Hipokrat Haberleri

Hipokrat haber, Hipokrat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hipokrat - 25.11.2016
Hipokrat da Kürtaja Karşıydı"
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Osmanlı döneminde hekimlerin ettiği Hipokrat yemininde "Gebe bir kadına çocuk düşürmesi için ilaç vermeyeceğim" ibaresinin yer aldığını belirterek, Hipokrat'ın da kürtaja karşı olduğunu kaydetti.
Hipokrat - 18.11.2016
Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, uyuşturucu ile mücadele il koordinasyon kurulu toplantısı, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hipokrat Konferans salonunda, Vali Demirtaş, Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Tümay ile kamu, kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.
Hipokrat - 13.11.2016
Zeytin Yaprakları Antioksidan Kaynağı
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, zeytin yapraklarında yüksek miktarda antioksidan bulunduğunu belirterek, "Hipokrat, milattan önce 5. yüzyılda, zeytin yaprağı ekstresi ile mide ülserini tedavi etmiş.
Hipokrat - 05.10.2016
Bodrum'un Dört Mevsim Müdavimleri Var
Havaların güzel olmasının bölgenin önemli bir iklim avantajı olduğuna dikkati çeken Çelik, şöyle konuştu: "Bu bize turizm anlamında önemli avantaj sağlıyor. Ekim ayı olmasına rağmen, yabancı misafirler halen buraya geliyor. Bu turistler gerek değirmenler bölgesini, gerek Antik Tiyatro'yu, gerekse ülkemizde çok önemli bir yeri olan Bodrum Kalesi Sualtı Arkeoloji Müzesini geziyorlar. Heredot'un, Hipokrat'ın tarihiyle ilgili bilgileri toplayıp gidiyorlar.
Hipokrat - 22.09.2016
Tıp Fakültesini Kazanan Öğrencilerin "Beyaz Önlük" Heyecanı
ÇÜ'den yapılan açıklamaya göre, geleneksel olarak düzenlenen "Beyaz Önlük Giyme" töreni Hipokrat Konferans Salonu'nda yapıldı.
Hipokrat - 10.07.2016
Ahmet Yesevi Üniversitesi'ne Ödül
Kazakistan'ın en prestijli sağlık ödülü kabul edilen "Hipokrat'ın Ulu Mirasçısı"nın bu yılki sahibi, Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesi oldu.
Hipokrat - 27.06.2016
Doktor Adaylarının Mezuniyet Töreni
Konuşmaların ardından mezunlar, Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu eşliğinde Hipokrat yeminini etti.
Hipokrat - 21.06.2016
Hükümlülere "Oruca Bilimsel Bakış" Konferansı
Müslüman olmayanların bile rejim, diyet ya da perhiz adı altında sağlıklarını kazanmaya çalıştıklarını belirten Akan, şunları kaydetti: "Allah'ın emrettiği bütün ibadetler gibi, orucun da sayısız faydaları vardır. İlim ilerledikçe, henüz bilemediğimiz birçok faydalarını öğreneceğimiz kesindir. Oruç, elbette Allah için yapılan bir kulluk borcudur. Ama faydalarını da bilmek çok önemli. Orucun sağlık sebebi olduğu, günümüzde laboratuvar çalışmalarıyla ispatlanmıştır. Müslüman olmayanlar bile rejim, diyet ya da perhiz adı altında sağlık kazanmaya çalışırlar. Tıp ilminin babası Hipokrat bile en mühim tedavi yolu olarak perhizi önermiştir.
Hipokrat - 31.05.2016
Sağlığımız Artık Onlara Emanet
Mezuniyet töreninde başarılı olan öğrencilere plaket ve başarı belgeleri verildi. Yeni mezun doktorların hep birlikte ettikleri Hipokrat yemininin ardında tören öğrencilerin kep atmasıyla son buldu.
Hipokrat - 26.04.2016
İyilik Ödülleri Ormana Dönüşecek
"Örnek Meslek Rolü Ödülü", "Hipokrat Onur Ödülü", "Sosyal Girişimcilik Örneği Ödülü", "Toplumsal Empati Ödülü", "Sosyal Belediyecilik Ödülü", "Dönüşümcü Liderlik Ödülü", "Değer Katıcı Mizah Ödülü", "Yüksek Duygusal Zeka Ödülü", "Yüksek Vicdani Değer Ödülü", "Demokrasi Kültürüne Katkı Ödülü" takdim edilecek.
