İvrindili Şehidi Binler Uğurladı - Haberler
Haberi Paylaş

İvrindili Şehidi Binler Uğurladı

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
İvrindili Şehidi Binler Uğurladı

PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Uzman Onbaşı Erol Erdi gözyaşları arasında toprağa verildi.

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi kırsalında katıldığı ilk operasyonda, PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Uzman Onbaşı 25 yaşındaki Erol Erdi'nin Balıkesir'in İvrindi İlçesi Büyükyenice Beldesi'nde düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Evin tek oğlu olan şehit Uzmun Onbaşı Erdi'nin ablaları, 'Sen ölmedin, şehitler ölmezö diye feryad etmesi yürek dağladı. Şehidin annesi ve Kurban Bayramı'nda tatile gelip nişanlanacağı sözlüsünün gözyaşı biran olsun durmadı.

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi kırsalında operasyona çıkan ve geçen Çarşamba günü bir grup PKK'lı teröristle çatışmaya girip şehit düşen Uzman Onbaşı 25 yaşındaki Erol Erdi'nin cenazesi, Van Askeri Havaalanı'ndaki törenin ardından Balıkesir Asker Hastanesi'ne getirildi. Muş'ta vatani görevini yaptıktan sonra uzmanlık sınavına girerek başarılı olup Isparta'da eğitim alarak 1.5 ay önce Bolu 2'nci Komando Tugayı 1'inci Komando Taburu 2'nci Komando Bölük Komutanlığı'nda göreve başlayan ve 10 gün önce de görevli olarak Hakkari'ye gidip çıktığı ilk operasyonda şehit düşen Uzman Onbaşı Erol Erdi'nin cenazesi, bugün asker hastanesinden alınıp, Balıkesir'in İvrindi İlçesi Büyükyenice Beldesi Yukarı Mahalle'deki baba ocağına getirildi. Babasını yaklaşık iki yıl önce kaybeden ve 4 çocuklu evin tek oğlu olan şehit Uzman Onbaşı Erdi'nin Türk bayrağına sarılı tabutu 'Helallikö alındıktan sonra törene katılanların omuzlarında İstiklal Meydanı'na getirildi. Şehidin cenazesi meydana getirildiğinde ablası Nurşen Çoban, kardeşinin fotoğrafını alıp öptü, ardından da 'Hep birlikte bağıralım şehitler ölmez vatan bölünmezö dedi. Bunun üzerine, şehidin ablasının çağrısına uyan binlerce kişi, 'Şehitler ölmez vatan bölünmezö diye slogan attı. Ablaları, 'Sen ölmedin, şehitler ölmez diye feryad etmesi yürek dağladı. Şehidin bitkin haldeki annesi ve Kurban Bayramı'nda tatile gelip nişanlanacağı sözlüsü Hümeyra Devrik'in gözyaşı biran olsun durmadı.

CEMAAT CAMİYE SIĞMADI

Cenaze töreninin düzenleneceği Merkez Camii'ne kalabalığın sığmaması nedeniyle meydanda yapılmasına karar verildi. Buradaki törene, AK Parti Balıkesir Milletvekillleri Ali Aydınlıoğlu, Cemal Öztaylan, Tülay Babuşçu, CHP Balıkesir Milletvekilleri Namık Havutca, Nedret Akova, MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut ile Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Merkez ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Levent Köse, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ümit Yılmaz, Balıkesir Belediye Başkanı MHP'li İsmail Ok, İvrindi Kaymakamı Ökkeş Beyaz, şehidin annesi Aynur Erdi, ablaları Fatma Çetin, Nurşen Çoban, Emine Zorlu, sözlüsü Hümeyra Devrik, yakınları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, çevre ilçe ve beldelerin belediye başkanları ve 5 bin kişi katıldı. Öğlen vakti kılınan cenaze namazının ardından Şehit Uzman Onbaşı Erdi'nin tabutu askerlerin omuzlarında Büyükyenice Mezarlığı'na getirildi. Bu sırada, törene katılanlar, 'Şehitler ölmez vatan bölünmezö 'Kahrolsun PKKö diye slogan atıp tekbir getirdi. Şehit Uzman Onbaşı Erdi, daha sonra gözyaşları arasında toprağa verildi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title