Haber : Şehzadeleri Duygulandıran Tiyatro - Haberler

Haberi Paylaş

Şehzadeleri Duygulandıran Tiyatro

Şehzadeleri Duygulandıran Tiyatro

Osmanlı Şehzadeleri Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu ve Yavuz Selim Osmanoğlu, 2.Abdülhamit Han'ı anlatan "Eskitilmiş Kılıç" adlı tiyatro oyununu izlerken duygu dolu anlar yaşadı.

Osmanlı Şehzadeleri Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu ve Yavuz Selim Osmanoğlu, 2. Abdülhamit Han'ı anlatan "Eskitilmiş Kılıç" adlı tiyatro oyununu izlerken duygu dolu anlar yaşadı.

Mustafa Akif Ekşi tarafından kaleme alınan ve Seyit Demir tarafından yönetilen "Eskitilmiş Kılıç" adlı tiyatro oyunu Kahramanmaraş'ta sahnelendi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ndeki oyunda, Osmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamit Han'ın devleti ayakta tutmak için gösterdiği gayret ve yaşadığı zorluklar anlatıldı. Sanatseverler ilgiyle izledikleri oyunda kimi zaman duygu dolu anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamadı. Oyunu izleyenler arasında bulunan Şehzade Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, çok duygulandığını belirterek, oyunun Türkiye'nin yanı sıra tüm dünyada sahnelenmesi gerektiğini söyledi. Osmanoğlu, "Gerçekten o kadar güzel anlatılıyor ki, sahnede dedemizi görür gibi olduk ve çok duygulandık. Ayrıca Kahramanmaraş'ta dedemizin adının verildiği bir cami var. Cuma namazını orada kıldık. Her yerde Hamidiye camileri vardı ama Sultan Abdülhamit Han Cami adı verilen bir yer yoktu. Orada da gerçekten duygulandık. İlk kez böyle bir cami yapıldı ve bu şekilde adlandırıldı. Çok mutluyuz ve çok da heyecanlıyız herkesten Allah razı olsun" diye konuştu.

Osmanoğlu, hanedanı doğru şekilde anlatan yapıtların her zaman da yanında olacaklarını ifade ederek, "Çünkü hakikaten baktığımızda Fetih 1453 veya Muhteşem Yüzyıl'ı izlediğimizde üzüldük. Neden? Çünkü doğru bir şey anlatmıyorlardı. Ama biz halkımıza doğru şeylerin anlatılmasını, iyi şeylerin anlatılmasını istiyorduk. Böyle de olmalı. Biz aile olarak doğru şeyleri anlatan her yapımın da yanında yer almaktan mutluluk duyarız" ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcıları Servet Güngör ve Mustafa Anteplioğlu, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, belediye meclis üyeleri ve salonu dolduran yüzlerce sanatseverin katıldığı oyunun sonunda senarist, yönetmen ve oyuncular ayakta alkışlandı. - KAHRAMANMARAŞ

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Sultan Abdülhamit Abdülhamit Han Kahramanmaraş Kayıhan Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title