Yunan basınından TOGG'a övgü: Türkler, Avrupa'yı fethetmeye hazır - Haberler
Haberi Paylaş

Yunan basınından TOGG'a övgü: Türkler, Avrupa'yı fethetmeye hazır

Haberler.com - Ekonomi
 - Güncelleme:

ABD'de gerçekleştirilen dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022'de sergilenen ve büyük ses getiren yerli otomobil tüm dünyanın dikkatini çekmeye devam ediyor. Yunan basını, TOGG'a övgüler yağdıran bir haber yayınladı. Haberde "İlk Türk otomobili Avrupa'yı fethetmeye hazır." ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'nin bu yıl banttan indirmeye hazırlandığı TOGG dünya manşetlerinde yerini almayı sürdürüyor. TOGG'a son övgü Yunan basınından geldi. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bir hayalini gerçekleştirmeye çok yakın olduğu belirtilen haberde, "Türkler, Avrupa'yı fethetmeye hazır" ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'nin Otomobili Girişim grubu tarafından üzerinde çalışılan yerli otomobil aşama aşama tamamlanıyor. Tamamen elektrikli olacak olan ve alanında öncü araçlar arasında yer alacak TOGG'un SUV'dan sonra sedan modeli de büyük ilgi çekmişti. ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022'de de sergilenen TOGG dünyanın önemli medya kuruluşlarının manşetlerini süslemişti.

Yunan basınından TOGG'a övgü: Türkler, Avrupa'yı fethetmeye hazır

Yunanistan basını Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'u yazdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayali olduğu belirtilen yerli otomobilde adım adım sona gelindiği belirtildi. Aracın bu yıl içinde banttan indirileceği, 2023 yılında da iç pazarda ve dış pazarda satışa çıkarılacağı haberin detaylarında yer aldı.

Yunan basınından TOGG'a övgü: Türkler, Avrupa'yı fethetmeye hazır

Hayli dikkat çekici ifadelerin yer aldığı haberde Gemlik'teki fabrikaya da vurgu yapıldı. TOGG ile ilgili "İlk Türk otomobillerinin üretimi, bu yıl içinde yılda 175.000 araç kapasiteli Gemlik fabrikasında başlayacak. Üretimin 2030 yılına kadar bir milyona çıkması öngörülüyor. İlk Türk otomobili Avrupa'yı fethetmeye hazır." ifadeleri kullanıldı.

Haberler.com - Ekonomi

TOGG, Ekonomi, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (19)

Doğuş:

22 yıldır yapmadığı bir arabayı 2023 te ki seçimde yollara çıkacak olması beyninizde bir soru işareti, bir kıvılcım,bir hareketlilik yaratmıyor mu? Yaratmıyorsa beyin ölümünüz gerçekleşmiş. Eleştirenleride vatan haini ilan etmeyi bırakın.

Fatih Mersinlioğlu:

Sen söyle çok akıllı insan neden

Fatihan:

Yahu şu habere bile tahammül edemeyen tırnak için de yerli olan ama genetiği bozuk olan ne kadarda yine tırnak içerisinde soyluyorum insan varmış...eğitim şart...ve ayrıca etkili ve yetkili olsam tohum kontrolü yaparım bu musvettelere,.biraz ağır oldu ama bunlara dokunmaz bu laflar etmez..

Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title