Gezisi Haberleri

Gezisi haber, Gezisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gezisi - 30.10.2020
Yedisu'da yamaç paraşütü noktaları belirlendi
Yamaç paraşütü keşfi için ilçeye geldiklerini aktaran Yıldırım, şunları kaydetti: "Dağlarda uçuş denemesi yapıyoruz. Bir kaç deneme uçuşu yaptık. Üç uygun pist bulduk. Üç günlük keşif gezisi yaptık, amacımıza da ulaştık.
Gezisi - 29.10.2020
ODTÜ'lü Aslı "kuşkonmaz" üretimiyle ihracatçı oldu
İş gezisi sırasında yurt dışında lezzetinden etkilendiği kuşkonmaz bitkisinin üretimine başlayan kadın girişimci Aslı Aksoy, birlikte çalıştığı kadınların desteğiyle üretim kapasitesini 5 yılda 100 kat artırdı.
Gezisi - 27.10.2020
Büyük Bariyer Resifi'nde 500 metre yüksekliğinde yeni bir resif keşfedildi
CNN'in haberine göre, Schmidt Okyanus Enstitüsü, dünyanın en büyük gökdelenlerinden bile yüksek olan resifin, Falkor gemisiyle Queensland'in kuzeyinde yapılan keşif gezisi sırasında tespit edildiğini duyurdu.
Gezisi - 19.4.2007
Anavatan'lı Tekcan'a Prezervatif Davası
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Expo 2015 İçin Düzenlediği Tayland Gezisinin Ardından, "Havaalanında Prezervatif Dağıtacaktık Ama Yetişemedik" Şeklinde Açıklama Yapan Anavatan Partisi Konak İlçe Başkanı Hikmet Tekcan Hakkında Dava Açıldı.
Gezisi - 19.4.2007
Sakarya'da Okul Gezilerine Düzenleme
Niğde'de meydana gelen ve 33 kişinin hayatını kaybettiği kazanın ardından, Sakarya'da ikinci bir emre kadar durdurulan okul gezileriyle ilgili kararlar alındı. Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Öğrenci gezileri ile ilgili olarak son zamanlarda meydana gelen üzücü olaylar üzerine, konunun yeniden değerlendirilmesi ve alınacak ilave önlemlerin belirlenmesi için okul gezileri ikinci bir emre kadar durdurulmuştu. Bu çerçevede öğrenci gezisi düzenlenmesiyle ilgili Belirlenen esaslara uygun hareket edilmesi gerekli görülmüştür" denildi.
Gezisi - 19.4.2007
MEB, Aksaray Kazası İçin Rapor Bekliyor
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ilköğretim öğrencilerinin de aralarında bulunduğu 33 kişinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan kazaya ilişkin başlatılan soruşturmanın sonucunu beklediklerini bildirdi. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, aralarında İzmir Zafer İlköğretim öğrencilerinin de bulunduğu topluluğun, okul gezisi çerçevesinde Kapadokya'ya giderken meydana gelen kazaya ilişkin iki müfettiş görevlendirildiğini belirtti ve soruşturmanın sonucunu beklediklerini söyledi.
Gezisi - 18.4.2007
Oks Sınav Sistemi Cuma Günü Netleşiyor
Çelik, bakanlık binasında düzenlenen eğitim binalarının depreme karşı güçlendirilmesi çalışmasına yönelik toplantının ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “Eğitim Kurumları Yönetici Atama Yönetmeliği”nde subjektifliğin söz konusu olmadığını belirterek, “Kadrolaşmanın k'sı bile yok bu yönetmelikte” dedi. Çelik, bakanlık binasında düzenlenen eğitim binalarının depreme karşı güçlendirilmesi çalışmasına yönelik toplantının ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, eğitim sendikalarının yönetmeliğin bazı maddelerinin iptali ve yürütmesinin durdurulması yönünde dava açtıklarını hatırlatarak, “yeniden gözden geçirecek misiniz?” sorusu üzerine Çelik, yönetmeliğin zaten çeşitli çevrelerin görüşleri dikkate alınarak hazırlandığını söyledi. Çelik, yönetmelikle gelen liyakat ve kariyer ölçütlerinin iddia edildiği gibi subjektiflik içermediğini belirtti. Yönetici belirlemede sınav yönteminin her zaman doğru sonuç vermediğini ifade eden Çelik, bir adayın mevzuat konusunda yeterli bilgiye