İspanyol Basını, Mesut Özil Transferinden Korkuyor: Ya Arda Gibi Olursa

İspanyol basını, Barcelona'nın anlaştığı Mesut Özil'in Arda Turan gibi olmasından endişe ettiğini ve bu nedenle transfer konusunda ikilemde kaldığını yazdı.

Mesut Özil'in Barcelona'yla anlaştığı haberi dün gündeme bomba gibi düşmüş fakat İspanya medyasında bu gelişme pek olumlu karşılanmamıştı.

İspanya'nın prestijli spor gazetelerinden Sport, Türk asıllı Alman yıldıza verilecek haftalık 370 bin euro'luk maaşın takımda huzursuzluk yaratacağını belirtirken, yıldız oyuncunun gece hayatı nedeniyle de takımda uyum sorunu yaşayacağını öne sürdü.

"20 MİLYON EURO MAKUL"

Barcelona'nın son kararı vermeden önce iyi düşünmesi gerektiği savunan İspanyollar, Coutinho için 150 milyon eurodan bahsedilirken Mesut Özil için verilecek 20 milyon euronun makul kabul edilebileceğini, transfer konusunda tek olumlu ayrıntının da bu olduğunu ifade etti.

Confidencial gazetesi ise, Mesut Özil'in Barcelona'nın 'Yeni Arda Turan'ı olma riski olduğu savundu.

"ARDA'YA VERİLEN PARA BOŞA GİTTİ"

Katalan ekibinin Arda Turan'ı bir türlü gönderemediği ve yapılan yatırımın boşa gittiği hatırlatan gazete, Özil'in alacağı maaşın Luis Suarez'inkiyle aynı olacağını belirtirken Mesut'un her yıl başına 19 milyon euro kazanacağının altını çizdi.

Kaynak: Skorer