Haberi Paylaş

Su bulmak için sondaj açtı, hiç beklemediği bir sonuçla karşılaştı! Tüm ilçenin kaderi değişecek

Güncel Haberler

Manisa'nın Salihli ilçesini bir kez daha petrol heyecanı sardı. Geçen yıl bir çiftçinin açtığı sondajdan petrol çıkmasının ardından bu yıl da benzer bir durum yaşandı. Bir çiftçinin üzüm bağı için açtığı sondajdan yine siyah sıvı çıktı. Durum hemen yetkililere bildirilirken, söz konusu sıvıdan numune alınacak.

2022'nin Mayıs ayında Manisa'nın Salih'li ilçesinde bir çiftçinin açtığı sondajdan siyah renkli bir sıvı çıkmıştı. Çakmağı çakınca yanan sıvı için ekipler hemen harekete geçmiş ve inceleme başlatılmıştı. Analizler neticesinde çıkan sıvının yüzde 94'ü su, yüzde 6'sı ise çok kaliteli petrol çıkmıştı.

Analiz sonrası Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), bölgeyi arama çalışmaları kapsamına almış ve sondaj çalışmaları için start verdi. TPAO'nun ilçedeki çalışmaları sürerken, bölgeden yine benzer bir haber geldi.

Zeytinlikte üzüm bağı için su arayan bir çiftçi, sondaj sırasında ham petrole benzeyen siyah sıvı ile karşılaştı. Çiftçi durumu hemen yetkililere bildirdi.

208 metreden çıkan sıvıdan emin olmak isteyen çiftçinin tutuşturduğu sıvı alev aldı, zeytin ağaçlarını tutuşturdu. Kuyudan çıkan siyah sıvıdan incelenmek üzere numune alınacağı bildirildi.

Haberler.com - Güncel

Manisa Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (22)

Alim Ayaz:

Lozan da gizli madde ar diye sizi yüz yıldır kandirmislar yok oyle bir şey cahiller duydugunuza inaniyorsunuz

Cevap Yaz28Yayından Kaldır
Alim Ayaz:

Lozanda anlaşma var diye sizi yüz yıldır kandirmislar bunun farkında değilsiniz de cahilliginizden bizleri din düşmanı olarak görüyorsunuz

Cevap Yaz27Yayından Kaldır
Sedat AKYÜZ:

Petrol değildir o pekmezdir. Yarın kapatırlar daha önce nasıl kapattılarsa. Milliyetçi siyasetçileri görelim.

Cevap Yaz7962Yayından Kaldır
Tüm 22 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title