sahip olmasının ve bunu kağıt üzerinde ortaya koyabilmesinin iyi bir yönetici olabileceği anlamı taşımadığını söyledi. Söz konusu atamaların merkezden yapılmadığını da belirten Çelik, şöyle konuştu: “Bu, Türkiye merkeziyetçi bir yönetime alıştığı için garip geliyor. Burada subjektiflik kesinlikle söz konusu değil. Kadrolaşmanın k'sı bile yok burada. Demokrasilerde sizin icraatınızı beğenenler de olur, beğenmeyenler de. Diyelim ki, bundan vazgeçtik, sendikalara 'yönetmeliği siz hazırlayın' dedik. Hepsi birbirine taban tabana zıt yönetmelikler hazırlar. Bu açıdan mühim olan, objektif kriterlerin herkes için geçerli olmasıdır.” Çelik, yönetmeliğe konu atamaların büyük bölümünün taşra teşkilatlarında olduğunu da söyledi. AKSARAY'DAKİ TRAFİK KAZASI Çelik, gazetecilerin aralarında Zafer İlköğretim Okulu öğrenci, öğretmen ve velilerinin de bulunduğu 33 kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı Aksaray'daki trafik kazasıyla ilgili sorularını da yanıtladı. Kazada vefat edenlerden 7'sinin öğrenci olduğunu, bunlardan 4'ünün Zafer İlköğretim Okulu'na 3'ünün ise liseye devam ettiğini belirten Çelik, 21 veli, 1 öğretmen, 2 bebek ile 2 aracın sürücülerinin hayatlarını kaybettiklerini hatırlattı. Çelik, bakanlık müfettişlerinin olayla ilgili incelemelerinin sürdüğünü kaydederek, incelemelerin tamamlanmasının ardından kamuoyuna bilgi verileceğini söyledi. Kazanın, bir okul gezisi sırasında meydana gelmesinin üzücü olduğunu ifade eden Çelik, ancak okul gezilerinin eğitimin önemli bir parçası olduğunu ve yasaklanmalarının söz konusu olmadığını bildirdi.
Gezisi - 18.4.2007
ABD Savunma Bakanı Robert Gates Kahire'de
ABD Savunma Bakanı Robert M. Gates, Ortadoğu Gezisi Kapsamında Ziyaret Ettiği Ürdün'ün Ardından Mısır'a Geçti. Gates, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile Görüştü.
Gezisi - 18.4.2007
Milli Eğitim Bakanı Çelik: "Okul gezileri tedbirler artırılarak devam edecek."
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, okul gezilerinin yasaklanmasının söz konusu olmadığını açıkladı. Okul gezilerinde alınması gereken önlemler konusunda bazı bakanlık yetkilerinin biraraya gelerek toplantı yapacaklarını açıklayan Bakan Çelik, ''Geziler devam edecek ama tedbirler daha da artırılacak'' dedi. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, katıldığı bir program sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Aksaray'da meydana gelen okul gezisi kazası ile ilgili bakanlık müfettişlerinin incelemesinin devam ettiğini açıklayan Bakan Çelik, sonucun kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.
Gezisi - 18.4.2007
Gates: Irak'ta Başarısızlık Terörü Körükler
ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Irak'ta başarısızlığın mezhep çatışmaları ve aşırı uçları teşvik edeceğini ve bu etkinin ilk önce Ortadoğu'da hissedileceğini söyledi. Ortadoğu gezisi çerçevesinde Mısır'ı ziyaret eden Gates, ABD Ticaret Odasının düzenlediği yemekte yaptığı konuşmada, Arap ülkelerine, Irak'ta direnişi bastırmak ve siyasi uzlaşmayı yüreklendirmek için nüfuzlarını kullanma tavsiyesinde bulundu.
Gezisi - 18.4.2007
'Irak'taki Başarısızlık Önce Ortadoğuda Hissedilir
ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Irak'ta başarısızlığın mezhep çatışmaları ve aşırı uçları teşvik edeceğini ve bu etkinin ilk önce Orta Doğu'da hissedileceğini söyledi. Orta Doğu gezisi çerçevesinde Mısır'ı ziyaret eden Gates, ABD Ticaret Odasının düzenlediği yemekte yaptığı konuşmada, Arap ülkelerine, Irak'ta direnişi bastırmak ve siyasi uzlaşmayı yüreklendirmek için nüfuzlarını kullanma tavsiyesinde bulundu.
