Emin Alper Haberleri

Emin Alper haber, Emin Alper son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emin Alper - 01.07.2016
5. Roma Türk Film Festivali Başladı
Konuşmaların ardından 18 yaşına geldiğinde kayıp ailesini bulmak için yetimhaneden ayrılan Salih'in umudun peşindeki hikayesini konu alan, başrollerinde Meryem Uzerli, Ozan Güven, Bora Akkaş ve Belçim Bilgin'in bulunduğu "Annemin Yarası" filmi gösterildi. İlginin yüksek olduğu festivalin açılış gecesine, Roma Türk Film Festivali Onursal Başkanı Ferzan Özpetek, Festival Başkanı Serap Engin, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin, Azerbaycan'ın Roma Büyükelçisi Mammad Ahmadzada, festivalde gösterilecek Venedik Jüri Özel Ödüllü Abluka filminin yönetmeni Emin Alper, oyuncu Deniz Çakır, Annemin Yarası filminin yapımcısı Zümrüt Arol Bekçe ve çok sayıda sinemasever katıldı.
Emin Alper - 19.05.2016
Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Ön Jüri Değerlendirmesi Sona Erdi
Kurmaca dalında eserlerini yarıştıracak olan katılımcılar, Oberhausen Kısa Film Festivali Direktörü Lars Henrik Gass, Yönetmen Emin Alper ve Yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nun yer aldığı jüride yarışacak.
Emin Alper - 18.05.2016
Ankara Engelsiz Filmler Festivali
Yerli yapımlardan oluşan "Engelsiz Yarışma"da Emin Alper'in "Abluka", Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları", Deniz Gamze Ergüven'in "Mustang", Emine Emel Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar" ve Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" filmlerinin yarışacağını anlatan Yalınalp, yarışma sonunda "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Senaryo" ödüllerinin 29 Mayıs'ta Opera Sahnesi'nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacağını söyledi.
Emin Alper - 25.04.2016
İran'da 34. Uluslararası Fecr Film Festivali
İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen 34. Uluslararası Fecr Film Festivali'nde en iyi yönetmen ödülünü "Abluka" filmiyle Türk Yönetmen Emin Alper aldı.
Emin Alper - 29.03.2016
Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali'nde Almanya'dan İşbirliği
Tema sınırlaması olmaksızın 'Kurmaca', 'Belgesel' ve 'Canlandırma-Animasyon' türünde eserlerin yarışacağı filmlerin son teslim tarihi 2 Mayıs 3-18 Mayıs tarihleri arasında Oyuncu Deniz Türkali, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Senem A. Duruel Erkılıç, Belgesel Yönetmeni Enis Rıza Sakızlı, Anadolu Üniversitesi Animasyon Anasanat Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Taş Alicenap'tan oluşan Ön Seçiciler Kurulu değerlendirmesinden geçmek için mücadele edecek. Kurmaca dalında eserlerini yarıştıracak olan katılımcılar, Oberhausen Kısa Film Festivali Direktörü Lars Henrik Gass, Yönetmen Emin Alper, Yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nun yer aldığı jüride yarışacak.
Emin Alper - 28.03.2016
5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali, Oberhausen Ortaklığıyla Düzenlenecek
Katılımcılar, 3-18 Mayıs tarihleri arasında Oyuncu Deniz Türkali, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senem Duruel Erkılıç, Belgesel Yönetmeni Enis Rıza Sakızlı, Anadolu Üniversitesi Animasyon Anasanat Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Taş Alicenap'tan oluşan 'Ön Seçiciler Kurulu' değerlendirmesinden geçmek için mücadele edecek. Kurmaca dalında eserlerini yarıştıracak olan katılımcılar; Oberhausen Kısa Film Festivali Direktörü Lars Henrik Gass, Yönetmen Emin Alper, Yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nun yer aldığı jüride yarışacak.
Emin Alper - 20.03.2016
Bulgaristan'da Sofia Film Fest 2016 Ödülleri
Türkiye, Fransa ve Katar ortak yapımı, yönetmen Emin Alper'in "Abluka" filmi de bin avroluk parasal boyutu olan En İyi Balkan Filmi ödülüne layık görüldü.
Emin Alper - 15.03.2016
Boston'da Türk Filmleri Festivali
17 Mart'da Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" filminin gösterimiyle başlayacak olan festival bu yıl 15'inci yaşını kutluyor. 3 Nisan'da Emin Alper'in Abluka filmi ile sona erecek olan festivalde 21 film gösterilecek.
