Kocatepe Haberleri

Kocatepe haber, Kocatepe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kocatepe - 19.07.2020
Kıbrıs Barış Harekatı'na ait objeleri aynı çatı altında topladı
İzmir Antikacılar Derneği Başkanı Cem Üsküplü, yaklaşık 20 yıl önce Kıbrıs Barış Harekatı'na ait materyalleri bir çatı altında toplamaya karar verdi. Geride kalan 20 yılda savaş madalyaları, askerlere ait materyaller, gazete kupürleri ve birçok farklı objeyi toplayan Üsküplü, hedefinin ilerleyen yıllarda Kıbrıs Barış Harekatı Müzesi açmak olduğunu belirtti. Harekatın 46'ncı  yıldönümünde, Kıbrıs Gazisi Şükrü Karaca (69) da koleksiyonunu inceleyip Üsküplü'den bilgiler aldı. Gazi Karaca'nın, zaman zaman duygulandığı da görüldü. Kıbrıs gazisi dayısının hikayeleriyle büyüdüğü için bu koleksiyonu yapmaya karar verdiğini söyleyen Üsküplü, "Kıbrıs gazisi rahmetli dayımın hikayelerle büyüdüm. Ondan edindiğim birkaç savaş hatırası sebebiyle bir koleksiyon yapmaya karar verdim. Geride kalan 20 içinde savaşta yer almış gazilerimizin oradan getirdiği materyallerle zengin bir koleksiyon edindik. Koleksiyonda şansız bir şekilde battıktan Kocatepe Gemisi'nin maketi, rahmetli Deniz Kuvvetleri Komutanı Kemal Kayacan'a ait paşa asası, askerlerimize verilen üstün cesaret ve feragat madalyaları, gazete küpürleri, askerlerimizin kullandığı farklı objeler bulunuyor" dedi.
Kocatepe - 17.07.2020
Afyonkarahisar'daki LGS sınavı birincisi Gökkaya, başarıyı "bol bol soru çözerek" yakaladı
Milli Eğitim Bakanlığınca 2020 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 20 Haziran'da yapılan merkezi sınavdan 500 tam puan alan Afyonkarahisar Kocatepe Ortaokulu öğrencisi Furkan Gökkaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde bol bol soru çözerek başarıyı elde ettiğini belirtti.
Kocatepe - 16.07.2020
Mecliste "demokrasi nöbeti"
Ahlat'tan Söğüt'e, Söğüt'ten Dumlupınar'a, Dumlupınar'dan 15 Temmuz'a uzanan kutlu yol boyunca tek şeyin milletin istiklal aşkı ve iradesi olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, şöyle devam etti: "Bu irade istiklal şairimizin, 'Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz.' ifadesinde en güzel şekilde ortaya konulmuştur. İşte 15 Temmuz millet olma hikayemizin bir kez daha ispatıdır. 15 Temmuz can vererek yazılmış bir özgürlük mücadelesinin, demokrasi destanının sembolüdür. İşte bu ruhun evvelinde Malazgirt, Çanakkale vardır. İşte bu ruh Akif'in, 'Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz.' dediğidir. 15 Temmuz'a sahip çıkmak, bu ruhu diri tutmak, Allah katında diri oldukları tasdik olunan aziz şehitlerimize karşı hepimizin boyun borcudur. Hepimiz biliyoruz, inanıyoruz ki bu aziz millete, bu kutsal ülkeye kasteden her türlü düşmanlığa karşı istiklal mücadelemiz azimle, kararlılıkla sürmektedir." Bu mücadelede nöbetin her daim olduğu gibi yine kendilerinde ve gençlerde olduğunu dile getiren Kasapoğlu, "Malazgirt'te Alparslan'ın duası, Söğüt'te Osman Gazi'nin rüyası, Kocatepe'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çağrısı hep aziz, aynı mesaja işaret eder, aynı emaneti vurgular.
Kocatepe - 15.07.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Asil Türk milletinin bu darbe girişimine izin vermediğini dile getiren Çiçek, şöyle konuştu: "Aziz milletimiz o gün tankların önüne geçerek kurşunların önüne atladı. En büyük namusu bildiği bağımsızlığını teslim etmedi. O gün Türkiye'de sokaklara çıkan her bir fert, Yüzbaşı Agah'dı, Seyit Onbaşı'ydı. O gün hanım kardeşlerimiz Nene Hatun'du. O gün başka bir geceydi ve korku yoktu. O geceki ruh Malazgirt'te Sultan Alparslan'ın arkasındaki askerlerimizin yaşadığı ruhla aynıydı. Yine, Kurtuşuş Savaşı'nda Kocatepe'ye çıkan askerlerimizin yaşadığı ruhla aynıydı.