Gezisi - 18.4.2007
Muş'ta Derslik Sorunu
Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, 2007 yılı içerisinde özel sektör ve hayırseverlerin katkısıyla 38 derslik yapılacağını söyledi. Makamında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, devlet yatırımı haricinde hayırsever vatandaşların ve özel sektörün desteğiyle yapılacak dersliklerle ilgili görüşmelerin sürdürüldüğünü, yapımı kesinleşen dersliklerin bu yıl hizmete açılacağını kaydetti. Derslik sıkıntısının günden güne azaldığını söyleyen Bayraktar, "Elimizdeki bilgilere göre 700 dersliğe ihtiyaç var. Geçen yıl özel sektör, hayırseverler ve devletin yatırımlarıyla il genelinde 240 dersliği hizmete soktuk. Bu çok ciddi bir rakamdır. Bu yılda şu ana kadar yaklaşık 100 dersliğin yapımını kesinleştirmiş durumdayız" dedi. Yapılacak derslikler hakkında bilgi veren Bayraktar, "Bulanık ilçesinin Yemişen beldesinde 8 derslik yapılacak. Avrupa Birliği tarafından desteklenen Temel Eğitimi Destekleme Projesi kapsamında yine 8 derslik yapılacak. Özel bir kuruluş tarafından 8 derslikli bir okul yaptırılacak, ama bu okulun yeri henüz belirlenmedi. Ayrıca sayın Valimiz İbrahim Özçimen'in Almanya gezisi sonrasında Almanya'daki Muşlular tarafından ilimize 2 veya 4 derslikli bir okul yaptırma kararı çıktı.
Gezisi - 18.4.2007
Edirne’de okullar şehir dışı gezilerini iptal etmeye başladı
Kapadokya gezisi sırasında Aksaray’da 33 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazası sonrasında Edirne’de ilköğretim okulları daha önce planladıkları gezilerini iptal etmeye başladı.
Gezisi - 18.4.2007
Türk-alman Dostluk Federasyonu'ndan Erdoğan'a 4 Soru
Türk-Alman Dostluk Federasyonu'na göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ziyareti, gurbetçilerin sorunlarının çözülmesinde tatmin edici olmadı. Federasyon Başkanı Ali Kılıç tepkisini "Sorunlarımız ne yazık ki traktöre binip, medya önünde el sıkışmakla çözülmüyor" diyerek gösterdi. Federasyon Başkanı Kılıç, yazılı açıklamasında Başbakan Erdoğan'a Almanya temasları kapsamında, Ermeni soykırımı iddiaları, Türkçe eğitim, genel seçimlere katılım konularının ele alınıp alınmadığıyla ilgili 4 soru yöneltti. Kılıç, Almanya'nın Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili tasarı hazırladığı iddiasını gündeme getirdi. Kılıç, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in konuyla ilgili olarak Türk basınını suçladığını, buna karşılık basın toplantısında Başbakan Erdoğan'ın yorum yapmadığını ifade etti. Bunun nedenini soran Kılıç, "Tayyip Erdoğan'ın Almanya gezisi Almanya'da yaşamakta olan bizleri hayal kırıklığına uğrattı" dedi.
Gezisi - 18.4.2007
Okul Gezilerinde İptaller Başladı
Kapadokya Gezisine Gidenleri Taşıyan Otobüsün Aksaray'da Kum Yüklü Kamyonla Çarpışması Sonucu 33 Kişinin Öldüğü Trafik Kazası, Gözleri Seyahat Acentalarına Çevirdi.
Gezisi - 17.4.2007
Kapadokya gezisinde ölen Gülbin Koca, hem doktor hem de ses sanatçısı olmayı hayal ediyordu
Zafer İlköğretim Okulu'nun Kapadokya gezisi sırasında Aksaray'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Gülbin Koca, Atatürk Lisesi'nin başarılı öğrencilerinden biriydi. 10-B sınıfı öğrencisi olan Koca, Türkiye'yi büyük üzüntüye boğan kazaya Yeşim öğretmenin arkadaşı olan annesi Özden Koca ile birlikte katılmıştı.
Gezisi - 17.4.2007
Gülbin'in Arkadaşlarından Şiirli Veda
İzmir'den Kapadokya Gezisi İçin Yola Çıkan Öğrencileri Taşıyan Otobüsün Aksaray Yakınlarında Kaza Yapması Sonucu Hayatını Kaybeden 16 Yaşındaki Gülbin Koca'nın Mezarını Ziyaret Eden Okul Arkadaşları, Mezara Karanfiller ve Yazdıkları Şiiri Bıraktı.
