Haberi Paylaş

Son Dakika! Asgari ücrete ara zam için geri sayım başladı! Pazarlık masasında TİSK Başkanı da olacak

Ekonomi Haberleri

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanların "Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceğiz" açıklamaları sonrasında Temmuz ayında asgari ücrete ek zam yapılması gündeme geldi. Bu noktada görüşme trafiği artarken TİSK Başkanı Burak Akkol, 3 gün önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'i ziyaret etti. Bugün de TİSK'ten yapılan açıklamada, "Asgari ücretin değerlendirilmesi için yapılacak toplantıda masada olacağız." denildi.

Doların yükselmesi, enflasyonun artması, art arda gelen zamlar ve hayat pahalılığı vatandaşın alım gücünü düşürdü. Bu noktada devreye giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşımızı enflasyonun altında ezdirmeyeceğiz. Temmuz'da üzerinde çalıştığımız uygulamaları açıklayacağız" ifadelerini kullandı. Gelişmeler sonrasında gözler, Temmuz ayında asgari ücrete yapılması planlanan ek zamma çevrildi. Bakanların ve kurumların görüşme trafikleri de yoğunlaştı.

TİSK'TEN BAKAN BİLGİN'E ZİYARET

Türkiye İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol da bu kapsamda 3 gün önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'i ziyaret etti. Görüşmede, çalışma hayatına dair konular değerlendirildi.

Son Dakika! TİSK: Asgari ücretin değerlendirilmesi için yapılacak toplantıda masada olacağız

"MASADA BİZ DE OLACAĞIZ"

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından asgari ücrete ilişkin yapılan son açıklamada ise görüşmelere ilişkin bilgiler verildi. Metinde şu ifadeler aldı: "Tüm taraflara çözüm olacak formüller için işbirliğine hazırız. Asgari ücretin değerlendirilmesi için yapılacak bir toplantıda masada olacağız. Asgari ücretle ilgili olası bir değerlendirmeye olumlu yaklaşacağız."

Asgari Ücret Tisk Ekonomi Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (15)

ÖZGÜR KARDEŞ:

ALIM GÜCÜMÜZ GAYET YERİNDE. ŞU ASGERİ ÜCRETE ZIRT PIRT ZAM YAPILMASA DAHA GÜZEL OLACAK. 4250 TL çok fazla. ADI ÜSTÜNDE ASGERİ ÜCRET ASGERİ!!! DAHA FAZLA ZAM ÜLKEMİZİ ZORA SOKAR. BUNA AYRILCAK KAYNAKLAR KANAL İSTANBUL GİBİ DESTANSI PROJELERE HARCANMALI..

Özgür Sancak:

güzel espiri gülelim mi?????

ÖZGÜR KARDEŞ:

KESİNLİKLE KATILIYORUM. BOLCA ZAM ZATEN YAPILDI BU ARKADAŞLARA. AYRICA 5000 TL ASGERİ ÜCRET Mİ OLUR... MÜHENDİS Mİ BU ADAMLAR. ASKERİ ÜCRET DEDİĞİN 1300 TL DEN FAZLA OLAMAZ. OLMAMALI. BU BİLE FAZLA DA İŞTE NEYSE...

Tüm 15 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title