Emin Alper - 03.03.2016
Siyad Ödülleri Sahiplerini Buldu
En iyi film, en iyi yönetim ve en iyi senaryo ödülüne layık görülen Emin Alper ise, senaryo yazmanın sinema sürecinde en sevdiği iş olduğunu aktararak, "Tüm film ekibi, zorlu film sürecine rağmen çok iyi bir iş çıkardılar.
Emin Alper - 27.01.2016
Altın Koza Ödülleri İstanbul'da Sahiplerine Teslim Edilecek
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve terör saldırıları ve şehit haberleri nedeniyle ertelenen 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin ödül heykelleri, 29 Ocak 2016 Cuma günü İstanbul’da yapılacak törenle sahiplerine verilecek.
Emin Alper - 12.12.2015
21. Yolculuğun Ardından Yönetmenlerden Gezici Festival Yorumları
Abluka'nın yönetmeni Emin Alper başkentli izleyicilerle buluştu.
Emin Alper - 08.12.2015
Gezici Festival 10 Yıl Aradan Sonra Bursalılarla Özlem Giderdi
Ankara Sinema Derneği’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 21. yolculuğunun Bursa durağındaki gösterimlerini tamamladı. Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla Sanat Mahal’de gerçekleşen gösterimlerde film ekipleri de sinemaseverlerle bir araya geldi. 4-7 Aralık tarihleri arasında dünya ve Türkiye sinemasının en yeni ve ödüllü filmlerini izleme fırsatı yakalayan Bursalılar, yönetmen ve oyuncu katılımıyla gerçekleşen söyleşileri de takip etme imkânı buldu. Bursa gösterimlerinin ilk gününde, Ana Yurdu’nun yönetmeni Senem Tüzen ile başrol oyuncusu Nihal Koldaş Bursalı seyirciyle bir araya geldi. Sinemaseverlerin sorularını yanıtlayan Tüzen, filmde Türkiye'deki entelektüel kesimin oryantalist bakışına bir eleştiri getirdiğini söyleyerek, filmi yazarken en çok istediği şeyin anne kız arasındaki mahrem olana sızmak olduğunu belirtti. Bursalı seyirciyle yaptıkları söyleşiden çok keyif aldığını da sözlerine ekleyen Tüzen, “Salonda; entelektüel, dürüst, filmin üreticisiyle eşit seviyeden iletişim kuran, oldukça aktif iyi bir seyirci vardı.” diye konuştu. Bursalı sinemaseverlerle gerçekleştirdikleri sohbetin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Nihal Koldaş da, “Bu kadar etkin ve yetkin bir seyirciyle karşılaştığımızı görmek beni sevindirdi, çok güzel bir söyleşi oldu. Filmin geri dönüşü bakımından çok verimliydi. Gezici Festival’in bu açıdan yararı çok büyük çünkü gerçek sinema seyircisini filmlerle buluşturuyor. Keşke bütün şehirlere gidebilse, bütün emek verenlere güç diliyorum.” şeklinde konuştu. Bursa gösterimlerinin ikinci gününde, Emin Alper imzalı Abluka’nın oyuncusu Mehmet Özgür, Bursalılarla bir araya geldi.