Gezisi - 17.4.2007
Kaş'ta turizm sezonu geçen yıla oranla yüzde 20 artışla başladı
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Antalya'nın Kaş ilçesinde turizm haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenlenecek. İlk önce Dirgenler köyü Dereağzı Kilisesi'ne tanıtım gezisi ve piknik yapılacak.
Gezisi - 17.4.2007
Çelik: Okul Gezileri Devam Edecek
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “hurriyet.com.tr”ye kurallara uygun okul gezilerinin devam edeceğini, bu gezilerin ciddi firmalarla yapılması gerektiğini belirtti. Çelik, bakanlığın 4 yıldır yürüttüğü “Çanakkale gezileri”nde bugüne kadar hiçbir üzücü olay meydana gelmediğini, 23 Nisan’dan itibaren de “Cumhuriyet gezileri” başlatılacağını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik,  Aksaray’da meydana gelen kaza nedeniyle bundan böyle okul gezilerinin tamamen iptal edilmesinin söz konusu olmadığını, ancak mevcut standartların daha da iyileştirilmesi için alınması gerekli önlemler üzerinde durulacağını söyledi. Çelik, bakanlığın organizasyonuyla 4 yıldır yürütülen ve 80 il’den 40 bin öğrencinin Çanakkale’ye götürülmesi uygulamasında bugüne kadar üzücü hiçbir olay yaşanmadığını belirtti.   Milli Eğitim Bakanlığı, 23 Nisan-19 Mayıs tarihleri arasında da ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için “Cumhuriyet gezileri” başlatıyor. 80 İl’den öğrencilerin Atatürk’ün Kurtuluş savaşını başlatmak için Samsun’a başlayan Sivas, Erzurum, Amasya‘yı da içine alan öğrenci gezileri gerçekleştirecek. Aynı kapsamda, Kurtuluş Savaşının geçtiği illere de öğrenciler gruplar halinde götürülecek.   Şiddetli grip nedeniyle Ankara Atatürk Eğitim Hastanesi’nde tedavi gören ve bir süre uçağa binmesi doktoru tarafından yasaklanan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Kapadokya gezisinde hayatını kaybeden öğrenci, öğretmen ve velilerin yakınlarına başsağlığı dileğinde bulunmak için İzmir’e gidecek.
Gezisi - 16.4.2007
Aksaray'da Kaza Yapan Otobüsün D-2 Belgesi Yok
Zafer İlköğretim Okulu Tarafından Düzenlenen Kapadokya Gezisine Katılanların, 'Servis, Turizm ve Yolcu Taşımacılığı Yapabilme Yeterliliği'ni Belgeleyen 'D-2' Belgesi Olmayan Otobüsle Yola Çıkarıldıkları İçin 'Karayolları Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası' Yerine, Çok Daha Düşük Kapsamdaki 'İsteğe Bağlı Ferdi Koltuk Kaza Sigortası'yla Sigortalandıkları Ortaya Çıktı.
Gezisi - 16.4.2007
Öğrencilere ve ailelere destek
Zafer İlköğretim Okulu öğrencilerinin Kapadokya gezisi dönüşü geçirdiği trafik kazasından sonra, okuldaki öğrencilerin geçirdiği sıkıntılı günleri atlatabilmeleri için birçok kurum seferber oldu.
Gezisi - 16.4.2007
İzmir Valisi Kıraç: "Gayrikanuni bir durum var"
Kapadokya gezisi sırasında otobüse 46 kişi yerine 63 kişi alınmasına tepki gösteren İzmir Valisi Cahit Kıraç, "İzin verilen aracın kapasitesi aslında bu seyahati gerçekleştirecek boyutta." dedi.
Gezisi - 16.4.2007
Beyşehir'de Okul Gezisi Tedirginliği
Aksaray'da Meydana Gelen Trafik Kazasının Ardından, Önümüzdeki Günlerde İlçe Dışına Okul Gezileri Düzenlemeyi Düşünen Konya'nın Beyşehir İlçesindeki İlk ve Ortaöğretim Kurumların Tedirginlik Yaşanmaya Başladı.
Gezisi - 16.4.2007
Baydemir Brüksel'den Döndü
Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi'nin Dış İlişkiler ve Adem-i Merkeziyetçi İşbirliği Komisyonu'nun Daveti Üzerine Brüksel'e Giden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Gezisini Tamamlayıp Diyarbakır'a Döndü.
Gezisi - 16.4.2007
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 16 aileye psikolojik destek veriyor ve 3 öğün yemek gönderiyor
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kapadokya gezisi sırasında hayatını kaybeden 33 kişinin ailelerine 3 öğün yemek ve psikolojik destek sunmaya başladı.