Kocatepe - 15.07.2020
Boks Federasyonu, 15 Temmuz şehitleri için mevlit okuttu
Türkiye Boks Federasyonu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında hain darbe girişimde şehit düşenler için Ankara Kocatepe Camisi'nde öğle namazına müteakiben Kur'an-ı Kerim tilaveti ve mevlit okuttu.
Kocatepe - 15.07.2020
Yazar Adalet Ağaoğlu, son yolculuğuna uğurlandı
Eserleriyle bugüne kadar birçok ödüle layık görülen ve 91 yaşında hayatını kaybeden Ağaoğlu için Kocatepe Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.
Kocatepe - 15.07.2020
Spor camiasından '15 Temmuz' mesajları
Türkiye Boks Federasyonu olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde şehitlerimiz için Ankara Kocatepe Camii'nde öğle namazına müteakiben okutacağımız Kuran Tilaveti ve Mevlite tüm halkımızı davet ediyoruz.
Kocatepe - 15.07.2020
Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç'ten 15 Temmuz mesajı
Darbenin 4. yılında şehit ve gazileri andığını belirten Gözgeç, Türkiye Boks Federasyonunun bugün Ankara Kocatepe Camisi'nde öğle namazına müteakiben okutacağı Kur'an-ı Kerim tilavetine halkı davet etti.
Kocatepe - 14.07.2020
Adalet Ağaoğlu için Boğaziçi Üniversitesinde tören düzenlendi
Ağaoğlu'nun cenazesi, yarın Ankara'da Kocatepe Camisi'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
Kocatepe - 14.07.2020
Son dakika haber... ADALET AĞAOĞLU'NUN CENAZESİ VASİYETİ ÜZERİNE BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ'NE GETİRİLDİ
TÜRK edebiyatının önde gelen isimlerinden Adalet Ağaoğlu'nun cenazesi vasiyeti üzerine Boğaziçi Üniversitesi'ne getirildi.  Ağaoğlu'nun cenazesi hastaneden alınarak Boğaziçi Üniversitesi'ne getirildi. Ağaoğlu'nun cenaze aracındaki naaşı Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsünde bulunan meydana geldi. Burada cenazeyi Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, Ağaoğlu'nun yeğeni Suat Sümer ve üniversite çalışanları ile öğretim üyeleri karşıladı.  Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Mehmed Özkan, aracın başında kısa bir konuşma yaparak, "Çok değerli edebiyatçımızı, değerli Adalet Ağaoğlu'nu kaybettik bugün. Hepimizin başı sağ olsun. Adalet Hanım ve eşi Halim Bey, Boğaziçi Üniversitesi'ne eskiden beri çok değer verirler. Bizim öğrencilerimize destek olan burslarıyla olsun, kendi eserleriyle olsun, sürekli üniversitemize destek verdiler. Onun vasiyetini yerine getirmek üzere buradayız. Şartlar nedeniyle maalesef bir tören yapamıyoruz. Ancak üniversitemizden uğurlanmayı vasiyet ettiği için, vasiyetini yerine getirmek adına buradan hep birlikte ebediyete uğurluyoruz. Kendilerine rahmet diliyoruz, hem Halim Bey'e hem de Adalet Hanıma. Bundan sonra da üniversitemize yaptığı bağışlarla öğrencilerimize yapmış olduğu destekler devam edecek ve ismi bu şekilde yaşamaya devam edecek. Kütüphanemizde kendi eserlerini ve çalışmalarını barındıran bir köşemiz var, üniversitemizin kütüphanesi içinde yer alıyor. Orada da bundan sonra eserleriyle üniversitemizde çalışma yapan her araştırmacıya da kaynak olmaya devam edecek. Hepimizin, ülkemizin başı sağ olsun. Kendisini ebediyete uğurluyoruz" dedi.  "TÜRK EDEBİYATININ BAŞI SAĞ OLSUN" Uğurlamanın ardından Ağaoğlu'nun yeğeni Suat Sümer de kısa bir açıklama yaparak, "Söyleyecek fazla bir şey yok. Türk edebiyatının başı sağ olsun. Başka söyleyecek bir şey yok şu anda" diye konuştu.  Ağaoğlu'nun cenazesi daha sonra Ankara'ya götürülmek üzere yola çıktı. Cenaze namazı yarın öğlen saatinde Ankara Kocatepe Cami'nde gerçekleştirilecek.