Hipokrat - 26.04.2016
İyilik Ödülleri, İyilik Ormanı'na dönüşecek
2- Hipokrat Onur Ödülü: Sağlık alanında temsil yeteneği yüksek gençler tarafından örnek alınması öngörülen adaylardan seçilir.
Hipokrat - 26.04.2016
İzmirli Doktorlardan BM'ye Teklif: 14 Mart 'Dünya Tıp Bayramı' Olsun
AZİZ SANCAR'I ÖRNEK VERDİLER Hozer, mektubu tıbbın yanı sıra Hipokrat, Galeneus ve Akslepeion'un doğdukları, mesleklerini icra ettikleri ve yaşadıkları Ege kıyılarından yazdıklarını, geçen yıl Nobel ödülünü kazanan Prof.
Hipokrat - 22.04.2016
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Hastaneden yapılan yazılı açıklamaya göre, Balcalı Hastanesi Başhekimliği ve Balcalı Hastanesi Gönüllüler Derneğinin organize ettiği kutlama programı, Hipokrat Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.
Hipokrat - 17.04.2016
Diyabet Hastalığını İlk Tanımlayan Hekim: 'Kayserili Arete'
Osmanlı kaynaklarında 'Kayserili Arete', Batı kaynaklarında ise 'Kapadokyalı Aretaeus' olarak geçen hekimin, 'diyabet'in bugün de geçerli olan tanımını yaptığını belirten Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi ve Uluslararası Eczacılık Tarihi Birliği Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Halil Tekiner, "Aretaeus, Antik dönemde yaşamış tıp yazarları arasında adı Hipokrat'tan sonra anılan en önemli isimlerden biri.
Hipokrat - 16.04.2016
Bilim İnsanları Mamak'tan Geçti
GEÇMİŞ GÜNÜMÜZE TAŞINDI Kostümleri ve tutumlarının yanı sıra fiziksel açıdan da karakterlere benzerlikleri ile dikkat çeken öğrenciler, ziyaretçilere canlandırdığı bilim insanının hayatını, çalışmalarını da kendi ağzından anlatıyor. Biruni, Katip Çelebi, Piri Reis, Mimar Sinan, El Cezeri, Farabi, Marie Curie, Albert Einstein, Cahit Arf, Arşimet, Hipokrat, Heredot, Ali Kuşçu gibi tarihe damga vurmuş isimlerin yanı sıra, aldığı Nobel Kimya Ödülü'yle adını tüm dünyaya duyuran Türk Profesör Aziz Sancar'ın da öğrenciler tarafından canlandırıldığı Tübitak Bilim Şenliği'nde, öğrenciler ayrıca yaptıkları buluş ve teorileriyle karakterleri canlandırarak ziyaretçileri tarih tünelinde yolculuğa çıkarıyor.
Hipokrat - 14.04.2016
Bilim İnsanları Müzesi Açıldı
Bilim İnsanları Müzesi'nde Biruni, Katip Çelebi, Piri Reis, Mimar Sinan, El Cezeri, Farabi, Marie Curie, Albert Einstein, Cahit Arf, Arşimet, Hipokrat, Heredot, Ali Kuşçu gibi tarihe damga vurmuş isimlerin yanı sıra, aldığı Nobel Kimya Ödülü'yle adını tüm dünyaya duyuran Türk profesör Aziz Sancar da öğrenciler tarafından canlandırılıyor.
Hipokrat - 15.03.2016
Doktorluk Mesleğinin Zorluklarını Anlattı
14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla 37 yıllık bir doktor olarak doktorluk mesleğini anlatan Op. Dr. Alparslan, mesleğinin zorluğu ve gerekliliği hakkında bilgiler verdi. Mesleğini eğitim sürecinden başlayarak anlatan Op. Dr. Alparslan, "Okul biter esas hayat orada başlar. Asistan mı olsun, mecburi hizmete mi gitsin bocalar durur. Uzman olabilmesi için önünde 4-5 yıl sürecek koca bir eğitimi vardır. Ancak önce TUS yarışmasını geçmesi gerekir. Bir yere atanır veya asistan olur. Tıp bilgilerini ne kadar sindirdikleri burada anlaşılır. Onların özel hayatı, genel hayatı, yemek zamanı, yatma zamanı belli değildir. Asistanlıkta çalışma saatleri aslında 24 saattir. Çoğu zaman eşine, çocuklarına ayıracak zamanı yoktur; kendi problemlerini unuturlar. Toplum doktorların da beden ve ruhtan ibaret olduklarını, hatalarının olabileceğini, gerektiğinde kızabileceklerini, kaba olabileceklerini ve seslerini yükseltebileceklerini unutur. Doktorlar acilde, bazen serviste, bazen de yolda, sokakta hakarete uğrarlar. Sövülürler. Bazen travmaya maruz kalırlar. Şikayete uğrarlar. Ama bütün bunlar doktorları yıldırmaz ve yıldırmamalıdır. Hak arama işi kanunlara aittir. Onların görevi Hipokrat'ın dediği gibi 'Asıl olan zarar vermemektir' prensibi ile hareket ederek hastayı iyileştirmek, çoğu kez ıstırabını dindirmek, fakat her zaman için teselli etmek ve gerekirse yol göstermek olmalıdır" dedi.