Gezisi - 16.4.2007
Aksaray'daki Trafik Kazası
Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, Türkiye'nin dört bir yanından Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'na öğrenci getiren tur otobüsleriyle ilgili denetimlerin aralıksız sürdüğünü söyledi. 31. Turizm Haftası münasebetiyle İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Özcan Alarslan, TURSAB Çanakkale Temsilcisi Hanifi Araz, ÇATOD yöneticileri ve Alan Kılavuzları Derneği Başkanı Ahmet Kaşıkçı'yı makamında kabul eden Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, basın mensuplarının Aksaray'da meydana gelen ve çoğunluğu öğrenci 35 kişinin ölümüyle ilgili sorularını cevaplandırdı. Milli Eğitim Bakanlığı ile TURSAB arasında yapılan anlaşma çerçevesinde Çanakkale'ye özellikle hafta sonları yüzlerce otobüsle öğrenci grupların eğitim gezisi yaptığının hatırlatılması üzerine açıklamalarda bulunan Vali Kırlı, "Biz bu tur otobüsleriyle ilgili normal denetimlerimizi sürdürüyoruz.
Gezisi - 15.4.2007
Başbakan Erdoğan'ın Almanya Ziyareti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Musalla taşına koyduktan sonra cumhurbaşkanlığı veya başbakanlığın bir hükmü yok" dedi. Türkiye'nin "kardeş ülke" olarak katıldığı Hannover Sanayi Fuarı'nın açılışını yapmak üzere Hannover'e giden Başbakan Erdoğan, gurbetçilerimizle bir araya geldi. Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin düzenlediği etkinlikte konuşan Başbakan Erdoğan, "Şu an sizlerle hasret gidermekten çok mutluyum. Demokrasinin vazgeçilmez unsurları sivil toplum örgütleri, toplumsal sorunların siyasi gündeme taşınmasında ülke yöneticilerini uyarma fırsatını sık sık yakalıyor. Sizlerin kurduğu dernekler çok önemli görevler ifa etmektedir" dedi. Berlin Büyükelçiliğimiz ve başkonsolosluklarımızın gurbetçi vatandaşlara yardımcı olmaya hazır olduğunu anlatan Erdoğan, şöyle konuştu: "Geçtiğimiz yılarda ataşeliklerimize ilave olarak sizlere hukuki konularda yol göstermesi için sözleşmeli hukuk danışmanları devreye soktuk. Yurt dışındaki vatandaşlarımıza kaliteli hizmet sunmak için dışişleri bakanlığımızca uygulamaya konulan e-konsolosluk web sayfası hizmete girdi. Bu sayede artık internet üzerinden 7 gün 24 saat işlem başvurusu yapabilirsiniz. Bu sayede konsolosluk işlemlerinin yüzde 80'ini internetten gerçekleştirebilirsiniz. Projeye paralel olarak Dışişleri Bakanlığı konsolosluk çağrı merkezi de hizmete girdi. Böylece telefonla işlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Dışişleri Bakanlığı ve devletin tüm kurumları yenilikçi çalışmalar yapmaya devam ediyor." Almanya'da yaşayan vatandaşlarımızın hayat standartlarının yükselmesine önem verdiklerini ifade eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Sizlerden önemli bir beklentim var o da Alman toplumuyla uyum içinde olan vatandaşlar olarak bu ülkede mutlu bir hayat sürmeniz. 50 yıla yakın zamandır artık Almanya'daki nesil Türkiye'ye dönme hesabında değil. Bu yaşam şüphesiz ki Alman halkıyla da omuz omuza bir entegrasyon sürecini gerektirir. Ama biz kendi medeniyet ve kültür değerlerimizi iyi bilmek durumundayız. Burada kimse asimilasyon talebinde bulunamaz. Biz nasıl ülkemizdeki azınlıklardan asimile olmalarını istemiyorsak ve bunu insan yaşamına saygısızlık olarak telakki ediyorsak bu hiçbir yerde olmaz." AB kriterlerinin buna engel olduğunu belirten Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Entegrasyon iki tarafın da çabasını gerektirir. Alman hükümetinden de aynı çabayı bekliyoruz. Eğer AB'yi bir