KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN HABERLERİ

Kanuni Sultan Süleyman haber, Kanuni Sultan Süleyman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kanuni Sultan Süleyman - 13.12.2020
KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - Milletvekili Sabri Öztürk: "Hastalık beni resmen nefessiz bıraktı"
Yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) hastanedeki 5 günlük tedavinin ardından yenen AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, yaşadığı süreci anlattı.
Kanuni Sultan Süleyman - 08.12.2020
Topkapı Sarayı'nda asırlar sonra 'saz yolu' üslubuna ait bezemeler bulundu
Topkapı Sarayı'nda sürdürülen restorasyon sırasında tarihi bir eser bulundu. Sarayın 4'üncü avlusunda yer alan tonozlu tavan restorasyonunda 'saz yolu' denilen klasik döneme ait bezeme örneği bulundu. 16'ncı yüzyıla ait bezemede simurg, ejder, bulut ve bitkisel motif detayları ile altın varaklı işlemeler dikkat çekti. Asırlardır üzeri betonla kaplı bezemenin, Kanuni Sultan Süleyman döneminde eserler veren sarayın baş nakkaşı ve 'saz yolu' üslubunun ilk temsilcisi Şah Kulu'na veya onun yetiştirdiği ustalara ait olduğu düşünülüyor.
Kanuni Sultan Süleyman - 06.12.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) çalışmaları sonucunda, 1566'daki Zigetvar Kuşatması sırasında hayatını kaybeden Kanuni Sultan Süleyman'ın iç organlarının defnedildiği yer bulundu.
Kanuni Sultan Süleyman - 27.11.2020
Çocuğunu kasten öldürmeye teşebbüs eden annenin yargılanmasına devam edildi
İddianameden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 1,5 yaşındaki E.M.K'nin sağlık sorunları nedeniyle annesi Ezgi K. tarafından Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldüğü, doktor Hasan Önal'ın yaptığı tetkikler sonucunda çocuğun istismara uğradığının belirlendiği ve bununla ilgili baba E.
Kanuni Sultan Süleyman - 27.11.2020
Mevlana Müzesi'nin turkuaz kubbesi "100 ton yük"ten kurtarıldı
Bugünkü şeklini Kanuni Sultan Süleyman döneminde alan Kubbe-i Hadra, 1698, 1798, 1816, 1835, 1912, 1949 ve 1964 yıllarında olmak üzere 7 defa restorasyon geçirdi.
Kanuni Sultan Süleyman - 27.11.2020
Tekrarlayan omuz çıkıklarında artroskopik tedavi ile iyileşme mümkün
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Sorumlusu Prof. Dr. Cemil Ertürk, tekrarlayan omuz çıkıklarının tedavisinin, kapalı cerrahi (artroskopik) yöntemlerle mümkün olduğunu bildirdi.
Kanuni Sultan Süleyman - 26.11.2020
Son dakika haberleri... Macaristan'daki yatırım olanakları Trabzon iş dünyasına anlatıldı
Trabzon ile Macaristan'ın da özel bir ilişkisi olduğunu ifade eden Matis, "Kanuni Sultan Süleyman Trabzon'da doğdu ve Zigetvar'da hayatını kaybetti.
Kanuni Sultan Süleyman - 25.11.2020
Macaristan, Trabzon'da fahri konsolosluk ofisi açtı
Merkezi Trabzon olan fahri konsolosluğun Doğu Karadeniz'de Trabzon, Rize, Giresun, Bayburt, Gümüşhane ve Artvin'den sorumlu olduğunu dile getiren Durbakayım, şu açıklamalarda bulundu: "Trabzon ile Macaristan'ın çok önemli bir tarihi bağı vardır. Osmanlı'nın güçlü sultanlarından Kanuni Sultan Süleyman, Trabzon doğumlu olup Macaristan'ın Zigetvar topraklarında 1566'da hayatını kaybetmiştir.
Kanuni Sultan Süleyman - 22.11.2020
Haftanın tarihine bakış
26 Kasım 1548- Kanuni Sultan Süleyman komutasındaki Osmanlı ordusu, Halep'e girdi.
Kanuni Sultan Süleyman - 08.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1526- Kanuni Sultan Süleyman, Orta Avrupa seferinden İstanbul'a döndü.
Kanuni Sultan Süleyman - 29.10.2020
NATO'daki Fransa Delegasyonundan 29 Ekim mesajı
Paylaşımın altında, Kanuni Sultan Süleyman ve esaretten kurtardığı Fransa Kralı I.
Kanuni Sultan Süleyman - 28.10.2020
Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki ziyaretlerini sürdürdü
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi ile Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yöneticileri ve Mehmet Akif Ersoy İDEA Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezindeki bilim insanlarıyla bir araya geldi.
Kanuni Sultan Süleyman - 26.10.2020
Trabzon'un fethinin 559.'ncu yıl dönümü
Trabzon insanının, tarihin en eski çağlarından bugüne kadar devletine ve milletine bağlı, geleneklerine sahip bir anlayış sergilediğini ifade eden Zorluoğlu, şunları kaydetti: "Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği, Yavuz Sultan Selim'in yönettiği, Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 3 kez ziyaret ettiği Trabzon'umuz, tarih boyunca gerek stratejik konumu, gerekse sosyo-ekonomik pozisyonu itibarıyla her dönem önemini korumuş kadim bir şehirdir.
Kanuni Sultan Süleyman - 21.10.2020
Trabzon'da Macaristan ile iş birliği konuları görüşüldü
Kentin yatırım olanakları ve iş birliği imkanlarıyla ilgili de görüşlerini aktaran Hacısalihoğlu, şunları kaydetti: "Macaristan'ın Zigetvar kenti ile Trabzon kardeş şehir. Kanuni Sultan Süleyman Trabzon'da doğdu ve Zigetvar'da yaşamını yitirdi.
Kanuni Sultan Süleyman - 11.10.2020
Körfez'in 1400 yıllık kalesi turizme kazandırılıyor
Kaledeki restorasyonun tamamlandığını, sadece iç peyzaj çalışmasının devam ettiğini anlatan Söğüt, "Toplamda kalenin iç alanı 4,5 dönüm, 350 metre sur uzunluğu, 4 metre ve 15 metre sur ve burç yükseklikleri var. Kalenin aslı Kanuni Sultan Süleyman döneminde, matrakçı diye anılan kişi tarafından çiziliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kanuni Sultan Süleyman Haberleri | Kanuni Sultan Süleyman Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Kanuni Sultan Süleyman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kanuni Sultan Süleyman kimdir, hayatı ve biyografisi. 591 yıllık Sultan 2. Murat Camisi'nin restorasyonu devam ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.6.2021 21:19:08. #1.16#

title