Emin Alper - 08.12.2015
Gezici Festival 10 Yıl Aradan Sonra Bursalılarla Özlem Giderdi
Nilüfer Belediyesi'nin katkılarıyla Sanat Mahal'de gerçekleşen gösterimlerde film ekipleri de sinemaseverlerle bir araya geldi. 4-7 Aralık tarihleri arasında dünya ve Türkiye sinemasının en yeni ve ödüllü filmlerini izleme fırsatı yakalayan Bursalılar, yönetmen ve oyuncu katılımıyla gerçekleşen söyleşileri de takip etme imkânı buldu. Bursa gösterimlerinin ilk gününde, Ana Yurdu'nun yönetmeni Senem Tüzen ile başrol oyuncusu Nihal Koldaş Bursalı seyirciyle bir araya geldi. Sinemaseverlerin sorularını yanıtlayan Tüzen, filmde Türkiye'deki entelektüel kesimin oryantalist bakışına bir eleştiri getirdiğini söyleyerek, filmi yazarken en çok istediği şeyin anne kız arasındaki mahrem olana sızmak olduğunu belirtti. Bursalı seyirciyle yaptıkları söyleşiden çok keyif aldığını da sözlerine ekleyen Tüzen, "Salonda; entelektüel, dürüst, filmin üreticisiyle eşit seviyeden iletişim kuran, oldukça aktif iyi bir seyirci vardı" diye konuştu. Bursalı sinemaseverlerle gerçekleştirdikleri sohbetin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Nihal Koldaş da "Bu kadar etkin ve yetkin bir seyirciyle karşılaştığımızı görmek beni sevindirdi, çok güzel bir söyleşi oldu. Filmin geri dönüşü bakımından çok verimliydi. Gezici Festival'in bu açıdan yararı çok büyük çünkü gerçek sinema seyircisini filmlerle buluşturuyor. Keşke bütün şehirlere gidebilse, bütün emek verenlere güç diliyorum" şeklinde konuştu. Bursa gösterimlerinin ikinci gününde, Emin Alper imzalı Abluka'nın oyuncusu Mehmet Özgür, Bursalılarla bir araya geldi.
Emin Alper - 07.12.2015
Gezici Festival Sinemaseverleri Filmlerle Buluşturdu
Ankara Sinema Derneği’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival Bursalı sinemaseverlerle buluştu. Bursa gösterimlerinin ikinci gününde, ilk gösterimi Venedik Film Festivali’nde yapılan ve Jüri Özel Ödülü’nü alan Altın Koza’da da En İyi Film dahil beş ödül kazanan Emin Alper imzalı Abluka’nın oyuncusu Mehmet Özgür, Bursalılarla bir araya geldi.
Emin Alper - 05.12.2015
Gezici Festival'in Bursa Yolculuğu Başladı
Bursalı seyirciyle yaptıkları söyleşiden çok keyif aldığını belirten Tüzen, "Salonda; entelektüel, dürüst, filmin üreticisiyle eşit seviyeden iletişim kuran, oldukça aktif iyi bir seyirci vardı" diye konuştu. Bursalı sinemaseverlerle gerçekleştirdikleri sohbetin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Nihal Koldaş da "Bu kadar etkin ve yetkin bir seyirciyle karşılaştığımızı görmek beni sevindirdi, çok güzel bir söyleşi oldu. Filmin geri dönüşü bakımından çok verimliydi. Gezici Festival'in bu açıdan yararı çok büyük çünkü gerçek sinema seyircisini filmlerle buluşturuyor. Keşke bütün şehirlere gidebilse, bütün emek verenlere güç diliyorum" şeklinde konuştu. Festival, Türkiye 2015 Bölümü kapsamında film ekipleriyle seyirciyi bir araya getirmeye de devam edecek. İlk gösterimi Venedik Film Festivali'nde yapılan ve Jüri Özel Ödülü'nü alan, Adana Altın Koza'da da En İyi Film dahil beş ödül kazanan Emin Alper imzalı Abluka'nın oyuncusu Mehmet Özgür, 5 Aralık Cumartesi günü Bursalılarla birlikte olacak.
Emin Alper - 04.12.2015
Gq Türkiye Men Of The Year" Ödülleri
"Yılın Çıkış Yapan Müzisyeni" kategorisinde ödül almaya hak kazanan Edis, çocukluğundan beri hayal ettiği noktada olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu: "Müziğimin herkes tarafından bilinmesi bir hayal ama ayrıntıya indiğin zaman, bu kadar tahmin edemiyorsun. Ben kariyerimin başından beri kategorisinde olduğum bütün ödülleri alabileceğimi tahmin etmezdim. Çok değişik. Çünkü sen, kendi içinde bir şey yapıyorsun. Ben, şarkımı kendi evimde yapayalnız yazdım ama bir süre sonra, o senin kontrolünden çıkıyor ve giderek büyümeye devam ediyor iş. İşte ben bu kısmı hayal edememişim." GQ Ödüllerinde, Cem Yılmaz "Yılın İkonu", Emin Alper "Yılın Yönetmeni", Norman Reedus "Yılın Uluslararası Aktörü, Cedi Osman "Yılın Sporcusu", Rıfat Elhadef "Yılın Stil Sahibi Erkeği", Mete Atatüre "Yılın Sıradışı Başarısı" ve Faruk Süren de "Stil İkonu" ödüllerine layık görüldü.
