Muğla Kaçak ve Organizatörler Arasında Kavga - Haberler
Haberi Paylaş

Muğla Kaçak ve Organizatörler Arasında Kavga

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kaçak ve organizatörler arasında kavgaYasa dışı geçiş kavgaya takıldıMUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, yasa dışı geçişin gecikmesi nedeniyle çıkan kavgada 15'i kaçak diğerleri organizatör 20 kişi polis tarafından yakalandı.

Kaçak ve organizatörler arasında kavga

Yasa dışı geçiş kavgaya takıldı

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, yasa dışı geçişin gecikmesi nedeniyle çıkan kavgada 15'i kaçak diğerleri organizatör 20 kişi polis tarafından yakalandı.

Bitez Mahallesi'ndeki bir apart otelde kalan Suriye ve Iraklı uyruklu 15 kaçak, kendilerini sürat teknesiyle Yunanistan'ın İstanköy Adası'na (Kos) götürecek 2'si Türk, 2'si Suriyeli ve 1'ı Iraklı 5 organizatörle geçişin gecikmesi nedeniyle tartıştı. Tartışma kavgaya dönüşünce apart otelde kalan yerli ve az sayıdaki yabancı turist, polisi arayarak durumu bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, 15 kaçak ile 5 organizatörü yakaladı. Ayrıca olayda kullanılacak sürat teknesi de ele geçirildi. Yakalananlar emniyete götürüldü. Organizatörlerden birinin görüntü alan basın mensuplarına Kardeşim çekecek ne var bizde işimizi yapıyoruz demesi dikkat çekti. Olayla ilgili 2 otel çalışanı ifade için karakola götürüldü. Kaçakların 4 gün önce İstanbul'dan Bodrum'a getirildikleri, bu sürede bekletildikleri, 2'şer bin dolar isteyen organizatörlerin bu parayı 3'er bin dolara çıkarmak istemesi nedeniyle tartışma ve kavganın çıktığı iddia edildi.

Yakalananlardan Suriyeli 34 yaşındaki öğretmen Vahabi Secaaattin'in emniyetteki sözlü ifadesinde, 2'şer bin dolarımızı aldılar. Ancak ne gün götürecekleri belli değildi. Önce hemen götüreceklerini söylediler. Ardından yoğun güvenlik ve risk var, bu nedenle fiyatı 3 bin dolar yapıyoruz, yoksa götürmeyiz deyince kavga çıktı. Türk ve Suriyeli organizatörler kendi aralarında da anlaşamıyorlardı dediği öğrenildi.

Muğla Kaçak ve Organizatörler Arasında Kavga

Muğla Kaçak ve Organizatörler Arasında Kavga

Muğla Kaçak ve Organizatörler Arasında Kavga

Muğla Kaçak ve Organizatörler Arasında Kavga
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri