Gto Başkanı Mehmet Aslan Açıklaması

Gto Başkanı Mehmet Aslan Açıklaması

Aslan, Türkiye ile Gürcistan Arasındaki Sosyal ve Ticari İlişkilerin Geliştirilmesi Amacıyla Yapılacak Her Türlü Çalışmaya Katkı Sağlamaya Hazır Olduklarını Söyledi.

Gto Başkanı Mehmet Aslan Açıklaması

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Mehmet Aslan, Türkiye ile Gürcistan arasındaki sosyal ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla yapılacak her türlü çalışmaya katkı sağlamaya hazır olduklarını söyledi.

Başkan Aslan, Gürcistan Hükümet Başkanlığı Yatırım Danışmanı İlker Dindar'ın başkanlığında 6 kişilik Gürcistan heyetinin ziyaretinde yaptığı konuşmada, Gürcistan ve Gaziantep arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesinin önemli olduğuna işaret etti.

Aslan, "Gürcistan ve Gaziantep arasındaki sosyal ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi gerekir. Gürcistan ile Türkiye arasındaki sosyal ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla yürütülecek her türlü çalışmaya GTO olarak katkı sunmaya hazırız" dedi.

Aslan'ın konuşmasının ardından GTO Genel Sekreter Yardımcısı Figen Çeliktürk ve GTO Dış İlişkiler uzmanları tarafından Gaziantep'in sosyal, kültürel yapısının yanında üretim ve pazarlama potansiyeli ile ilgili olarak heyet üyelerini bilgilendirdi.

Heyet başkanı İlker Dindar da Gürcistan'daki yatırım ve işbirliği imkanları hakkında bilgi verdi.

Dindar, şunları kaydetti:

"Türkiye'de çok kimsenin Gürcistan ve Acara'yı yeteri kadar tanımadığı tespitinin ardından 4 ayrı ekip halinde Türkiye'nin değişik illerine ziyaretler gerçekleştirdik. Acara'da yerli ve yabancı yatırımcılara özellikle turizm alanında cazip teşvikler uygulanıyor. Acara'da son dönemde ciddi bir yatırım patlaması var. Türk yatırımcıların bu anlamda geç kalmamalarını istiyoruz.

Türkiye'den Gürcistan'a yapılacak yatırımların Türkiye Cumhuriyeti'nin garantisi altında olması Türk iş adamları açısından önemli bir avantaj. Türkiye ile ilişkilerimiz daha da artsın istiyoruz. Gürcistanlı iş adamlarımızın Türk iş adamlarından öğrenecekleri çok şey olduğunu düşünüyoruz. Türk iş adamları ile birçok alanda işbirliği ve ortak yatırımlar yapılabilir."

- GAZİANTEP

Kaynak: AA