Kutan: "IMF'yi Sepetleyeceğiz"

Kutan: "IMF'yi Sepetleyeceğiz"

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, 'İktidara Geldiğimiz Zaman Yapacağımız İlk İş, IMF'yi Türkiye'den Sepetlemek Olacaktır' Dedi.

Kutan:

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, ''İktidara geldiğimiz zaman yapacağımız ilk iş, IMF'yi Türkiye'den sepetlemek olacaktır'' dedi.

Gaziantep'te, partisince İstasyon Alanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Recai Kutan, 3 Kasım 2002 seçiminde rüzgara kapılanların, bu seçimde Saadet Partisi'ne destek vereceğini savundu.

Diğer partilerin ''IMF'ci'' olduğunu öne süren Kutan, şöyle konuştu:

''Diğer partilerin, temel zihniyet bakımından birbirlerinden hiçbir farkları yoktur. IMF politikalarını uyguluyorlar, ABD'yi ise stratejik ortak olarak görüyorlar. Bu partilerin hepsi de aynı zamanda AB'yi savunuyorlar. Aralarında ne fark var? Tek farklı olan parti Saadet Partisi ve kadroları. Yani, 22 Temmuz'da halkımız oylarını ya Saadet Partisi'ne ya da diğer partilere verecek.

Saadet Partisi olarak, iktidara geldiğimiz zaman yapacağımız ilk iş IMF'yi Türkiye'den sepetlemek olacaktır. Türkiye, bu politikalarla sorunlarına çare bulamaz. Milli Görüş'ün temsilcisi olan Saadet Partisi'ni iktidara getirmek istiyoruz. Önümüzde çok az bir zaman kaldı. O halde artık uyumak yok, gecemizi gündüzümüze katıp çalışmak zorundayız. Yakınlarımızı, dostlarımızı ve kardeşlerimizi uyaracağız.''