Izmir Bakan Albayrak, Tarih Yazan Nesil Olduk

Izmir Bakan Albayrak, Tarih Yazan Nesil Olduk

Bakan Albayrak, Tarih yazan nesil oldukİZMİR'de AK Parti Genel Merkez Ar-Ge Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi'nin 9'uncu toplantısına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, siyaseti öğrenmek isteyenlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı takip...

Izmir Bakan Albayrak, Tarih Yazan Nesil Olduk

Bakan Albayrak, Tarih yazan nesil olduk

İZMİR'de AK Parti Genel Merkez Ar-Ge Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi'nin 9'uncu toplantısına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, siyaseti öğrenmek isteyenlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı takip etmelerinin yeterli olacağını söyledi. 15 Temmuz'un ardından Türkiye'de farklı bir iklimin olduğuna dikkat çeken Bakan Albayrak, Teşkilatlarımızda geçmişe referansla Kurtuluş Savaşı, İstanbul'un fethi hikayelerimizi anlatırdık. Artık 15 Temmuz'la birlikte tarihin yapraklarından çıkıp gelerek meydanlarda o tarihi yazan bir nesil olduk diye konuştu.

Atatürk Stadyumu'ndaki Hakem Seminer Salonu'nda bugün düzenlenen Siyaset Akademisi'nin 9'uncu toplantısına, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, il yöneticileri, ilçe başkanları, belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı. AK Parti İl Başkanı Delican, Türkiye'de bir çok yönetici olduğunu ancak liderlerin kolay yetişmediğini kaydedip, Siyaset akademisinden inşallah arkadaşlarımız mezun olup sertifikalarını alacak. Bizde zorla yok. Herkes istediği yerde siyaset yapabilir. Ama 15 Temmuz'da gördük ki Türkiye'nin kaderiyle AK Parti'nin kaderi aynı. Türkiye'de birçok yönetici oldu ama liderler kolay yetişmiyor. Cumhurbaşkanımız aldığı kararla, bizleri sokağa davet etmekle dünya lideri oldu. Onun sayesinde bugün buradayız. Sokağa çıktık ve bu milleti ezdirmedik. Milletimiz yeni anayasayı istiyor. Biz sadece onların aracısıyız. Milletimiz 'Biz sizden memnunuz yüzde 50 oy verdik' diyor. Biz daha fazlasını da istiyoruz. Parlamentomuz bu kararı alacak yeni bir anayasaya kavuşacağız dedi.

TÜRKİYE'DE FARKLI BİR İKLİM VAR

Konuşmasına İzmir'in bu dönem Siyaset Akademisi'ne katılımda rekor kırdığını hatırlatarak başlayan Bakan Albayrak, 15 Temmuz'un ardından Siyaset Akademisi'nin ayrı bir anlam taşıdığını söyledi. 15 Temmuz sonrası Türkiye'de farklı bir iklimin olduğunu dile getiren Albayrak, AK Parti Türkiye'nin geleceğiyle siyaseti bütünleştirerek bir dava hareketi olarak yoluna devam ediyordu, ama 15 Temmuz sonrası başka bir siyaset, farklı bir iklim var. Siyaseti bir parti özelinde değil tüm Türkiye için yaklaşık 80 milyon insan için nasıl ve neden yapılması gerektiği ve bu yükün omzumuzda nasıl anlam taşıdığı karşımıza çıktı. Bunda tabi kıymetli İzmirlilerin 15 Temmuz gecesi Saat Kulesi önünde Cumhurbaşkanımızın bir çağrısıyla toplanarak o gece 81 ildeki gibi destansı duruşunuzun da etkisi çok büyük. Ülke olarak çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz ama çok zor dönemlerden geçiyoruz belki ama Türkiye siyasetinde AK Partililerin tarihi rolü çok önemli. Bunu 15 Temmuz'da millet olarak çok açık bir şekilde sadece bölgeye değil tüm dünyaya gösterdik. Emin olun son birkaç aydır katıldığımız uluslararası programlarda BM, G-20 toplantılarında, devlet başkanları, bakanlar düzeyinde Türkiye ve Türk milletine düzülen methiyeleri duysanız çok şaşırırsınız. Nasıl hayranlık beslediklerini anlatamam diye konuştu.

TARİH YAZAN NESİL OLDUK

15 Temmuz'da tarih yazıldığını belirten Bakan Albayrak, Teşkilatlarımızda yaptığımız toplantılarda geçmişe referansla Kurtuluş Savaşı, Osmanlı dönemi, yakın dönemdeki destanlarımızı anlatırdık. Artık 15 Temmuz'la birlikte tarihin yapraklarından çıkıp gelerek meydanlarda o tarihi yazan bir nesil olduk. En önemli tarafı da bu. Biz burada siyaseti öğretecek değiliz. Siyaseti öğreten, siyasette tarih yazan bir lider var. Ona bakıp takip etsen yeter. Ben size geçmişten bugüne ve yarına ekonomi, enerji ve siyaset denkleminde bazı bilgiler paylaşacağımö dedi. Bu konuşmanın ardından toplantı basına kapalı devam etti.