul Teknik Üniversitesi, Maden Fakültesi

London University (Doktora)

NACİ GÖRÜR ALDIĞI ÖDÜLLER

TÜBİTAK teşvik ödülü

NATO bilim ödülü

Profesör Dr. Naci Görür 1947 yılında Elazığ'da dünyaya geldi. 1966 yılında İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) Maden Fakültesi'ni kazanan Profesör Dr. Naci Görür, lisansını İTÜ Öğretim Üyesi Aday Adayı Bursu ile tamamladı. 1971 yılında Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nden Y.Mühendis olarak mezun oldu. 1973 yılına kadar İTÜ'de asistan olarak çalıştı.

1973 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nın bursu ile doktora yapmak üzere İngiltere'ye giden Profesör Dr. Naci Görür, London University, Imperial College, Royal School of Mines'da D.I.C. (Diploma of Imperial College), M.Phil. (Master of Philosophy) ve PhD (Doctor of Philosphy) derecelerini aldı.

Profesör Dr. Naci Görür 1978'de Türkiye'ye dönerek İTÜ'de çalışmaya başladı. Bu üniversitede 1983'de doçent, 1989'da profesör oldu. 1997-2000 yılları arasında Maden Fakültesi'nde dekanlık görevini üstlendi. Sedimantoloji ve Deniz Jeolojisi konularında uzman olanNaci Görür, Türkiye'nin sedimenter havzaları, tektoniği ve denizleri hakkında araştırmalar yaptı.Marmara Depremi sonrası en nitelikli araştırmaları yaptı

1999 depremlerinden sonra Marmara Denizi'nin deprem potansiyelinin açıklığa kavuşturulması için yoğun bir faaliyet gösteren Profesör Dr. Naci Görür, 1983 yılında TÜBİTAK Teşvik Ödülü'nü aldı. 1997 yılında Türkiye Bilimler Akademisi'nin (TÜBA) asli üyeliğine seçildi. 2004 yılında NATO bilim ödülünü aldı.

Naci Görür kimdir? Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görü hayatı ve biyografisi!

Kaynak: Haberler.com / Osman DEMİR

Haber Yorumları (1)
GÖLBAŞI TÜRKOĞLU: Gölbaşı Türkoğlu arası en son büyük depremler 1114 1513 olmuş zaman çoktan geçmiş bu oluyor ki Gölbaşı Türkoğlu fayı arasındaki kesim Kahramanmaraş ve ilçeleri Pazarcık Andırın Türkoğlu Adıyaman ve ilçeleri Çelikhan Gölbaşı Erkenek te tüm yapılar tek tek incelenmeli sonuçlar ağır olabilir keza Hatay Reyhanlı da incelenmeli
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Naci Görür kimdir? Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görü hayatı ve biyografisi! - Elazığ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.10.2020 11:11:47. #1.14#
title