Malatya'da Su Kavgası, 1 Ölü 4 Yaralı

Malatya'da Su Kavgası, 1 Ölü 4 Yaralı

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesine bağlı Gözene köyünde iki aile arasında yaşanan kavgada silahlar konuştu.

Malatya'da Su Kavgası, 1 Ölü 4 Yaralı

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesine bağlı Gözene köyünde iki aile arasında yaşanan kavgada silahlar konuştu. Çıkan kavgada 1 kişi ölürken 4 kişide yaralandı. Jandarma köyde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Gözene Köyünde ikamet eden Ayabakan ve Aydın aileleri arasında yaşana su tartışması kısa sürede kavgaya dönüştü. Her iki tarafında birbirlerine silah ve bıçaklarla saldırmaları sonucu 6 kişi yaralandı. Yaralılar ambulans ve özel araçlarla Beydağı Devlet Hastanesi'ne getirilirken durumu ağır olan 21 yaşındaki Cumali Ayabakan yolda hayatını kaybetti. Kalbi 1 kez duran daha sonra yapılan müdahalelerle tekrar hayata döndürülen Mücahit Aydın ile durumu ağır olan Bekir Aydın, Beydağı Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalelerinin ardından Turgut Özal Tıp Merkezi'ne sevk edildiler. Diğer yaralılar Şahin Ayabakan ve Bahri Ayabakan'ın ise tedavilerine devam ediliyor.

Olayın ardından yaralıların yakınları hastaneye gelerek sinir krizleri geçirdiler. Polis yaralı yakınlarını sakinleştirmekte güçlük çekerken, acil servise başka hasta alımına izin verilmedi. Jandarma ekipleride olayın meydana geldiği Gözene köyünde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Köyde başka bir kavganın çıkmaması için taraflara ait evlerin önünde güvenlik önlemlerini arttıran jandarma olaya karıştıkları belirlenen bazı kişileri de gözaltına aldı.

Hayatını kaybeden Cumali Ayabakan'ın cesedi otopsi için Malatya adli Tıp Kurumu'na kaldırılırken Jandarma olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.