Goksun'u Kahramanmaraş'a Bağlayacak Tünellerin Temeli Atıldı

Goksun'u Kahramanmaraş'a Bağlayacak Tünellerin Temeli Atıldı

20.11.2012 19:30 | Son Güncelleme: 20.11.2012 19:30
Goksun'u Kahramanmaraş'a Bağlayacak Tünellerin Temeli Atıldı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde katıldığı tünel ve viyadük temel atma töreninde, "Dağlar, ovalar, vadiler bu ülkenin zenginliği, bu ülkenin güzelliği ama bu dağlar ülkenin çaresizliği"...

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde katıldığı tünel ve viyadük temel atma töreninde, "Dağlar, ovalar, vadiler bu ülkenin zenginliği, bu ülkenin güzelliği ama bu dağlar ülkenin çaresizliği olamaz. Bugün artık dağları delerek geçen, vadileri köprülerle aşan bir iktidarınız, bir başbakanınız var" dedi.

Kahramanmaraş-Göksun arasına yapılacak tünel ve viyadüklerin temel atma töreninde konuşan Bakan Yıldırım, artık sarp dağların halkın çaresizliği olamayacağını söyledi. Konuşmasına Göksunlu Aşık Hüdayi'nin dizeleriyle başlayan Yıldırım, Kahramanmaraş-Göksun arasındaki 23 kilometrelik bölüme 5 kilometrelik 3 tünel ve 3 viyadük yapılacağını söyledi. 23 kilometrelik yola 260 milyon liralık ödenek ayrıldığını kaydeden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Eskiden tünel yapmak, viyadük yapmak deyince, 'Git işine babam, bizimle dalga mı geçiyorsunuz. Bu dağlarla güreş mi tutacaksınız?' derlerdi. Dağlar, ovalar, vadiler bu ülkenin zenginliği, bu ülkenin güzelliği ama dağlar bu ülkenin çaresizliği olamaz. Bugün artık dağları da delerek geçen, vadileri de köprüler yaparak aşan bir iktidarınız var. Yıllardan beri ülkemizin doğudan batıya, kuzeyden güneye aşılmaz dağlarını, geçilmez vadilerini ve bu yollarda hayatını kaybeden on binlerce insanımızı bugün artık bu çaresizliğe muhtaç etmemek için 10 yıldır gece gündüz çalışıyoruz. 16 bin kilometre bölünmüş yol yaptık, otoyol standardında. Türkiye'yi doğudan batıya, kuzeyden güneye bölünmüş yollarla donattık."

Bakan Yıldırım, "Türkiye'nin her tarafı bilişim otoyollarıyla donatılır ama önemli olan bir şey var. Önemli olan yol yapmak değildir, önemli olan hem yol yapmaktır hem de gönülleri yapmaktır. İşte hem yolları hem gönülleri yapan bir iktidarınız var. Sizin birliğiniz, beraberliğiniz her şeyin önünde gelir. Bu kardeşlik devam ettikçe bizim önümüzde hiç kimse duramaz" dedi.

Konuşmaların ardından tünel ve viyadüklerin temeli atıldı. Törene, TBMM Başkan Vekili Mehmet Sağlam, Türkiye Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, Vali Şükrü Kocatepe, AK Parti Milletvekilleri Sıtkı Güvenç ve Yıldırım Ramazanoğlu, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, bürokratlar, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

LY-MNŞ(MKA/AAA) - Kahramanmaraş

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Goksun'u Kahramanmaraş'a Bağlayacak Tünellerin Temeli Atıldı - Kahramanmaraş
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.9.2020 00:55:31. #1.14#
title