Emin Alper - 03.12.2015
Gq "Men Of The Year" 2015 Ödülleri Törenle Sahiplerini Buldu
Sercan SAPANATAN - İSTANBUL / DHA Barcelona'da forma giyen milli futbolcu Arda Turan, GQ Türkiye tarafından verilen Yılın Adamı Ödülü'ne layık görüldü.
Emin Alper - 27.11.2015
Uluslararası Edirne Film Festivali Sona Erdi
"Abluka" filminin yönetmeni Emin Alper'e en iyi yönetmen, "Kuzu" filmindeki performansıyla Feza Çaldıran'a en iyi görüntü yönetmeni, "Sesime Gel" filminin senaryo yazarları Hüseyin Karabey ve Abidin Parıltı'ya da en iyi senarist ödülü verildi.
Emin Alper - 27.11.2015
Uluslararası Edirne Film Festivali Sona Erdi
"Abluka" filminin yönetmeni Emin Alper'e en iyi yönetmen, "Kuzu" filmindeki performansıyla Feza Çaldıran'a en iyi görüntü yönetmeni, "Sesime Gel" filminin senaryo yazarları Hüseyin Karabey ve Abidin Parıltı'ya da en iyi senarist ödülü verildi.
Emin Alper - 26.11.2015
Gezici Festival "Sarmaşık" ile Başladı
Film ekipleri izleyici ile buluşuyor Filklerin gösterimleri her yıl olduğu gibi bu yıl da yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleşecek. Türkiye 2015 bölümü en yeni, heyecan verici ve bol ödüllü filmleri izleme fırsatı sunuyor. İlk gösterimi Venedik Film Festivali'nde yapılan ve Jüri Özel Ödülü'nü alan, Adana Altın Koza'da da En İyi Film dahil beş ödül kazanan Emin Alper imzalı Abluka, Ankara'daki ilk gösterimi festivalde yapılacak.
Emin Alper - 26.11.2015
"Turkish Waves"; Türkiye'ye İki Ödül!
"Turkish Waves" etkinliğinin programında da yer alan APSA adayı Türk filmleri "Ana Yurdu" ve "Abluka"; 26 Kasım 2015, Perşembe akşamı gerçekleşen APSA Ödül Töreni'nde iki ödül kazandı. "Ana Yurdu" (Senem Tüzen) "En İyi Senaryo Ödülü"nü alırken; "Abluka" (Emin Alper) ise "Jüri Özel Ödülü"ne layık görüldü.
Emin Alper - 25.11.2015
Türk Resepsiyonuna Ünlü Akını!
"Turkish Waves", BAPFF'in resmi programı kapsamında, klasikleşmiş Türk filmlerinden yeni akım filmlere uzanan 9 filmlik çok özel bir seçkiyi sinemaseverlerle buluşturuyor. Programda; 9. Asya-Pasifik Film Ödülleri'nde aday olan "Abluka" (Emin Alper), "Anayurdu" (Senem Tüzen) ve "Mustang"in (Deniz Gamze Ergüven) yanı sıra "Umut" (Yılmaz Güney), "Gelin" (Ömer Lütfi Akad), "Kasaba" (Nuri Bilge Ceylan), "Kuzu" (Kutluğ Ataman), "Nefesim Kesilene Kadar" (Emine Emel Balcı) ve "Sarmaşık" (Tolga Karaçelik) filmleri yer alıyor.
Emin Alper - 17.11.2015
"Men Of The Year 2015" Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı
GQ Türkiye, 2015'te başarıları ve tarzlarıyla dikkat çeken erkekleri ve yılın kadınını seçti.
Emin Alper - 12.11.2015
6. Malatya Uluslararası Film Festivali
SİYAD Özel ödülünü alan "Abluka" filminin yönetmeni Emin Alper ise "En iyi yönetmen" ödülüne layık görüldü.
Emin Alper - 08.11.2015
6. Malatya Uluslararası Film Festivali
Kamçı, daha sonra yönetmenliğini Emin Alper'in yaptığı Abluka filmini vatandaşlarla izledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Emin Alper Haberleri | Emin Alper Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Emin Alper haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emin Alper kimdir, hayatı ve biyografisi. 53. Uluslararası Antalya Film Festivali.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 21:50:54. #1.15#

title