siyasi birliktelik olarak görüyorsak bunu yapmak durumundayız. Bu anlayışı değiştirmek isteyenler AB anayasasına 'AB'nin kökeni Hıristiyanlığa dayanır' ifadesi konmamıştır. Çünkü Avrupa'da Müslümanlar da Yahudiler de yaşamaktadır; burada bir medeniyetler ittifakı söz konusudur. Bizce AB medeniyetler birliğinin adresi olmalıdır medeniyetler çatışmasının değil. Küresel barış ancak böyle sağlanır. Medeniyetler çatışması küresel teröre zemin hazırlanır." Almanya'da yaşayan vatandaşlarımızın Almanca'yı iyi öğrenmesi gerektiğini anlatan Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "İşsizliğin giderilmesini istiyorsak Almanca'yı iyi konuşmalıyız. Türkiye olarak Almanya ile el ele vererek üzerimize düşeni yapmaya hazırız ama Almanca'yı iyi öğrenebilmek için önce gençlerimizin Türkçe'yi iyi öğrenmesi lazım. Müreffeh bir yaşamın vazgeçilmez şartı eğitimdir. Aileler mutlaka çocuklarını yönlendirmeli. Alman eğitim sisteminin kuralları ve şartları dikkate alınarak çocukların eğitimi doğduktan itibaren planlanmalı. Cehalet bizim en büyük düşmanımızdır. Kur'anın ilk emri 'Oku'dur. Cehalet ayaklarımızın altındadır. Çocuklarımızın ana okullarına devam etmeleri küçük yaşta sosyalleşmeleri bakımından önemlidir" İktidara geldikleri bugünden bu yana icraatlarından bahseden Erdoğan, Türkiye'de eğitim, adalet, güvenlik ve sağlık alanında büyük reformlar gerçekleştirdiklerini belirtti. "İhmale uğrayan bölgelerde aksaklıkları süratle giderebiliyoruz" diyen Erdoğan, dengesizlikleri hedef alarak 110 bin derslik kurduklarını söyledi. İhmale uğrayan bölgelere gerekli önemi verdiklerini anlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Böylece batıya göçü asgariye indirirken, bölge insanına bölücü terör örgütünün 'devlet size bakmıyor' istismarını ortadan kaldırıyoruz. Her okulda bilişim teknolojisi sınıflarını kurduk. Böylece ilköğretimde bilgisayar eğitimi veriyoruz. Bunu Şırnak, Silopi, Sinop'ta istisnasız her yerde görürsünüz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin 59. hükümeti, 70 milyon vatandaşına aynı mesafededir; ayırım olmaz. Haydi kızlar okula kampanyasıyla birlikte kız çocuklarımızı okulla buluşturduk. Eğitimde yoksulluk bahane değil dedik. Şu an yaklaşık 300 bin ilköğretim ve lise öğrencisine burs veriyoruz. 4 yıldır ilköğretimde bütün kitaplar ücretsiz dağıtılıyor. Anamuhalefet neden zenginlere de ücretsiz kitap verdiğimizi sordu; bizce öğrencinin zengini olmaz. Bu yıl lise öğrencilerine de kitapları ücretsiz vereceğiz" Devlet ve SSK hastanelerini birleştirdiklerini hatırlatan Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Artık bütün hastaneler halkımızın. SSK'da ilacı sadece hastaneden alma sistemini de kaldırdık. Şimdi sağlık kentler kuracağız. Dünyanın en tanınmış hastaneleri oralarda bölüm açabilecek. Şimdilik beş ayrı kentte kurulacak." Okul gezisi için İzmir'den Kapadokya'ya giderken kaza geçiren ilköğretim okulu öğrencileri için duyduğu üzüntüyü de dile getiren Başbakan Erdoğan, "Yavrularımız bizim için büyük bir yara oldu dedi.
Gezisi - 15.4.2007
Bristol'den İstanbul'a diyalog köprüleri kuruldu
İngiltere'nin Bristol şehrinde yaptığı diyalog faaliyetleri ile tanınan Fellowship Diyalog Dernegi, değişik dinlere mensup İngiliz vatandaşları için düzenlediği İstanbul gezisi ile faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Derneğin düzenlemiş olduğu 4 günlük İstanbul gezisi, katılımcılar açısından oldukça önemli ve duygulu anların yaşanmasının yanı sıra samimi dostlukların kurulmasına vesile oldu.