Kocatepe - 14.07.2020
Türkiye Boks Federasyonu, 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutacak
Federasyondan yapılan açıklamada, "15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Türkiye Boks Federasyonunca Kur'an-ı Kerim tilaveti ve mevlit okutulacaktır. Yarın Kocatepe Camisi'nde öğle namazına müteakiben okunacak mevlide sporcu ve tüm vatandaşlarımız davetlidir.
Kocatepe - 12.07.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 13 Temmuz 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vefat eden eski Çankaya Belediye Başkanı Mehmet Doğan Taşdelen için Kocatepe Camisi'nde düzenlenecek cenaze törenine katılacak, partisinin MYK Toplantısı'na başkanlık edecek.
Kocatepe - 10.07.2020
Melikgazi'ye 3 futbol sahası yapılacak
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kazım Karabekir, Kocatepe ve Bahçelievler mahallelerinde 3 futbol sahası yapacaklarını belirtti.
Kocatepe - 10.07.2020
Melikgazi'den gençlere 3 futbol sahası
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, gençlere verdiği futbol sahası sözünü tutarak, Kazım Karabekir, Kocatepe ve Bahçelievler Mahallesi'nde 3 adet futbol sahası yapacak.
Kocatepe - 05.07.2020
Afyonkarahisar'da iki evden yüklü miktarda para çaldıkları öne sürülen 4 şüpheli yakalandı
Alınan bilgiye göre, Kocatepe ile Dervişpaşa mahallelerindeki iki evde birer gün arayla hırsızlık olayı meydana geldi.
Kocatepe - 03.07.2020
Son dakika haberleri | Beyoğlu'nda İran uyruklu çocuk evde ölü bulundu
Kocatepe Mahallesi Taksim Dolapdere Caddesi'ndeki 7 katlı binanın giriş katında oturan İran uyruklu H.
Kocatepe - 25.06.2020
Hatay'da uyuşturucu operasyonları
Öte yandan, Kocatepe Mahallesi'nde durdurulan biri motosiklet sürücüsünün üzerinde de 10 gram esrar bulundu.
Kocatepe - 23.06.2020
Denizli Büyükşehir Belediyesinde atamalar
DESKİ Genel Müdür Vekilliği'ne Niyazi Türlü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı'na Seval Gebeş'in atandığı bildirilen açıklamada, Denizli Büyükşehir Belediyesinin daire başkanlıklarının şu isimlerden oluştuğu kaydedildi: "Erdal Işık Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Süleyman Akbulut Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Yelda Çetin İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Gülgün Zeybekci Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Cem Bağcı Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Naciye Kapukıran Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Ramazan Değirmenci Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Necip Ayar Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı, Merve Sakarya Serim Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Hasan Tuğrul Özkan İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Mehmet Çulhaoğlu Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı, Bünyamin Ağar Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı, Nuriye Çevni Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Mustafa Uçar Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı, Murat Başlı İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Ramazan Değirmenci Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Vedat Çoban Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı, Özkan Tosun Zabıta Dairesi Başkanlığı, Hüdaverdi Otaklı Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Esma Kocatepe Hukuk Müşavirliği, Ahmet Tamer Bezmez Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Ömer Faruk Özer Daire Başkanı ve Serhat Akbulut Daire Başkanı.
Kocatepe - 23.06.2020
Denizli Büyükşehirde görev değişimi
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Genel Sekreter Yardımcılığı ve bazı daire başkanlıklarında değişim yaşandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdür Vekilliği'ne Niyazi Türlü ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı'na Seval Gebeş atanırken Denizli Büyükşehir Belediyesinin daire başkanlıkları şu isimlerden oluştu: Erdal Işık Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Süleyman Akbulut Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Yelda Çetin İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Gülgün Zeybekci Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Cem Bağcı Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Naciye Kapukıran Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Ramazan Değirmenci Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Necip Ayar Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı, Merve Sakarya Serim Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Hasan Tuğrul Özkan İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Mehmet Çulhaoğlu Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı, Bünyamin Ağar Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı, Nuriye Çevni Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Mustafa Uçar Kaynak Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı, Murat Başlı İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Ramazan Değirmenci Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Vedat Çoban Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı, Özkan Tosun Zabıta Dairesi Başkanlığı, Hüdaverdi Otaklı Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Esma Kocatepe Hukuk Müşavirliği, Ahmet Tamer Bezmez Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Ömer Faruk Özer Daire Başkanı, Serhat Akbulut Daire Başkanı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kocatepe Haberleri | Kocatepe Haber - Haberler - Sayfa 6 - Kocatepe haberleri, son dakika kocatepe haber ve gelişmeleri burada. Kocatepe Camisinde sosyal mesafeli bayram namazı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 16:56:48. #1.15#

title