Emin Alper Haberleri

Emin Alper haber, Emin Alper son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emin Alper 12.2.2019
Kız Kardeşler' Filminin Dünya Prömiyeri Yapıldı
FESTİVALDE yarışmada yer alan filmlerin gösterildiği Berlinale Palast'ta yapılan gala öncesi Emin Alper'in yanı sıra filmin oyuncuları Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer ile davetliler kırmızı halıda yürüdü.
Emin Alper 12.2.2019
Kız Kardeşler Filminin Dünya Prömiyeri Yapıldı
BERLİN (AA) – Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 69. Berlin Film Festivali'nde büyük ödül "Altın Ayı" için yarışan, Emin Alper'in yönettiği ve senaryosunu yazdığı "Kız kardeşler" filminin dünya prömiyeri yapıldı.
Emin Alper 11.2.2019
Amacım Umut Hikayesini Anlatmak"
Türk yönetmen Emin Alper, 69. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde (Berlinale) büyük ödül "Altın Ayı" için yarışan filmi "Kız Kardeşler"i tanıttı.
Emin Alper 7.2.2019
69. Uluslararası Berlin Film Festivali Başladı
Yarışma bölümünde yer alan 23 filmin 17'si "Altın Ayı" ödülü için yarışacak. Festivalde, Türk yönetmen Emin Alper'in "Kız kardeşler" filminin yanı sıra Türk asıllı yönetmen Fatih Akın'ın "Altın Eldiven" (Der goldene Handschuh) filmi de Altın Ayı için mücadele verecek.
Emin Alper 7.2.2019
Berlin Film Festivali Başlıyor
ALTIN AYI İÇİN YARIŞAN TEK TÜRK FİLMİ Berlinale'nin bu yıl yarışma bölümünde 23 film yer alıyor. Bu filmlerden 17'si Altın ve Gümüş Ayı için yarışıyor. 6 film ise yarışma dışı programda yer alıyor. Festivalin yarışma bölümünde yer alan tek Türk filmi ise Emin Alper imzalı Kız Kardeşler.
Emin Alper 6.2.2019
Türkiye Berlin Film Festivali'ne Güçlü Gidiyor
Festivalde, "Tepenin Ardı" ve "Abluka" adlı filmleriyle başarı yakalayan yönetmen Emin Alper'in "Kız Kardeşler" filmi dünya prömiyerini yapacak.
Emin Alper 4.2.2019
Berlinale Film Festivaline Üç Gün Kala Biletler Satışa Sunuldu
INTERNATION'DA 12 EURO Gösteri gününde bilet satışı ise sadece online ve filmin gösterileceği sinemanın gişesinden yapılacak. Gösterime yarım saat kala filmlerin biletleri yüzde 50 indirimle satılacak. Altın ayı için yarışacak filmlerin Friedrichstadtpalast, Haus der Berliner Festspiele, Zoo Palast ve International'daki biletlerinin fiyatları 12 Euro olarak belirlendi. Altın Ayı için yarışmayacak filmlerin biletleri ise 13 Euro'dan satılıyor. Berlinale'de bu yıl büyük ödül Altın Ayı için iki Türk yönetmenin filmleri de yarışıyor. Yönetmen Fatih Akın'ın 'Altın Eldivenler' filmi Almanya, yönetmen Emin Alper'in 'Kız Kardeşler filmi ise Türkiye adına Altın Ayı'nın peşinde koşacak.
Emin Alper 29.1.2019
69. Berlinale'de 17 Film "Altın Ayı" İçin Yarışacak
Türk yönetmen Emin Alper'in "Kız kardeşler" filminin yanı sıra Türk asıllı yönetmen Fatih Akın'ın "Altın Eldiven" (Der goldene Handschuh) filmi de büyük ödül "Altın Ayı"nın adayları arasında gösterildi.
Emin Alper 28.11.2018
Tahran'da Türk Filmleri Gösterimine Yoğun İlgi
Tahran Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından düzenlenen ve kurumun konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte Derviş Zaim'in "Balık", Emin Alper'in "Abluka", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" ve Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları" adlı filmleri İranlı izleyicilerle buluştu.
Emin Alper 16.10.2018
19. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali'ne Doğru
Festivali düzenleyen şirketten yapılan açıklamaya göre, Altın Kedi Ödülleri için yarışacak filmler, başkanlığını yönetmen Emin Alper'in yapacağı jüri tarafından değerlendirilecek.
Emin Alper 7.10.2018
Başka Sinema Ayvalık Film Festivali
Etkinlik kapsamında düzenlenen yapım atölyesinde, yapımcılar Anna Maria Aslanoğlu, Çiğdem Mater, Nadir Öperli ve yönetmen Emin Alper "Yapımcı Kimdir ve Ne Yapar" başlığı altında geleceğin sinemacılarıyla deneyimlerini paylaştı.
