Konya'da Şehide Hazin Tören

Konya'da Şehide Hazin Tören

Şırnak'ta Terör Örgütü PKK'nın Düzenlediği Hain Saldırıda Şehit Olan Murat Uçar'ın Cenazesi, Konya'nın Kulu İlçesine Bağlı Canımana Köyünde Toprağa Verildi.

Konya'da Şehide Hazin Tören

Şırnak'ta terör örgütü PKK'nın düzenlediği hain saldırıda şehit olan Murat Uçar'ın cenazesi, Konya'nın Kulu ilçesine bağlı Canımana köyünde toprağa verildi.

Şehit er Murat Uçar'ın cenazesi, ambulansla Konya'dan köyüne getirildi. Uçar'ın cenazesinin evlerinin önüne getirilmesi sırasında yakınlarının feryatları yürekleri dağladı. Ambulanstan indirilmeyen Murat Uçar'ın cenazesi, Canımana Köyü Camii'ne götürüldü. Buradaki cenaze törenine ailesi ve yakınları, Garnizon Komutanı Tümgeneral Uğur Uzal, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ata Kalkan, Konya Vali Vekili Halil Uyumaz, AK Parti Konya Milletvekilleri Özkan Öksüz ve Mustafa Kabakçı, Kulu Kaymakamı İhsan

Çiğil, Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende vatandaşlar ve şehit yakınları, terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Sinir krizi geçiren anne Atiye Uçar ile şehidin eşi Ayşe Uçar, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Baba Mehmet, anne Atiye ve Şubat ayında askere gidecek olan kardeşi Suat Uçar da şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Şehit Murat Uçar'ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında köy mezarlığında toprağa verildi. Burada Tümgeneral Uğur Uzal tarafından şehidin babası Mehmet Uçar'a Türk bayrağı verildi.

Murat Uçar'ın 40 gün önce yapılan düğünle Ayşe Uçar ile evlendiği öğrenildi.

(ÖK-FM-OK-Y)

Kaynak: İHA