Gezisi - 15.4.2007
İzmirliler çocuklarını tekbirlerle uğurladı
İzmir Konak Meydanı tarihi olaylardan birine daha sahne oldu. Aksaray'da meydana gelen kazada ölen 33 kişiden 29'unun cenazeleri Konak Meydanı'nda kılınan cenaze namazlarının ardından tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı. Sabah saatlerinde ailelere teslim edilen cenazelerden 18'i için Konak Meydanında önce resmi, ardından dini merasim yapıldı. Meydana toplanan binlerce insan Konak Meydanındaki cenaze töreninde gözyaşı döktü. Cenazeler saat 12.00 gibi Konak Camii önüne geldiğinde, izdiham yaşanmaması için sadece cenazelerin birinci derece yakınlarının tören alanına girmesine izin verildi. 13 Nisan akşamında 2 günlük Kapadokya gezisi için çocuklarını uğurlayan aileler, bu kez çocuklarının son yolculukları için hazır bulundu Konak'ta.
Gezisi - 15.4.2007
Otobüsü Değiştirmişler
KONAK İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gezi için gerekli izin ve onayların alındığı, ancak geziye katılacak kişi sayısının 21’i veli, 46 kişi olarak bildirildiği ortaya çıktı. Geziye katılacak 46 kişinin isimlerinin yer aldığı listede geziye gidilecek otobüsün Aylin Turizm’e ait 09 EA 555 plakalı olarak bildirildiği, ancak henüz bilinmeyen nedenle bu otobüsün değiştirildiği belirlendi. Kapadokya gezisine kaza yapan 45 HA 158 plakalı aynı firmaya ait otobüs giderken, gezi izni alınan diğer otobüsün ise yine bir başka okul gezisi için Çanakkale’ye gittiği anlaşıldı.
Gezisi - 15.4.2007
Belediye Başkanları Zirvesi onuruna Boğaziçi Köprüsü'nde özel ışık gösterisi yapıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen 4. Dünya Belediye Başkanları Zirvesi'nin onuruna özel bir tekne gezisi gerçekleştirildi. Boğaz turu sırasında misafir belediye başkanları için Boğaziçi Köprüsü'nde özel bir ışık şovu düzenlendi.
Gezisi - 14.4.2007
Dünyanın En Büyük Sanayi Fuarı Hannover'da Açılıyor
Dünyanın en büyük sanayi fuarı, Almanya'nın Hannover kentinde açılıyor. Fuarın açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel birlikte yapacak. Fuar, Almanya'nın Hannover kentinde 16-20 Nisan tarihleri arasında açık kalacak. Yaklaşık 200 bin kişinin ziyaret etmesi beklenenen fuara Türkiye yaklaşık 260 firma ile katılacak. 70 ülkeden 7 bin ünlü firma, ürünlerini fuarda sergileyecek. Almanya'daki ekonomi uzmanları, Türkiye'nin bu fuarda büyük bir çıkış yapacağını belirtiyor. Sivil kurum ve kuruluşlar ile fuarda boy gösterecek olan Türkiye, ayrıca 14'ü aşkın ticaret ve sanayi odasıyla da fuarda yer alacak. İstanbul Ticaret Odası da fuara katılacaklar arasında. 2 bin 500 metrekare alanı kaplayan fuarda Türkiye'nin sanayisini tanıtım amacıyla çok sayıda seminer düzenlenecek. Bu seminerlerde daha çok yabancı sermayeye Türkiye'de sağlanacak kolaylıklar ve yatırım olanakları anlatılacak. Öte yandan, bu akşam geç saatlerde Hannover'a gelecek olan Erdoğan, yarın erken saatlerde MUSİAD'ın açılış törenine katıldıktan sonra Aşağı Saksonya ve Bremen eyaletlerinde yaşayan Türkler'le görüşecek. Erdoğan, Başbakan Angela Merkel'le yaklaşık 45 dakika sürmesi beklenen bir görüşme yapacak ve görüşme sonrasında iki lider ortak bir basın toplantısı düzenleyecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan daha sonra, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Almanya temasları çerçevesinde Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder ile de biraraya gelecek. 16 Nisan Pazartesi günü ise Angela Merkel'le Türk ve Alman standlarını ziyaret ederek Türk-Alman iş zirvesine katılacak olan Başbakan Erdoğan, şehir gezisi ve öğle yemeğinin ardından Türkiye'ye dönecek.
