Kuşadası'nda " Okunmuş Kitap Bağışı Kampanyası"

Kuşadası'nda " Okunmuş Kitap Bağışı Kampanyası"

Kuşadası Kaykamamlığı Tarafından, Okul Kütüphanelerini Zenginleştirmek Amacıyla Düzenlenen Hediye Çekilişli " Okunmuş Kitap Kampanyası" Başlatıldı. Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Tüm Kuşadalıları Kampanyaya Destek Vermeye Çağırdı.

Kuşadası'nda 'Okunmuş Kitap Bağışı Kampanyası

Kuşadası Kaykamamlığı tarafından, okul kütüphanelerini zenginleştirmek amacıyla düzenlenen hediye çekilişli"Okunmuş Kitap Kampanyası" başlatıldı. Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, tüm Kuşadalıları kampanyaya destek vermeye çağırdı.

"Kütüphanelerimiz İçin Elele" sloganıyla gerçekleştirilen kampanyayla ilgili olarak Kuşadası Öğretmenevi'nde ikinci tanıtım toplantısı düzenlendi. Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen başkanlığındaki toplantıya, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Bahadır Yıldırım ve Kuşadası Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan ile birlikte sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, kütüphaneleri zenginleştirmek, atıl durumdaki kitapların değerlendirilmesi, kitaba ilgi uyandırılması ve okuma alışkanlığının pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen toplantının geniş kitlelere ulaşmasını hedeflediklerini söyledi. Kampanyanın 15 Eylül 2008 tarihinde İlköğretim Haftası'na kadar süreceğini açıklayan Kaymakam Esen, "Kampanyada Türkçe yazılmış bütün kitap ve ansiklopediler ile bir yabancı dili öğretmeye yönelik kitaplar kabul edilecek. Kitapların dağıtımı ise okul idarelerinin ihtiyaç beyanlarına göre yapılacak. Katılımcıların kampanyaya bir veya daha fazla kitap bağışlamaları veya Ziraat Bankası'nda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kitap Bağışı kampanyası 33557815-5004 numaralı hesabına en az 10 YTL yatırmaları gerekiyor" dedi. Kampanyaya bağışta bulunanlara düzenleyecekleri çekilişle hediye vereceklerini kaydeden Kaymakam Mustafa Esen, "Kampanyaya katılanlar arasında, noter huzurunda yapılacak çekiliş ile çeşitli ürünler bağışta bulunanlara hediye edilecek. Her bir adet okunmuş kitap veya her 10 YTL'lik bağış karşılığında bir adet çekiliş bileti verilecek. Amacımız, tüm hemşerilerimizin, çok sayıda bağış yaparak kampanyamıza destek vermesi" diye konuştu.

Bu arada, "Okunmuş Kitap Bağışı" kampanyasına Kaymakamlık dışında Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Milli Eğitim Müdürlüğü, Kuşadası Ticaret Odası, Kuşadası Esnaf Odası, Atatürkçü Düşünce Derneği Kuşadası Şubesi, Türk Anneler Derneği Kuşadası Şubesi ve Kuşadası Yardımsevenler Derneği tarafından destekleniyor.

(ZH-İK) 30.05.2008 22:00 TSİ

Kaynak: İHA