MHP'den 'Gül' Yorumu

MHP'den 'Gül' Yorumu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, AKP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Olarak Belirlenmesinin Kendi Partilerini İlgilendirmediğini Söyledi.

MHP'den 'Gül' Yorumu

-MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenmesinin kendi partilerini ilgilendirmediğini söyledi. Şandır, "MHP olarak diyecek bir şeyimiz yok, ilke olarak kendi adayımızı çıkaracağız" dedi.

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenmesinin kendi partilerini ilgilendirmediğini söyledi. Şandır, "MHP olarak diyecek bir şeyimiz yok, ilke olarak kendi adayımızı çıkaracağız" dedi.

Şandır, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığını ANKA'ya değerlendirdi. Şandır, Cumhurbaşkanı seçmek sorumluluğunun AKP'de olduğunu belirterek, "Bizi hiçbir yönüyle ilgilendirmiyor. Bizim sorunumuz değil. Bu konu üzerinde bir değerlendirme yapmayız. MHP, Cumhurbaşkanlığı seçiminin yöntemi ve Cumhurbaşkanı olacak şahsın özellikleriyle ilgili olarak bir açıklamada bulunduk" diye konuştu.

Şandır, AKP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimini seçim öncesinde krize dönüştürdüğünü kaydetti. Şandır, şunları söyledi:

"Ülkemiz bir rejim krizinin kapısından döndü. Bu bilinerek istenerek verilen bir karar doğrultusunda bu şekilde geliştirildi çünkü Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısıyla bir mazlumiyet ve mağduriyet propagandası geliştirilerek seçmeni etkilemek arzu edilmişti ve maalesef gerçekleştirildi. 'Dindar bir Cumhurbaşkanı seçilmesini engellediler' diyerek toplumu kandırdılar. Halk AKP'yi tekrar görevlendirdi. Artık AKP'nin hiçbir mazereti yoktur. Cumhurbaşkanlığı seçimini ülke için krize dönüştüren AKP, bugün aday belirlemeyi de bir krize dönüştürüyor."

Şandır, Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında Gül'ün adaylığına itiraz eden çevrelerin aynı gerekçelerle yine itiraz edebileceğini belirterek, "Cumhurbaşkanı Cumhuriyet'in değerleriyle barışık olmak zorunda. Türk kimliğine, egemenlik haklarına, birlik ve beraberliğine saygılı olmak zorunda. Cumhurbaşkanı, milletin birliğini temsil edeceği için mutabakatla seçilmesi gerekir. Bu değerleri taşıyan birinin Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesi AKP'nin sorumluluğundadır" diye konuştu.

Şandır, MHP olarak Cumhurbaşkanlığı için kendi adaylarını belirleyeceklerini ve Genel Kurul'da bu adayı destekleyeceklerini de sözlerine ekledi. (ANKA)