Haberi Paylaş

Pişman olmaları yetmedi! Bilecik'te kedilerin çuvala konulması ile ilgili 4 kişi hakkında soruşturma başlatıldı

Güncel Haberler

Bilecik'te kedilerin çuvala konulması ile ilgili yurt personeli hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı. Yurt yetkilileri çuvala koymakla hata ettiklerini ifade ettiler.

Bilecik Merkez Hürriyet Mahallesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu Ertuğrulgazi Erkek Öğrenci Yurdunun çalışanları bahçedeki kedileri çuvallara koyarak topladılar. Toplanan kedilerin çuvallara konulmasına tepki gösteren öğrenciler kedileri saldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada çuvala konulan kedilerle ilgili 4 personel hakkında savcılık tarafından adli, valilik tarafından da idari soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

"ŞİKAYETLER ARTMIŞ"

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Neslihan Leblebicioğlu konuya ilişkin şunları söyledi; "Yurtta kalan çocukların çoğunluğu kedilerin yemekhaneye girmesinden dolayı bazıları rahatsız bazıları da beslemektedir. Son zamanlarda şikayetler artmış. Yurt yetkililerinden bir çözüm bulmaları konusunda talepte bulunmuşlar. Yurt müdürlüğü yurdun bahçesinde kustuklarını ve bir tanesinin de öldüğünü belirlemişler" dedi.

"ÇUVALA KOYMAKLA HATA ETTİKLERİNİ KABUL ETTİLER"

Salgın ihtimali olabileceğini söyleyen Leblebicioğlu şöyle devam etti: "Bir mikroplu salgın söz konusu olabilir diye 3 gündür barınak aranmış. Barınaktan, 'siz kedileri toplayın biz gelir alırız' cevabı üzerine onlarda toplamak için müdahalede bulunmuşlar ama hırçın oldukları için zorlanmışlar. Yurt yetkilileri çuvala koymakla hata ettiklerini ifade etmişlerdir. Yurtta görev yapan 4 personel hakkında savcılık adli, valilik olarak idari soruşturma açıldı."

Kaynak: AA / Güncel

Bilecik Merkez Gençlik Bilecik Spor 3. Sayfa Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title