Haber : Son dakika: ABD, Türkiye'ye yaptığı hukuksuzluğu kabul etti! F-35 programında çözüm için yeniden diyalog başlıyor - Haberler

Haberi Paylaş

Son dakika: ABD, Türkiye'ye yaptığı hukuksuzluğu kabul etti! F-35 programında çözüm için yeniden diyalog başlıyor

Son dakika: ABD'nin Türkiye'yi F-35 programından çıkarmasının hukuki bir zemini olmadığını belirten Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ''ABD'nin son mektubu bizi haklı çıkardı'' diyerek F-35'te diyalog sürecinin yeniden başlayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Abd'nin Türkiye'yi F-35 programından çıkarmasının hukuki bir zemini olmadığını söyleyerek, "F-35 programından hiçbir ülke tek taraflı çıkartılamaz demiştik. Abd'nin son mektubu bizi haklı çıkardı" dedi.

Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleriyle bir araya gelen Demir, F-35 programı için imzalanan mutabakat zaptını hatırlatarak "Bu metne göre herhangi bir ortağın buradan çıkartılması ancak bütün ortakların oybirliğiyle olur veya kendisi çekilir." dedi.

Demir, "Bunun hiçbirisi gerçekleşmediği halde 'Türkiye'yi çıkarttım' açıklamalarının bir hukuki zemini yoktur" ifadelerini kullandı.

İsmail Demir, "Uçaklarımızla ilgili oluşan haklarımızın zayi olmaması, müttefiklik ruhuna da aykırı olmayacak şekilde bir çözüm bulunmasıyla ilgili ABD ile bir diyalog süreci başlayacak" dedi.

Türkiye ABD Ekonomi Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

ahmet say:

daha dün artistlik yapıyordunuz şimdi pişmanmı oldunuz

Murat Tutun:

Ne diyaloğu hala..oyalanmayı bırakın alın parayı geri,kaybedecek vakit yok

Güray Dilli :

Hava Kuvvetlerindeki uçaklarımız epeydir kullanılıyor. Yeniler de gelmeli. Ödediğimiz 1..200.000 Dolar boşa değil herhalde. İstikbal göklerde. Bayraktar Grubunun ürettiği Siha'ların nasıl başarılı olduğu görüldü. Çalışmaya devam. Teknoloji ve Yazılım. Gelecek bunlarda

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title