Haberi Paylaş

Türk-İş Genel Başkanı Atalay: Ocak ayında güzel bir zam yaptık ama maalesef bu zam 3 ayda enflasyonla eridi

Ekonomi Haberleri

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun bugünkü toplantısı öncesinde konuşan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay, "Ocak ayında güzel bir zam yaptık ama maalesef bu zam 3 ayda enflasyonla eridi, bitti" dedi. Ülkede en büyük sıkıntıyı çeken kesimlerin sabit gelir, dar gelirli, emekli ve çalışanlar olduğunu belirten Atalay, "Temennim oluşan enflasyon çerçevesinde asgari ücretliye nefes aldıracak bir düzenleme yapılmasıdır" dedi.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022'nin ikinci altı ayında asgari ücrete yapılacak artışı belirlemek üzere toplandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in başkanlığında, Bakanlığın Reşat Moralı Salonu'ndaki toplantıda, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol da yer alıyor.

Toplantıda, işçi kesimi adına TÜRK-İŞ, işveren kesimi adına TİSK asgari ücrette yapılacak artışa dair görüş ve önerilerini sunacak.

Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan TÜRK-İŞ Başkanı Atalay, Ocak ayında asgari ücrete güzel bir zam yapıldığını ancak bu zammın enflasyonla birlikte 3 ay içinde eridiğini söyledi. Atalay konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

"Uzun yıllar sonra ilk defa asgari ücretle ilgili bir toplantı yapıyoruz. Haziran ayı sonlarına doğru. Son 5 aydır enflasyonda olan yüksek artış özellikle gıdada olan yüksek artıştan kaynaklanan bir iş. Bizi buraya davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. 3600'ü uzun yıllar çalıştınız, düzenleme var. Asgari ücrette Ocak'ta güzel zam yaptık ama gıdadaki enflasyonla eridi. Sabit gelir, dar gelirli, emekli ve çalışanlar en büyük sıkıntıyı çeken kesimler. Savaş, kovid bitmedi biliyorum. Bizim burada son geçen hafta Cumhurbaşkanını ziyaretinin ardından bu toplantı organize edildi. Temennim oluşan enflasyon çerçevesinde asgari ücretliye nefes aldıracak bir düzenleme yapılmasıdır."

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Asgari Ücret Ergün Atalay Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

mustafa yılmaz:

Bekir Yapıcı ; Yaş 68 olmuş ama her şeyi yanlış anlatıyorsun ya da aktarıyorsun, kardeşim istersen 100 yaşında ol gerçekleri söylemeyi öğrenemediysen olgun değilsin. .Almanya da aldığın 2500 euro ev kiraları ne kadar en kötü ev 700-800 euro bunu neden söylemiyorsun sen

bekir yapici:

mustafa yilmaz SEN AKLINCA DÜZELTTINMI SANIYORSUN DOGRU ALMANYADA EV KIRALARI 700-800 € HATTA YAKIT ELEKTRIK FALAN DERKEN 1000 € YU GECER AMA ELINE YINEDE YASAM ICIN EN AZ 1000€ KALIR TÜRKIYEDE ISE HALKIN COGUNLUGU ALDIGI AYLIK KADAR KIRA ELEKTRIK GAZ SU PARASI ÖDÜYOR NERESI YALAN VEYA YANLIS ALMANYADA CALISAN DEGIL EMEKLI ZOR DURUMDA:

Gamer Amca Tv:

su an Türkiyede baskasını dusunmeden cok bencil bir hal aldı. ben rahat edeyim, ben kazanayım kım nerede ne olsun dusunen yok .... yuzde kac zam verilirse verilsin bu tihniyet oldugu surece erimeyecek mi zannediyoruz.

Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title