Haberler

"Pamukova kavunu", tezgahlarda satışa çıktı

Abone Ol

Sakarya'da geçen yıl coğrafi işaret alan "Pamukova kavunu", tezgahlardaki yerini aldı.

Sakarya'da geçen yıl coğrafi işaret alan "Pamukova kavunu", tezgahlardaki yerini aldı.

Rengi, kokusu ve tadıyla bölgede ünlenen kavun, tezgahlarda satılmaya başlandı.

Üretici Necip Öçal, mevsimin ilk mahsullerini aldıklarını söyledi.

Öçal, "Osmanlı'dan kalma, tohumunda hiçbir karışım olmayan Pamukova kavununu ben ve birkaç arkadaş dışında yetiştiren yok. Yetiştirsek de az miktarda yetiştirebiliyoruz. Tohumu kaliteli ve yerli. Bunu yetiştirmek, çıkartmak her yiğidin harcı değil. Kavunumuzun neslini devam ettirmek için uğraşan bir avuç üretici dışında üreten yok." diye konuştu.

Üretici Mehmet Kapucu da "Üretimi canlandırmak için, Pamukova kavununu eski günlerine geri döndürmek için birbirimize destek olup meyveyi dünyaya tanıtmalıyız." dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Pamukova Sakarya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title