Emin Alper Haberleri

Emin Alper haber, Emin Alper son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emin Alper 5.12.2015
Gezici Festival'in Bursa Yolculuğu Başladı
Bursalı seyirciyle yaptıkları söyleşiden çok keyif aldığını belirten Tüzen, "Salonda; entelektüel, dürüst, filmin üreticisiyle eşit seviyeden iletişim kuran, oldukça aktif iyi bir seyirci vardı" diye konuştu. Bursalı sinemaseverlerle gerçekleştirdikleri sohbetin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Nihal Koldaş da "Bu kadar etkin ve yetkin bir seyirciyle karşılaştığımızı görmek beni sevindirdi, çok güzel bir söyleşi oldu. Filmin geri dönüşü bakımından çok verimliydi. Gezici Festival'in bu açıdan yararı çok büyük çünkü gerçek sinema seyircisini filmlerle buluşturuyor. Keşke bütün şehirlere gidebilse, bütün emek verenlere güç diliyorum" şeklinde konuştu. Festival, Türkiye 2015 Bölümü kapsamında film ekipleriyle seyirciyi bir araya getirmeye de devam edecek. İlk gösterimi Venedik Film Festivali'nde yapılan ve Jüri Özel Ödülü'nü alan, Adana Altın Koza'da da En İyi Film dahil beş ödül kazanan Emin Alper imzalı Abluka'nın oyuncusu Mehmet Özgür, 5 Aralık Cumartesi günü Bursalılarla birlikte olacak.
Emin Alper 4.12.2015
Gq Türkiye Men Of The Year" Ödülleri
"Yılın Çıkış Yapan Müzisyeni" kategorisinde ödül almaya hak kazanan Edis, çocukluğundan beri hayal ettiği noktada olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu: "Müziğimin herkes tarafından bilinmesi bir hayal ama ayrıntıya indiğin zaman, bu kadar tahmin edemiyorsun. Ben kariyerimin başından beri kategorisinde olduğum bütün ödülleri alabileceğimi tahmin etmezdim. Çok değişik. Çünkü sen, kendi içinde bir şey yapıyorsun. Ben, şarkımı kendi evimde yapayalnız yazdım ama bir süre sonra, o senin kontrolünden çıkıyor ve giderek büyümeye devam ediyor iş. İşte ben bu kısmı hayal edememişim." GQ Ödüllerinde, Cem Yılmaz "Yılın İkonu", Emin Alper "Yılın Yönetmeni", Norman Reedus "Yılın Uluslararası Aktörü, Cedi Osman "Yılın Sporcusu", Rıfat Elhadef "Yılın Stil Sahibi Erkeği", Mete Atatüre "Yılın Sıradışı Başarısı" ve Faruk Süren de "Stil İkonu" ödüllerine layık görüldü.
Emin Alper 3.12.2015
Gq "Men Of The Year" 2015 Ödülleri Törenle Sahiplerini Buldu
Sercan SAPANATAN - İSTANBUL / DHA Barcelona'da forma giyen milli futbolcu Arda Turan, GQ Türkiye tarafından verilen Yılın Adamı Ödülü'ne layık görüldü.
Emin Alper 27.11.2015
Uluslararası Edirne Film Festivali Sona Erdi
"Abluka" filminin yönetmeni Emin Alper'e en iyi yönetmen, "Kuzu" filmindeki performansıyla Feza Çaldıran'a en iyi görüntü yönetmeni, "Sesime Gel" filminin senaryo yazarları Hüseyin Karabey ve Abidin Parıltı'ya da en iyi senarist ödülü verildi.
Emin Alper 27.11.2015
Uluslararası Edirne Film Festivali Sona Erdi
"Abluka" filminin yönetmeni Emin Alper'e en iyi yönetmen, "Kuzu" filmindeki performansıyla Feza Çaldıran'a en iyi görüntü yönetmeni, "Sesime Gel" filminin senaryo yazarları Hüseyin Karabey ve Abidin Parıltı'ya da en iyi senarist ödülü verildi.
Emin Alper 26.11.2015
Gezici Festival "Sarmaşık" ile Başladı
Film ekipleri izleyici ile buluşuyor Filklerin gösterimleri her yıl olduğu gibi bu yıl da yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleşecek. Türkiye 2015 bölümü en yeni, heyecan verici ve bol ödüllü filmleri izleme fırsatı sunuyor. İlk gösterimi Venedik Film Festivali'nde yapılan ve Jüri Özel Ödülü'nü alan, Adana Altın Koza'da da En İyi Film dahil beş ödül kazanan Emin Alper imzalı Abluka, Ankara'daki ilk gösterimi festivalde yapılacak.
Emin Alper 26.11.2015
"Turkish Waves"; Türkiye'ye İki Ödül!
"Turkish Waves" etkinliğinin programında da yer alan APSA adayı Türk filmleri "Ana Yurdu" ve "Abluka"; 26 Kasım 2015, Perşembe akşamı gerçekleşen APSA Ödül Töreni'nde iki ödül kazandı. "Ana Yurdu" (Senem Tüzen) "En İyi Senaryo Ödülü"nü alırken; "Abluka" (Emin Alper) ise "Jüri Özel Ödülü"ne layık görüldü.
Emin Alper: Kontrol Ekibi Ölümden DöndüEmin Alper 25.11.2015
Emin Alper 25.11.2015
Türk Resepsiyonuna Ünlü Akını!