Emin Alper 9.9.2018
25. Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru
Festivalde, şu filmlerin gösterimi yapılacak: "1969'dan Metin Erksan'ın Kuyu, 1970'ten Yılmaz Güney'in Umut, 1971'den Yılmaz Güney'in Ağıt, 1972'den Yılmaz Duru'nun Kara Doğan, 1973'ten Lütfi Ömer Akad'ın Gelin, 1992'den Yusuf Kurçenli'nin Karartma Geceleri, 1993'ten Memduh Ün'ün Zıkkımın Kökü, 1994'ten Yavuz Özkan'ın Bir Sonbahar Hikayesi, 1995'ten Kadir Sözen'in Soğuk Geceler, 1996'dan Tunç Başaran'ın Sen de Gitme, 1997'den Zeki Demirkubuz'un Masumiyet, 2005'ten Ümit Ünal, Selim Demirdelen, Kudret Sabancı, Ömür Atay ve Yücel Yolcu'nun birlikte yönetmenliği üstlendiği Anlat İstanbul, 2006'dan Reha Erdem'in Beş Vakit, 2007'den Sırrı Süreyya Önder'in Beynelmilel, 2008'den Özcan Alper'in Sonbahar, 2009'dan Aslı Özge'nin Köprüdekiler ve Pelin Esmer'in 11'e 10 Kala, 2010'dan Semih Kaplanoğlu'nun Bal, 2011'den Onur Ünlü'nün Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, 2012'den Orhan Eskiköy'ün Babamın Sesi, 2013'ten Meliç Saraçoğlu ve Hakkı Kurtulmuş'un Gözümün Nuru ile Fazıl Coşkun'un Yozgat Blues, 2014'ten Nesimi Yetik'in Toz Ruhu, 2015'te Emin Alper'in Abluka, 2016'dan Reha Erdem'in Koca Dünya, 2017'den ise Onur Ünlü'nün Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok.
Emin Alper 14.3.2018
İstanbul Film Festivali, 37. Kez Sinemaseverlerle Buluşacak
FESTİVALDE YARIŞMA HEYECANI 37. İstanbul Film Festivali'nde yarışma heyecanı 8 Nisan'da başlayacak. Uluslararası Yarışma, Sinemada İnsan Hakları Yarışması, Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film yarışmalarında ödül kazanan filmler, 17 Nisan Salı akşamı düzenlenecek İstanbul Film Festivali Ödül Töreni'nde açıklanacak.  FESTİVALİN EN YENİSİ: ÇİÇEK İSTEMEZ 37. İstanbul Film Festivali'nin bu yılki yeni bölümlerinden biri de Çiçek İstemez oldu. Kahramanı güçlü kadınlar olan filmlerin bir araya geldiği bölüm kapsamında gerçek hayatta da sinemada da baskılara boyun eğmeyen, kendi yolunu çizen, kendi ayakları üzerinde duran kadınların hikayelerini anlatan filmler yer alacak. Çiçek İstemez bölümünde İran'dan Belçika'ya Arjantin'den Gürcistan'a 10 film bulunuyor.  BERGMAN ANILACAK 37. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en saygın yönetmenlerinden Ingmar Bergman'ı, doğumunun 100. yılında özel bir bölümle anacak. Bu yılın özel bölümlerinden biri olan "Bergman 100 Yaşındaö için Türkiye'den 10 yönetmen, çağdaş sinema sanatının en etkileyici filmlerine imza atan Ingmar Bergman'ın kendilerini en çok etkileyen filmlerini seçti. Kazım Öz, Emin Alper, Semih Kaplanoğlu, Reha Erdem, Can Evrenol, Ümit Ünal, Aslı Özge, Melik Saraçoğlu & Hakkı Kurtuluş ve Yeşim Ustaoğlu seçtikleri filmlerin gösterimlerini bizzat kendileri sunacak.
Emin Alper 14.3.2018
İstanbul Film Festivali, 37. Kez Sinemaseverlerle Buluşacak
BERGMAN ANILACAK 37. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en saygın yönetmenlerinden Ingmar Bergman'ı, doğumunun 100. yılında özel bir bölümle anacak. Bu yılın özel bölümlerinden biri olan "Bergman 100 Yaşında" için Türkiye'den 10 yönetmen, çağdaş sinema sanatının en etkileyici filmlerine imza atan Ingmar Bergman'ın kendilerini en çok etkileyen filmlerini seçti. Kazım Öz, Emin Alper, Semih Kaplanoğlu, Reha Erdem, Can Evrenol, Ümit Ünal, Aslı Özge, Melik Saraçoğlu & Hakkı Kurtuluş ve Yeşim Ustaoğlu seçtikleri filmlerin gösterimlerini bizzat kendileri sunacak.
