Lefkoşa: Ubp, Strateji ve Eylem Komitesi Oluşturdu

Lefkoşa: Ubp, Strateji ve Eylem Komitesi Oluşturdu

KKTC Meclisinde Ana Muhalefeti Oluşturan Ulusal Birlik Partisi (Ubp), 'Strateji ve Eylem Komitesi' 18 Eylül Pazartesi Günü Yapılacak Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul Toplantısının Boykot Edilmesini Kararlaştırdı.

Lefkoşa: Ubp, Strateji ve Eylem Komitesi Oluşturdu

KKTC Meclisinde ana muhalefeti oluşturan Ulusal Birlik Partisi (UBP), 'Strateji ve Eylem Komitesi' 18 Eylül Pazartesi günü yapılacak Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul toplantısının boykot edilmesini kararlaştırdı.

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün aynı gün saat 11.00'de Cumhuriyet Meclisi ön bahçesinde bir basın toplantısı düzenleyerek boykotun gerekçelerini açıklayacak. UBP Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, UBP Merkez Yönetim Kurulu ile Meclis Grubu, bugün yaptığı ortak toplantıda yapılan değerlendirmeler sonucu Strateji ve Eylem Komitesi adında bir komite oluşturulması ve hemen çalışmalara başlanması kararlaştırıldı. Komite ilk toplantısında yaparak, öncelikli eylem olarak 18 Eylül Pazartesi günü yapılacak Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul toplantısının boykot edilmesini kararlaştırdı.

Açıklamaya göre komite, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, dernek ve sendikalarla da hemen görüşmelere başlanmasını ve bu bağlamda ilk olarak yarın saat 12.00'de Demokrat Parti'nin ziyaret edilmesini karara bağladı.

Kaynak: İHA