"Turkish Waves", BAPFF'in resmi programı kapsamında, klasikleşmiş Türk filmlerinden yeni akım filmlere uzanan 9 filmlik çok özel bir seçkiyi sinemaseverlerle buluşturuyor. Programda; 9. Asya-Pasifik Film Ödülleri'nde aday olan "Abluka" (Emin Alper), "Anayurdu" (Senem Tüzen) ve "Mustang"in (Deniz Gamze Ergüven) yanı sıra "Umut" (Yılmaz Güney), "Gelin" (Ömer Lütfi Akad), "Kasaba" (Nuri Bilge Ceylan), "Kuzu" (Kutluğ Ataman), "Nefesim Kesilene Kadar" (Emine Emel Balcı) ve "Sarmaşık" (Tolga Karaçelik) filmleri yer alıyor.
Emin Alper 17.11.2015
"Men Of The Year 2015" Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı
GQ Türkiye, 2015'te başarıları ve tarzlarıyla dikkat çeken erkekleri ve yılın kadınını seçti.
Emin Alper 12.11.2015
6. Malatya Uluslararası Film Festivali
SİYAD Özel ödülünü alan "Abluka" filminin yönetmeni Emin Alper ise "En iyi yönetmen" ödülüne layık görüldü.
Emin Alper 8.11.2015
6. Malatya Uluslararası Film Festivali
Kamçı, daha sonra yönetmenliğini Emin Alper'in yaptığı Abluka filmini vatandaşlarla izledi.
Emin Alper 6.11.2015
SineMardin 13 Kasım'da Mardan Filmi Gösterimiyle Başlıyor
2015 yılının ödüllü filmlerinin yer alacağı gösterim programı Zeki Demirkubuz'un Bulantı ve Emin Alper'in Abluka'sının yanında Joaquim Trier'in Sessiz Çığlık, Cannes Juri özel ödülü sahibi Dalibor Matanic'ın Güneş Tepedeyken, Venedik Film Festivali en iyi senaryo ödüllü Rakhshan Bani-E'temad'ın Masallar filmi, Sundance Film festivali juri büyük ödüllü Sakin Batı, Cannes Film Festivali Belirli Bir Bakış büyük ödülü sahibi Rams, Venedik Film festivali en iyi yönetmen ödüllü Theeb filmlerine yer verecek.
Emin Alper 5.11.2015
Festival Heyecanı Başlıyor
"En İyi Film" seçilecek eserin 75 bin liralık ödülün sahibi olacağı yarışmada, şu yönetmen ve filmler yer alıyor: "Abluka (Emin Alper), Sarmaşık (Tolga Karaçelik), Kar Korsanları (Faruk Hacıhafızoğlu), Nefesim Kesilene Kadar (E.
Emin Alper: Sinema - AblukaEmin Alper 5.11.2015
Emin Alper 5.11.2015
Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek
Dünya galasını yaptığı 72. Venedik Film Festivali'nden "Jüri Özel Ödülü", Adana Altın Koza'dan da "En İyi Film" ve "Halk Jürisi Ödülü" dahil toplam 5 ödülle dönen Emin Alper'in son filmi "Abluka", yarın sinemaseverlerle buluşacak.
Emin Alper: Venedik'te Türkiye YılıEmin Alper 16.10.2015
Emin Alper 15.10.2015
5. Uluslarası Suç ve Ceza Film Festivali"
Emin Alper'in Altın Koza ve Venedik ödüllerini toplayan filmi "Abluka"nın yer aldığı festivalde ayrıca "Bir Tanem", "Duruş", "Emanet Kimlik", "Kar Korsanları", "Neden Ben?", "Son Cellat", "Suçlu", "Üç Pencere Bir Ölüm" ve "Yasa" isimli yapımlar izlenebilecek.
Emin Alper 15.10.2015
5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ve Akademik Programı
Emin Alper'in Altın Koza ve Venedik ödüllerini toplayan eseri "Abluka"nın gösterileceği festivalde, ayrıca "Bir Tanem", "Duruş", "Emanet Kimlik", "Kar Korsanları", "Neden Ben", "Son Cellat", "Suçlu", "Üç Pencere Bir Ölüm" ve "Yasa" adlı filmler izlenebilecek.
Emin Alper 8.10.2015
5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali"
Emin Alper'in Altın Koza ve Venedik ödüllerini toplayan filmi "Abluka"nın yer aldığı festivalde ayrıca "Bir Tanem", "Duruş", "Emanet Kimlik", "Kar Korsanları", "Neden Ben?", "Son Cellat", "Suçlu", "Üç Pencere Bir Ölüm" ve "Yasa" isimli filmleri izlenebilecek.
Emin Alper 19.9.2015
22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali
Adana Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda ödül alan sanatçı ve eserler belirlendi.  "En İyi Film Ödülü"ne, yönetmenliğini Emin Alper'in yaptığı "Abluka" layık görüldü.
Emin Alper 12.9.2015
Abluka'ya Venedik'ten Ödül
Emin Alper'in, dünya prömiyerini 72. Venedik Film Festivali'nin ana yarışma bölümünde yapan "Abluka" adlı filmi, burada Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.
Emin Alper 12.9.2015
72. Venedik Film Festivali Sona Erdi
Yönetmenliğini ABD'li yönetmenler Charlie Kaufman ve Duke Johnson'ın yaptığı "Anomalisa"ya Jüri Büyük Ödülü verildi.   Türk yönetmene jüri özel ödülü 72. Venedik Film Festivali'nde Emin Alper'in yönettiği "Abluka", Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.
Emin Alper 12.9.2015
72. Venedik Film Festivali'nde "Abluka"Ya Ödül
VENEDİK (AA) – 72. Venedik Film Festivali'nde, Emin Alper'in yönettiği "Abluka" filmi Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.
Emin Alper: Abluka'ya  İki Ödül!Emin Alper 12.9.2015
Şu an buradasınız: Emin Alper Haberleri | Emin Alper Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Emin Alper haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emin Alper kimdir, hayatı ve biyografisi. Siyad Ödül Töreninde Emek Sineması Protestosu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 16:47:44. #1.15#
title