Emin Alper 14.3.2018
İstanbul Film Festivali, 37. Kez Sinemaseverlerle Buluşacak
FESTİVALDE YARIŞMA HEYECANI 37. İstanbul Film Festivali'nde yarışma heyecanı 8 Nisan'da başlayacak. Uluslararası Yarışma, Sinemada İnsan Hakları Yarışması, Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film yarışmalarında ödül kazanan filmler, 17 Nisan Salı akşamı düzenlenecek İstanbul Film Festivali Ödül Töreni'nde açıklanacak.  FESTİVALİN EN YENİSİ: ÇİÇEK İSTEMEZ 37. İstanbul Film Festivali'nin bu yılki yeni bölümlerinden biri de Çiçek İstemez oldu. Kahramanı güçlü kadınlar olan filmlerin bir araya geldiği bölüm kapsamında gerçek hayatta da sinemada da baskılara boyun eğmeyen, kendi yolunu çizen, kendi ayakları üzerinde duran kadınların hikayelerini anlatan filmler yer alacak. Çiçek İstemez bölümünde İran'dan Belçika'ya Arjantin'den Gürcistan'a 10 film bulunuyor.  BERGMAN ANILACAK 37. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en saygın yönetmenlerinden Ingmar Bergman'ı, doğumunun 100. yılında özel bir bölümle anacak. Bu yılın özel bölümlerinden biri olan "Bergman 100 Yaşında" için Türkiye'den 10 yönetmen, çağdaş sinema sanatının en etkileyici filmlerine imza atan Ingmar Bergman'ın kendilerini en çok etkileyen filmlerini seçti. Kazım Öz, Emin Alper, Semih Kaplanoğlu, Reha Erdem, Can Evrenol, Ümit Ünal, Aslı Özge, Melik Saraçoğlu & Hakkı Kurtuluş ve Yeşim Ustaoğlu seçtikleri filmlerin gösterimlerini bizzat kendileri sunacak.
Emin Alper 6.3.2018
2. Eskimeyen Film Günleri"
"Klasikler", "Gizli Hazineler" ve "Taşra Filmler" olmak üzere üç ana başlık altında yürütülecek programda, Lütfi Akad, Metin Erksan, Yılmaz Güney, Zeki Ökten, Muhsin Ertuğrul, Emin Alper, Yavuz Turgul, Yılmaz Erdoğan ve Yusuf Kurçenli başta olmak üzere çok sayıda yönetmenin sinemasından örneklere yer verilecek.
Emin Alper 16.10.2017
Köprüde Buluşmalar Kapsamında 7. Dönem Sonuçları Açıklandı
Desteklenen projelerin tamamı aşağıdaki gibidir: Barış Kaya - Portakal - 10.000 AVRO ORTAK YAPIMCILAR: Bilal Bağcı- Peri İstanbul (TR), Mustafa Dok- Bredok Film Production (DE) Nisan Dağ - Bir Nefes Daha - 20.000 AVRO ORTAK YAPIMCILAR: Müge Özen- Solis Film (TR), ortak yapım Dorothe Beinemeier- Red Balloon(DE) Ziya Demirel - Ela ve Hilmi - 15.000 AVRO ORTAK YAPIMCILAR: Annamaria Aslanoğlu- İstos Film (TR), ortak yapım Dirk Engelhardt Kundschafter Filmproduktion(DE) Carsten Fiebeler- Selam Berlin - 15.000 AVRO ORTAK YAPIMCILAR: Dorothe Beinemeier- Red Balloon (DE), ortak yapım Müge Özen- Solis Film (TR) Yukarıdaki projelerin yanı sıra Medienboard Eylül 2017 döneminde Emin Alper'in 'Kız Kardeşler' (Liman Film /Nadir Öperli, Komplizen Film / Janine Jackowski & Jonas Dornbach) isimli uzun metraj film projesi için 100.
Emin Alper 13.9.2017
MHP İl Başkanlığından "İstifa" Açıklaması
MHP Niğde Merkez ilçe Başkanı Emin Alper Öztürk, partisi hakkında basında çıkan "MHP'den 300 kişi istifa etti" haberlerine ilişkin basın açıklaması yaptı.
Emin Alper: Güneş Saati ÇıktıEmin Alper 21.4.2017
Emin Alper 20.3.2017
"Emin Alper" Berlin Güzel Sanatlar Akademisi'nden Büyük Sanat Ödülü'nü Aldı
Emin Alper'e Berlin Güzel Sanatlar Akademisi'nin Büyük Sanat Ödülü 18 Mart'ta Berlin'de düzenlenen ödül töreninde Belediye Başkan Yardımcısı Klaus Lederer tarafından takdim edildi.
Emin Alper 27.1.2017
Dha İstanbul Bülteni - 3
"Mülteci Kadınlar" temalı yarışmaya başvuran 126 filmden ön değerlendirmeyi geçen 15 film arasından ödüle hak kazananları Emin Alper, Tuba Büyüküstün, Ebru Ceylan, Stefan Arsenijevic ve Guy Seligmann'dan oluşan jüri belirledi.
Şu an buradasınız: Emin Alper Haberleri | Emin Alper Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Emin Alper haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emin Alper kimdir, hayatı ve biyografisi. Antalya Altın Portakal Film Festivali 'özüne dönüyor'!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 00:27:08. #1.15#
title