Haberler

Türkiye'nin 54 yıllık tekstil devi Akkoyun iflas bayrağını çekmek üzere

Güncelleme:

Türkiye'nin 54 yıllık tekstil devi Akkoyun Tekstil Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi iflasın eşiğinde. Yıllık 5 bin 500 ton kumaş üretimi yaparak dünyanın dört bir yanına kumaş satan şirket geçen yıl konkordato talebinde bulunmuştu. Konkordato süreci devam ederken, mahkeme, İcra ve İflas Kanunu'nun 302. maddesi gereğince alacaklılar toplantısının yapılmasına hükmetmişti.

Avrupa ve dünya modasına yön veren lider markalara kumaş tedarik eden şirketlerin başında yer alan Akkoyun Tekstil Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi küresel ekonomik krizin etkisiyle iflas tehlikesiyle karşı karşıya.

Türkiye'nin 54 yıllık tekstil devi Akkoyun iflas bayrağını çekmek üzere

YILDA 5 BİN 500 TON KUMAŞ ÜRETİYORLAR

Geçen yıl konkordato talebinde bulunan ve süreci devam eden şirket, yılda 5 bin 500 ton kumaş üretip aralarında Azerbaycan, Belarus, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan, Rusya ve Tacikistan'ın da bulunduğu dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapmaya devam ediyor.

Türkiye'nin 54 yıllık tekstil devi Akkoyun iflas bayrağını çekmek üzere

KONKORDATO TALEBİNDE BULUNMUŞTU

Akkoyun Tekstil Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Zümra Örme Kumaş Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi ve Özgür Akkoyun, geçen yıl konkordato talebinde bulunmuştu. Konkordato süreci, Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin gözetiminde devam ederken, mahkeme, İcra ve İflas Kanunu'nun 302. maddesi gereğince alacaklılar toplantısının yapılmasına hükmetmişti.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Ekonomi

Finans Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Irak'taki Şii Milis Gücü Haşdi Şabi'ye Hava Saldırısı Düzenlendi E Devlet çöktü mü Son Dakika? E Devlet'te sorun mu var 20 Nisan Cumartesi 2024 20 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 20 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 20 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 20 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! 22 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi, yarım gün mü? 20 Nisan Cumartesi Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Sadettin Saran kimdir, serveti ne kadar? Sadettin Saran aday mı? Sadettin Saran Fenerbahçe başkanlığına aday oldu mu?
500

Yorumlar (18)

Ali Teke:

20 yılda gelinen noktada son durum kimsenin ayakta durma şansı kalmamıştır Parayı kazanlar Borsacı Torbacı Faizci Yandaş Paydaş Vs vs… üretici için vakit çok geç dönülmez akşamın ufkuna çoktan girdi

302
45
yanıtYanıtla
birgörüş:

boş yapıyorsun. son 20 yılda açılan fabrika sayısı na bak 20 yıl önceki otomobil sayısı ile şimdi sayıya bak. Eskiden Almanya da her evde 2 araba var diye konuşuıyorduk şimdi aynısı ülkemizde de var karısının ayrı kendinin ayrı arabası olan çokca aile var. Bir fabrika kötü yönetilmişse devlet ne yapsın

yanıt52
yanıt122
Ben ve sen:

Isler iyi gidince sesiniz cikmaz gitmeyincede yerden yere vurursunuz. 20 sene boyunca malum parti basta olsaydi ne olacakti onu dusundunmu ? Ama dusunmek icin beyin lazim hani sen ve senin gibilerde olmayan sey.

yanıt31
yanıt25
Gelir Geçer Her şey:

Allah Allah bir akkoyun nasıl iflas eder, karakoyun olsa edebilir. Demek gerçek akkoyun değilmiş

106
132
yanıtYanıtla
Mustafa Yılmaz:

güzel bir tespit kardeşim

yanıt13
yanıt14
tahsin Tahsin1:

Tamam ekonomi kötü anladık, şuda bir gerçek şirketi ilk kuran öldüğünde 2. Kuşak herşeyi berbat ediyor yıllarca hep babanızın ölmesinimi beklediniz,hiç mi şirketle ilgili birşeyle meşgul olmadınız

69
57
yanıtYanıtla
enka ticaret:

akp mhp nin yaptığı bu fabrika kapatmak 20 yılda gelinen nokta yüksek faiz yüksek enflasyon işçi maliyetleri olacağı buydu bu işte 2026 diyor bakan bitecek 2026 ya daha 2 sene var yani 2 sene sizi sevecem diyor bu zamana kadar kaç fabrika, işletme esnaf kapatacak, işsizlik hortlayacak bunların söyldiği işsizlik rakamlarıda yanlış

67
37
yanıtYanıtla
BUĞRA EMRECİKSİN:

ŞİŞŞŞŞŞŞ ses etmeyin Avrupa bizi kıskanıyor, şahlanıyoruz.

72
23
yanıtYanıtla
Mustafa Özer:

Çok böyle bir konuşma alakası olmayan Avrupa bizi kıskanıyor niçin söylenmiş neden söylenmiş bir araştırın ya boş konuşmalar alakası olmayan

yanıt17
yanıt56
BUĞRA EMRECİKSİN:

Mustafa Avrupa bizi kıskanmıyor, bize acıyor. Adalet bitmiş, ekonomi bitmiş, suç almış başını gitmiş, insan hakları yok, hayvan hakları yok yani hiç bir şeyimiz yok bizim neyimizi kıskansınlar kel başımızı mı kıskansınlar.?

yanıt18
yanıt3
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title