Haberler

Trabzon'da İbrahim Usta Günübirlik Ameliyathanesi hizmete alındı

Güncelleme:

Trabzon'da, Eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yöneticilerinden İbrahim Usta anısına yaptırılan İbrahim Usta Günübirlik Ameliyathanesi hizmete alındı. İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, ameliyathanenin açılışında, kamu ile vatandaşın birleşerek güzel bir ürün ortaya çıkardığını söyledi.

Trabzon'da, Eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yöneticilerinden İbrahim Usta anısına yaptırılan İbrahim Usta Günübirlik Ameliyathanesi hizmete alındı.

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kaşüstü Kampüsü'nde yaptırılan ameliyathanenin açılışında, kamu ile vatandaşın birleşerek güzel bir ürün ortaya çıkardığını söyledi.

Bu anlamda emek sarf ederek, ameliyathanenin hastaneye kazandırılmasına vesile olan Usta ailesine teşekkür eden Usta, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizler mümkün olduğunca bu tür organizasyonlarda vatandaşımızın da desteğiyle çok daha güzel hizmetleri yapabiliyoruz. Bunu burada gördüğümüz gibi şehirde birçok örneği de var. İnşallah bunlar örnek teşkil ederek, daha da ilerlere, daha da güzel hizmetlere yönelik hareketler oluşturacaktır."

Usta, hayatını kaybeden TFF yöneticilerin İbrahim Usta'yı yad ederek, onunla geçen anılarını anlattı.

"Hastanede toplamda 33 bin ameliyat yapılıyor"

Başhekim Doç. Dr. Hasan Rıza Aydın da Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin özellikli ameliyatlar açısından bölgenin en önde gelen hastanelerinden olduğunu söyledi.

Hastanede toplamda 33 bin ameliyat yapıldığını dile getiren Aydın, şu ifadeleri kullandı:

"Toplamda 33 bin ameliyat yapılıyor. Bunun 25 bini bu kampüste yapılıyor, 8 bini de Numune Kampüsü'nde yapılıyor. Ameliyat sayılarından ziyade burada yapılan özellikli ameliyat yüzdesi önemli. 33 bin ameliyatın içerisinde yüzde 30'u A grubu ve B grubu ameliyatları oluşturmaktadır."

Aydın, Usta ailesine de hastaneye kazandırdıkları ameliyathane için teşekkür etti.

İbrahim Usta'nın oğlu Murat Kağan Usta da babasının Trabzon ve Türk milletine olan bağlılığı ile tanındığını aktararak, "Bunu herkes bilir herkes babamı tanır. Bizler de onun evlatları olarak onun yolunda, babamın adını unutturmadan yaşatmaya devam edeceğiz inşallah." dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Türkiye Futbol Federasyonu Türkiye Trabzon Futbol Sağlık Spor Güncel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

Bakmadan Geçme

Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? 2 ve 4 yıllık bölümler neler? 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite arasındaki farklar neler? 2 yıllık bölümler TYT puanıyla mı alıyor?
Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title