Hipokrat - 14.03.2016
Validen Tabip Odası Başkanına Tepki
Muğla Valisi Amir Çiçek ise, Ankara'da yaşanan patlama nedeniyle üzüntü duyduğunu söyledi. Türk halkının yaşanan olayın ardından her zamanki gibi tek vücut olduğunu, teröre bir ağızdan tepki gösterdiğini vurgulayan Çiçek, şöyle konuştu: "Ülkemizde şu anda acı bir durum ve bu hepimizi derinden üzüyor. Bugünler artık şu veya bu deme günü değil, tek vücut olma günüdür. Terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dilmiyorum. Milletimizin başı sağolsun ama önemli olan bundan sonra herkes tek vücut olup, kendi işini en iyi şekilde yapması. Doktor doktorluğunu yapacak, yönetici yöneticiliğini, güvenlik görevlisi güvenliği sağlayacak, STK temsilcisi Tabipler Odası Başkanı ise o da görevini yapacak, Vali de kendi görevini yapacak. Yaptığı takdirde tek vücut olunur." -"Burası ideolojik tartışma yeri, basın açıklaması yapılacak yer değil" Çiçek, yaklaşık 40 yıldır bürokrat olarak görev yaptığını ve her yerde vatandaşın hizmetinde olduğunu kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gerçekten Hipokrat yemini yapan o doktorlar görevini iyi yapan doktorlardı.
Hipokrat - 14.03.2016
Çukurova Üniversitesi'nde, Tıp Bayramı Balosu ve Dinleti Etkinlikleri İptal Oldu
Modern Tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilen 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Hipokrat Konferans Salonu’nda tören düzenlendi.
Hipokrat - 14.03.2016
14 Mart Tıp Bayramı
ÇÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilen 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Hipokrat Konferans Salonu'nda tören düzenlendi.
Hipokrat - 13.03.2016
Sağlığa Pedal Çevirdiler
EDİRNE (AA) – Edirne'de, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Edirne Bisiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği (EBİS) üyeleri tarafından "Sağlığa Pedal Çevirelim" sloganıyla bisiklet turu düzenlendi. Bisiklet turu öncesi Edirne Tabip Odası'nda, Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu'nu ziyaret eden EBİS üyeleri, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı tebrik etti. Tanrıkulu, Tabip Odası olarak her yıl EBİS ile bisiklet turu düzenlediklerini hatırlattı. Sağlık çalışanları olarak halkın sağlığının korunması için çalışmalar yaptıklarını belirten Tanrıkulu, şunları kaydetti: "Hipokrat derki 'Önemli olan hastalığın tedavi edilmesi değil, o hastalığa yakalanılmayacak yöntemlerin öğrenilmesidir.
Hipokrat - 03.03.2016
Yaza fit ve sağlıklı girin
YAĞLI VE TUZLU YİYEREK ZAYIFLAYIN Fit bir vücuda sahip olmak için sağlığımızdan vazgeçmeye gerek yok olmadığını söyleyen Dr. Mustafa Töken, şunları söyledi: "Bilinen ilk hekimlerden Dr.Hipokrates'in 2500 yıl önce söylemiş olduğu sözden yola çıkarak; "Gıdanız ŞİFA'nız olsun, Şifanız ise GIDA'nız" Yediğimiz her lokma bize şifa olabileceği gibi , sağlığımızın bozulmasına neden olan birçok metabolik sorunun da tetikleyicisi olabilir.
Hipokrat - 02.03.2016
2016 Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Sağlık Bakanlığı bütçesi üzerine konuşan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, kürsüden Hipokrat yeminini okudu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hipokrat Haberleri | Hipokrat Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Hipokrat haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hipokrat kimdir, hayatı ve biyografisi. Prof. Dr. Budak: Mesleğin Temelinde Merhamet, Özveri, Şefkat, İnsan Sevgisi Yatıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.8.2021 09:44:21. #1.15#

title