Gezisi - 14.4.2007
Erdoğan: Demokratik Hakkın Kullanılmasından Dolayı Memnunum
Başbakan Erdoğan, "Cumhuriyete Sahip Çık" mitingiyle ilgili olarak, "Böyle bir demokratik hakkın kullanılmasından dolayı da memnuniyetimi iletmek istiyorum" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya gezisi öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Gezisi - 14.4.2007
Aksaray'daki Trafik Faciası
Aksaray'da kaza yapan otobüsün bağlı olduğu firmanın okul yönetimi ile yaptığı sözleşmenin dışında bir otobüs tahsis ettiği ortaya çıktı. Aksaray'da meydana gelen kazanın şoku henüz atlatılamazken, öğrenciler için tur düzenleyen şirketin okul yönetimi ile yaptığı sözleşmenin dışında bir otobüs tahsis ettiği ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, okul yönetimi ile sözleşme yapan tur şirketi, bu sözleşmeye göre okulun Kapadokya gezisi için 09 DA 555 plakalı otobüsün sigorta işlemlerini bir sigorta şirketine yaptırdı.
Gezisi - 14.4.2007
Hızır-Der, Mardin gezisinde 2 köydeki 215 kişiyi ücretsiz muayene etti, ilaç yardımı yaptı
Hızır Sağlık Hizmetleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (HIZIR-DER) üyesi doktorlar, düzenledikleri Mardin gezisi sırasında 2 köydeki 215 kişiyi ücretsiz muayene etti ve ilaç yardımı yaptı.
Gezisi - 14.4.2007
Öğrencilerin bulunduğu kazada ölü sayısı 32'ye yükseldi
Aksaray Valisi Sebati Buyuran, Konya-Aksaray karayolunda meydana gelen trafik kazasıyla ilgili olarak, ölü sayısının 32'ye, yaralı sayısının da 30'a yükseldiğini söyledi. Cenazaler, uçakla İzmir'e gönderilecek. İzmir'den, Kapadokya gezisi için bir tur firmasına ait otobüsle yola çıkan Zafer İlköğretim öğrencilerin bulunduğu kazayla ilgili olarak bir açıklama yaptı.
Gezisi - 14.4.2007
Aksaray'daki Trafik Kazası
Aksaray'da meydana gelen trafik kazasında ölenlerin sayısı 32'ye yükseldi. Edinilen bilgiye göre, İzmir'den Kapadokya ve Konya gezisi yapmak için 45 HA 158 plakalı otobüsle yola çıkan Zafer İlköğretim Okulu öğrencileri, Aksaray Konya karayolunun 58.
Gezisi - 14.4.2007
Aksaray'daki Trafik Faciası
Aksaray'da öğrencileri taşıyan gezi otobüsünün kamyonla çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 20 kişinin öldüğü, 25 kişinin de yaralandığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, İzmir'den Kapadokya ve Konya gezisi yapmak için bir tur firmasına ait 45 HA 158 plakalı otobüsle yola çıkan Zafer İlköğretim Okulu öğrencileri Aksaray-Konya karayolunun 58.
Gezisi - 13.4.2007
CHP Heyeti Bingöl'de
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, iktidarın fakir fukarayı unuttuğunu iddia etti. Parti merkezi tarafından ülke genelinde başlatılan 'CHP'nin milletvekili olmayan illerde inceleme' gezisi kapsamında 11 milletvekilinden oluşan parti heyeti Bingöl'e geldi.
Gezisi - 13.4.2007
Başbakan Erdoğan Almanya Başbakanı Merkel ile Görüşecek
Federal Almanya hükümet sözcüsü Ulrich Wilhelm, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in hafta sonu bir araya gelerek Ortadoğu'da yaşanan gelişmeleri ele alacaklarını söyledi. Başkent Berlin'de basına açıklamalarda bulunan Wilhelm, Başbakan Angela Merkel ve Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Nisan Pazar günü Hannover kentinde bir araya gelerek dünyanın en büyük sanayi fuarı olan Hannover Sanayii Fuarı'nın açılışını yapacaklarını bildirdi. Wilhelm, "Açılışın ardından baş başa görüşme yapacak olan iki liderin daha çok Orta Doğu sorunu üzerinde yoğunlaşması bekleniyor" dedi. Wilhelm, Erdoğan ve Merkel'in Irak başta olmak üzere İran'ın nükleer programını da ele alacaklarını belirterek şöyle konuştu: "Görüşmede Irak'taki durum ve İran'ın nükleer programı gündeme gelecek konular arasında. Türkiye'nin Orta Doğu barış sürecinde oynadığı rol de ele alınacak ve geçtiğimiz haftalarda Başbakan Angela Merkel'in Orta Doğu gezisi sırasındaki gözlemleri üzerinde konuşulacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gezisi Haberleri | Gezisi Haber - Haberler - Gezisi haberleri, son dakika gezisi haber ve gelişmeleri burada. Yedisu'da yamaç paraşütü noktaları belirlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 19:26:46. #1.14#
title