Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu" Toplantısı

Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu" Toplantısı

Niğde Valiliği Proje Destek ve Uygulama Birimince yürütülen, Anadolu Efes, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından desteklenen "Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu" teklif çağrısı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu

Niğde Valiliği Proje Destek ve Uygulama Birimince yürütülen, Anadolu Efes, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından desteklenen "Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu" teklif çağrısı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda, Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun başkanlığında gerçekleşen toplantıya, ilçe kaymakamları, kurumların proje birimi çalışanları ile turizm alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Uçgun, açılış konuşmasında, sürdürülebilir turizm destek fonunun uygulandığı bölgede cinsiyet eşitliği, ekonomik kalkınma, çevresel sürdürülebilirlik ve sosyal içerikli projelere 15 bin lira ile 90 bin lira arasında maddi kaynak sağlanacağını ifade etti. 

Niğde'de geliştirilebilecek turizm projeleri konusunda ve teknik konularda fikir alışverişi yaptıklarını belirten Uçgun, proje başvurularının 11 Nisan'da sona ereceğini söyledi. - Niğde